يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - 24 Feb 2019
 
۰

افزایش سقف وام مسکن؛‌ آری یا خیر؟

يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۴
رییس کمیسیون عمران مجلس از ضرورت تجدیدنظر در سقف و نرخ سود تسهیلات مسکن خبر داد.
افزایش سقف وام مسکن؛‌ آری یا خیر؟
به گزارش جهان نيوز، محمدرضا رضایی رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برخی پیشنهادات مبنی بر افزایش سقف وام مسکن، گفت: ایده افزایش سقف وام مسکن در شرایط فعلی بهترین گزینه است، اما دولت باید تمامی زوایای این هم را در جهت تسهیل خانه دار شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه در نظر بگیرد.
 
نماینده مردم جهرم در مجلس با بیان اینکه نرخ سود بانکی برای تسهیلات مسکن باید تک رقمی و نهایت تا ١٠ درصد اعمال شود، افزود: در کمبود منابع مالی کشور برای اعطای تسهیلات مسکن شکی نیست، اما باید بدانیم خانه دار شدن مردم از اصول قانون اساسی بوده و بر دوش دولت است.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید با افزایش سقف وام مسکن مدت زمان بازپرداخت آن را برای کمک به اقشار متوسط و ضعیف جامعه افزایش دهد، تصریح کرد: با تسهیلات فعلی مسکن خرید خانه در مراکز شهرها به ویژه تهران دیگر غیرممکن است.

رضایی با بیان اینکه افزایش سرمایه بانک مسکن از توافقات مجلس برای کمک به قدرت تسهیلات دهی این بانک بوده است، گفت: دولت نیز باید با تزریق منابعی به این بانک قدرت تسهیلات دهی را در آن افزایش دهد.

وی همچنین با مثبت ارزیابی کردن ارایه وام مسکن از سوی همه بانک ها، تصریح کرد: ایده ارایه وام مسکن از سوی بانک هایس غیر از مسکن و ملی می تواند از انباشت تقاضا در این حوزه کاسته و بر تسریع در این روند بیافزاید.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مجلس به ویژه کمیسیون عمران آن آماده همکاری با بانک مرکزی و دولت برای تجدیدنظر در ارایه تسهیلات مسکن است، گفت: باید شرایطی ایجاد شود که ارایه تسهیلات مسکن برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه صرفه اقتصادی از حیث توانمندی برای خرید خانه داشته باشد.

رییس کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: دولت باید با ارایه تسهیلات ارزان و با بازپرداخت طولانی روند خانه دار شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه را تسهیل کند.

منبع: ایبنا
کد مطلب: 640779
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *