جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - 22 Feb 2019
 
۰

برچسب اتهام رسانه‌های معاند به پلیس به جایی نرسید/ کودکان مفقود پاکستانی پیدا شدند

يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۸
در روزها و هفته‌های اخیر که برچسب اتهام‌زنی به پلیس به خاطر خبر کذب مفقودیت دو کودک کپرنشین پاکستانی در اوج بود خبر از پیدا شدن کودکان پاکستانی به گوش رسیده است؛ حالا باید دید که کدام رسانه معاند جرات این را دارد که لب به اعتراف گشوده و خبر از پیدا شدن کودکان بدهد؛ انتظاری که بعید است.
کودکان مفقود پاکستانی پیدا شدند
به گزارش جهان نيوز، شایعه درگیری پلیس با اتباع بیگانه و جمع‌آوری آنها از یکسو و مفقودیت 6 تا 7 کودک پاکستانی از سوی دیگر مساله‌ای بود که طی هفته‌های گذشته سایت‌های معاند و شبکه‌های ضد انقلاب به آن پرداختند. مساله‌ای که واکنش بسیاری را به دنبال داشت تا آنجه که سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در آیین تجلیل از خبرنگاران  به آن پرداخت و گفت: «وقتی این خبر را شنیدم بسیار ناراحت شدم و با خود گفتم که چگونه این مساله رخ داد است؛ خودم شخصاً پیگیر ماجرا شدم و از مسئولان ذی‌ربط مساله را جویا شدم که درنهایت مشخص شد که این موضوع صحت ندارد.» 

فرمانده ناجا در آن روز با تاکید بر این مطلب که پلیس همواره حافظ جان و مال مردم است و در این بین هیچ تفاوتی بین اتباع ایرانی و خارجی قائل نمی‌شود بر این مساله تاکید کرد که اگر موضوع مفقودی کودکان صحت داشت شخصاً به آن منطقه می‌رفت و کار جستجوی اطفال را پیگیری می‌کرد. 

اظهارات عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در آن روز خط بطلانی بر شایعه‌ها کشید اما معاندان بسنده نکرده و باز بر اظهارات نادرست خود پافشاری کردند. 

این اخبار کمابیش ادامه و پیگیری‌ها نیز در خصوص بررسی صحت و سقم آن ادامه داشت؛ سردار لطفی رئیس سابق پلیس امنیت و اطلاعات تهران بزرگ نیز در گفت‌وگو با فارس با تاکید بر این مطلب که کار جمع‌آوری کپرهای پاکستانی در نهایت آرامش، احترام و دقت انجام شد درخصوص شایعات موجود درمورد مفقودیت کودکان گفت اصلا درگیری در کار نبود که کسی بخواهد فرار کند یا کسی گم شود چرا که اتباع پاکستانی را در کمال احترام سوار اتوبوس‌ها کرده و به اردوگاه انتقال دادیم؛ همچنین وسایل زندگی آنها را نیز بار کامیون‌ها کرده و منتقل کردیم. 

سرهنگ مرادی معاون اجتماعی پلیس پایتخت نیز در همان بازه زمانی  اعلام کرد: که طرح جمع‌آوری کپرهای پاکستانی با هماهنگی کامل شورای تامین شهرستان ری و با اخذ دستورات قضایی و با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط و با برنامه‌ریزی منسجم انجام شد. 

وی در آن مصاحبه تاکید کرده بود که پلیس تهران تا این لحظه هیچ گزارشی از اعلام مفقودیت کودک پاکستانی نداشته است و اگر ادعایی دال بر مفقودی وجود دارد پلیس آ‌مادگی دارد که به آن رسیدگی کند. 

حتی پلیس تهران در پاسخ به پیگیری‌ها در این خصوص که پدران کودکان مفقود شده می‌ترسد که به پلیس مراجعه کنند و ادعایی داشته باشند چرا که اتباع غیرمجازند و ترس از ترد دارند، اعلام کرده بود که این حرف‌ها متاسفانه ادعای معاندان است چرا که تعداد پرونده‌هایی که پلیس در خصوص پیگیری شکایت اتباع بیگانه تشکیل داده و پیگیری آنها را در دستور کار داشته است موید این مطلب است که پلیس هیچ تفاوتی قائل نمی‌شود. حالا با گذشت روزها و هفته‌های ملتهب و اظهارات ضد و نقیضی که همه درصدد بودند تا پلیس را در جریان خبر مفقودی کودکان پاکستانی، متهم کنند خبر تازه‌ای به گوش رسیده است؛ مبنی بر اینکه هر دو کودکی که ادعا می‌شد مفقود شده‌اند پیدا شده‌اند؛ یکی در پاکستان و دیگری نزد اقوامشان در تهران. 

حالا باید دید که کدامیک از همان رسانه‌های معاند و ضدانقلاب که در اتهام زنی به پلیس از همدیگر پیشی می‌گرفتند،‌ جرات این را دارند که خبر پیدا شدن کودکان را منتشر کنند؛ باید نشست و منتظر ماند؛ انتظاری که شاید سرانجام نداشته باشد. 

منبع: فارس
کد مطلب: 641019
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *