جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - 24 May 2019
 
۱
۵

جزئیات دستگیری و محاکمه یک جاسوس جدید در مشهد

يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱
مردی که به اتهام جاسوسی برای کشور متخاصم با صدور دستورات ویژه قضایی و تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شده بود با صدور رای دادگاه تجدیدنظر به تحمل هفت سال زندان محکوم شد.
جزئیات دستگیری و محاکمه یک جاسوس جدید در مشهد
به گزارش جهان نيوز به نقل از خراسان، مردی که به اتهام جاسوسی برای کشور متخاصم با صدور دستورات ویژه قضایی و تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شده بود با صدور رای دادگاه تجدیدنظر به تحمل هفت سال زندان محکوم شد.

معاون سیاسی و امنیتی دادستان مرکز خراسان رضوی  گفت: از مدت ها قبل سربازان گمنام امام زمان (عج) در راستای فعالیت های اطلاعاتی و امنیتی برای حفظ ایران زمین از گزند دشمنان و فریب خوردگان داخلی، به سرنخ ها و اخباری دست یافتند که نشان می داد مرد میان سالی که به یکی از کشورهای همسایه رفت و آمد می کند درحال جاسوسی برای یکی از کشورهای متخاصم جمهوری اسلامی است.

 قاضی حسن حیدری افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع بلافاصله گروه های اطلاعاتی با دستورات خاصی که از سوی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی صادر شد به تجزیه و تحلیل اخبار دریافتی پرداختند و این مهره فریب خورده را زیر چتر اطلاعاتی خود گرفتند. این مقام قضایی تصریح کرد: با جمع آوری اسناد و مدارک مستند، این مرد 60 ساله با شگردهای خاص اطلاعاتی به سوی اهداف نظام جمهوری اسلامی هدایت شد و این فرد جاسوس زیر ذره بین اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار گرفت.

قاضی سابق شعبه 904 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد که رسیدگی به پرونده این جاسوس را در زمان دستگیری و فعالیت های اطلاعاتی به عهده داشت ، با اشاره به روند دستگیری متهم خاطرنشان کرد: وقتی اطلاعات و اسناد و مدارک درباره این فرد کامل شد و سربازان گمنام امام زمان (عج) به اهداف مدنظر خود برای خنثی کردن ترفندهای دشمنان نظام دست یافتند، عملیات دستگیری وی با راهنمایی و هدایت های دادستان مرکز خراسان رضوی آغاز شد.

قاضی حیدری اضافه کرد: این مرد 60 ساله در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه درحالی به چنگ قانون افتاد که در زمان دستگیری برای دقایقی در بهت و حیرت فرو رفته بود.معاون دادستان مشهد تصریح کرد: بلافاصله بازجویی ها از متهم به جاسوسی برای کشور متخاصم جمهوری اسلامی با مدارک انکارناپذیر آغاز شد و این متهم که خود را در برابر اسناد مستدل می دید، با صدور کیفرخواست از سوی نماینده دادستان پای میز محاکمه نشست. قاضی حسن حیدری تاکید کرد: متهم در شعبه هشتم دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی منصوری مقابل میز عدالت قرار گرفت و پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه به تحمل 10 سال زندان محکوم شد.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی افزود: با اعتراض متهم به رای صادره، پرونده وی به دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی ارسال شد که در نهایت قضات دادگاه تجدیدنظر با توجه به اوضاع و احوال متهم و برخی مسائل دیگر مدت زندان وی را به هفت سال کاهش دادند که این رای قطعی و لازم الاجراست.
کد مطلب: 640838
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این جاسوس اسم نداره؟؟؟!!!!
عجب
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مگر جاسوسی برای کشور متخاصم حکمش اعدام نیست؟! چرا اینقدر با خارجی ها تعارف دارید؟
Australia
شرایط سختی دارد.
بلا فاصله اعدامش کنید.
درس عبرتی برای شیاطین دیگر شود.
گلاب
Iran, Islamic Republic of
جاسوس اگر واقعا جاسوس کشور متخاصم باشه حکمش مرگ یا نهایتا ابده
بعد هم این شیوه اطلاع رسانی که چند, ساله مرسوم شده را باید کنار گذاشت و صریح و واضح قضیه را باز کرد و اگر هم لزومی به صراحت نیست اصلا حرفش را هم نزنید چون این طور گنگ و مبهم میشود روزی, صدها خبر تولیدکرد