جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - 22 Feb 2019
 
۰
آیت‌الله نوری‌همدانی در دیدار دانشجویان:

جدایی حوزه و دانشگاه نقشه دشمن است

يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵
آیت‌الله نوری‌همدانی وحدت حوزه و دانشگاه را امری ضروری و غیر قابل انکار برشمرد و گفت: جدایی حوزه و دانشگاه نقشه دشمن است.
جدایی حوزه و دانشگاه نقشه دشمن است
به گزارش جهان نيوز، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار با دبیر کل و اعضای شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان این که باید سوابق و خدمات این تشکل مورد توجه و قدردانی قرار بگیرد، اظهار داشت: دانشجویان متدین از اول با حوزویان دو رکن انقلاب بودند و همیشه حوزه و دانشگاه در کنار هم بوده اند.

این مرجع تقلید با اشاره به نقش جوانان در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ما نیز توجهی نسبت به جوانان داریم و طرح‌های جوانان انقلابی را دنبال می‌کنیم و از شما که در راه مطالبه گری و احیای علوم اسلامی تلاش می‌کنید قدردانی داریم و ارتباط خود را با حوزه حفظ کنید.

آیت الله نوری‌همدانی در ادامه وحدت حوزه و دانشگاه را امری ضروری و غیر قابل انکار برشمرد و گفت: هرچند همه ما ابتدا طلب کنندگان علم و شاگردان مکتب امام صادق (ع) بودیم همچنانکه بخشی از شاگردان اهل بیت (ع) دانشمندان علوم روز بودند، ولی این نقشه دشمنان بود که ما را از یکدیگر جدا کردند و تلاش کردند که به دانشگاه‌ها چهره غربی بدهند.

وی تصریح کرد: حوزه علمیه قم همیشه در کنار دانشگاه بوده و است و دشمنان اسلام سعی می‌کنند حوزه علمیه و انقلاب را ناکارآمد نشان دهند در حالی که این مسأله درست نیست، خیلی از اوقات نیز حرف‌های بزرگان حوزه پخش نمی‌شود به همین جهت مردم فکر می‌کنند که ما مطالبه گر نیستیم؛ به عنوان مثال بار‌ها تأکید کرده ایم که اخذ دیرکرد توسط بانک‌ها حرام است، ولی یا به گوش مسئولان نمی‌رسد و یا می‌رسد، ولی عمل نمی‌کنند.

طبق گزارش حوزه وی با اشاره به نقش جوانان در ساخت تمدن اسلامی بیان کرد: باید علوم اسلامی که غربی‌ها از ما به غارت برده اند را به جایگاه اصلی خود برگردانیم؛ چراکه علوم اسلامی همگی به دست علمای اسلام از پیامبر گرامی اسلام (ص) تا به امروز ساخته شده است.

منبع:میزان
کد مطلب: 640976
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *