چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - 20 Feb 2019
 
۰
۴

رتبه اول «پارتی بازی» کدام ارگان است؟

يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱
عضو شورای شهر تهران گفت: فساد آزاردهنده‌ترین و مشمئزکننده‌ترین صفتی است که در مواجهه با شهرداری تهران؛ شهروندان را آزار می‌دهد، دیو هفت سر فساد در شهرداری آنچنان در جای جای این سازمان عریض و طویل رخنه کرده است که متاسفانه در میان تمام دستگاه‌ها، هنوز شهرداری در زمینه میزان دریافت رشوه و پارتی‌بازی رتبه‌های اول را دارد.
رتبه اول «پارتی بازی» کدام ارگان است؟
به گزارش جهان نيوز، در جریان هشتاد و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران، مجید فراهانی در خصوص اجرائی نمودن بند "د" ماده 2 آئین نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه واکنش نشان داد و خواستار تشویق اشخاصی که تخلفات را گزارش می‌کنند، شد.

وی در این رابطه گفت: فساد آزاردهنده‌ترین و مشمئزکننده‌ترین صفتی است که در مواجهه با شهرداری تهران؛ شهروندان را آزار می‌دهد، دیو هفت سر فساد در شهرداری آنچنان در جای جای این سازمان عریض و طویل رخنه کرده است که متاسفانه در میان تمام دستگاه‌ها، هنوز شهرداری در زمینه میزان دریافت رشوه و پارتی‌بازی رتبه‌های اول را دارد.

فراهانی افزود: در این میان برخی عناصر فاسد هم با خود فکر می‌کند باید از این نمد برای خود کلاهی ببافند، به همین دلیل پدیده رشوه رخ می‌دهد و برخی کارمندان با دریافت رشوه از مراجعین به نوعی سهم خود را دریافت کرده یا آنکه پارتی‌بازی می‌کنند، برای مقابله با این شرایط شفافیت، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر،شناسائی افراد فاسد و تشویق افرادی که تخلفات را گزارش می‌دهند، از مهمترین پادزهرهاست.

رئیس کمیته بودجه و نظارت با اشاره به آیین نامه موجود، بیان کرد: براساس بند "د" ماده 2 آئین‌نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه" تشویق اشخاصی که تخلفات موضوع ماده (1) این آیین‌نامه را گزارش نموده و گزارش آنان منجر به صدور حکم قطعی براساس آیین‌نامه شده باشد" باید توسط دستگاه‌های اجرائی ازجمله شهرداری‌ها انجام گیرد، مطمئناً درصورت تحقق این بند زمینه‌های شناسایی افراد فاسد، رشوه‌گیر و متخلف بیش از پیش فراهم خواهد شد.

فراهانی گفت: امروز در شرایطی هستیم که تنها مبارزه همه جانبه علیه فساد و رشوه می‌تواند اعتماد شهروندان را بازگرداند و در این میان مطالبه مردم برخورد با دانه درشت‌ها و ناامن نمودن فضا به گونه‌ای است که هیچکس به خود اجازه فساد ندهد، بر همین اساس به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند 3 ماده 71 قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «اجرایی نمودن بند "د" ماده 2 آئین‌نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه و تشویق اشخاصی که تخلفات را گزارش می‌نمایند» به شهرداری تهران تذکر می‌دهم.

این عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: امیدوارم با همراهی یکایک همشهریان خوبم زمینه‌های ارتقای شفافیت، کاهش تخلفات و معرفی افراد متخلف و فاسد بیش از پیش فراهم شود و همه ما با مشارکت هم جریان مبارزه علیه فساد در شهرداری را به سرانجام برسانیم. در این میان اقدام قاطع، بدون اغماض و سریع دستگاه‌های نظارتی شهرداری و سایر نهادهای مسئول در رسیدگی به تخلفات می‌تواند امیدبخش فردایی بهتر برای تهران زندگی باشد.

منبع:ایلنا
کد مطلب: 640889
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حامد
Iran, Islamic Republic of
پارتی بازی در صدا و سیما رو فراموش کرده . چون در صدا سیما شما کسی رو پیدا نمی کنی که بدون رابطه وارد صدا و سیما شده باشه.
United States
قالیباف همه شهرداری را پولکی کرد .
Iran, Islamic Republic of
یک نفر خونه میساخت ، یک طبقه اضافه ساخته بود
مامور شهرداری چند میلیون تومان شیرینی (شما بخوانید رشوه) گرفت.
جالب اینجا بود میگفت اگر راضی نیستی نده ، من میخواهم این پول حلال باشه!
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
فساد در شهرداری ها ، چیز جدیدی نیست و قدمتی برابر با عمر شهرداری دارد ! ساختار و نوع کار این ارگان خصولتی ! زمینه ساز فساد در آن است !!