جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - 22 Feb 2019
 
۰

شهادت نوجوان فلسطینی در شرق خان یونس

يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۱
یک نوجوان فلسطینی که ابتدای ماه گذشته در حین مشارکت در راهپیمائی بازگشت در شرق خان یونس در جنوب نوار غزه زخمی شده بود، درآخرین ساعات روز شنبه به شهادت رسید.
شهادت نوجوان فلسطینی در شرق خان یونس
به گزارش جهان نيوزبه نقل ازالعالم، "اشرف القدره " سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت: "صهیب عبدالسلام " ابوکاشف ( 16 ساله)  به دنبال جراحت  های ناشی از شلیک گلوله اشغالگران در تاریخ 03/08/2018  در شرق خان یونس در بیمارستان اروپائی غزه به شهادت رسید.

با شهادت ابوکاشف شمار نوجوانان شهید نوار غزه به 28 نفر افزایش یافت این در حالی است که 188 شهروند از زمان راهپیمائی بزرگ در 30 مارس، بیشترشان به دنبال سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز به شهادت رسیدند.

راهپیمائی بزرگ بازگشت ،از 30 مارس گذشته با مشارکت گسترده مردم با  تظاهرات مسالمت آمیز در 5 اردوگاه عوده آغاز و با حضور بیشتر مردم در جمعه ها ادامه دارد.

این راهپیمائی، در راستای اجرای قطعنامه های بین المللی و قطعنامه های ویژه سازمان ملل درباره  بازگشت آوارگان فلسطینی از جمله قطعنامه 194 مبتنی بر بازگشت و شکستن محاصره غزه، خواهان اجرا و پیاده کردن حق بازگشت مردم فلسطین به سرزمینی است که از آن اخراج شده اند.
کد مطلب: 640981
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *