چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - 20 Feb 2019
 
۶
۲۴
درباره مصاحبه عجیب مولاوردی با آسوشیتدپرس

دستیار آقای روحانی یا سخنگوی ترامپ؟!/ دستگاه قضا باید علیه «مولاوردی» اقامه دعوی کند

يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۳
دستیار ویژه رئیس‌جمهور در اقدامی غیرحرفه‌ای و البته تأسف برانگیز با ادعاهایی همچون «دخالت قوه قضائیه در امور اجرایی»! و «برخورد نیروی انتظامی با زنان بدحجاب»! و «دستگیری فعالین حقوق زنان»! در حقیقت با بازی در پازل دشمن، برای ادعاهای پوچ و بی‌اساس بدخواهان مردم ایران، سندسازی کرده است!
دستیار آقای روحانی یا سخنگوی ترامپ؟!/ دستگاه قضا باید علیه «مولاوردی» اقامه دعوی کند
گروه سیاسی جهان نيوز، شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در مصاحبه با خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس، اظهارات تأمل برانگیزی بیان کرد.

به گزارش جهان نيوز، مولاوردی در این مصاحبه مدعی شده است که تلاش‌های دولت برای مانع شدن از دخالت‌های قوه قضائیه در امور اجرایی با شکست مواجه شده است.

دستیار رئیس‌جمهور در این مصاحبه ضمن اعتراض به دستگیری جاسوسان توسط دستگاه‌های امنیتی، با‌‌ اشاره به دستگیری و محاکمه «نزار زاکا» گفته است: دولت روحانی برای ممانعت از دستگیری زکا و پس از آن برای آزادی او از هیچ اقدامی فروگذار نکرده است، اما این تلاش‌ها ثمربخش نبوده‌اند.

وی همچنین برخورد نیروی انتظامی با زنان «بدحجاب» را محکوم کرده و خواستار حضور فعال‌تر زنان در رقابت‌های ورزشی شده است.
مولاوردی در این مصاحبه گفته است بسیاری از دوستان او که برای حقوق زنان تلاش می‌کنند، توسط نیروهای امنیتی ایران دستگیر شده‌اند.

دستیار رئیس‌جمهور گفته کار به جایی رسیده است که تلاش‌های یک قوه می‌تواند از سوی قوه دیگر نادیده گرفته شود و یا حتی خنثی گردد.

دهن کجی به قانون!
بر پایه گزارش کیهان، «نزار زکا» تبعه لبنانی- آمریکایی در آبان سال ۹۴ به اتهام جاسوسی در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات در ایران بازداشت شد. وی پس از برگزاری دادگاه به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

۶ ماه پس از بازداشت زکا در ایران، خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در گزارشی تأیید کرد «نزار زکا» با تأیید وزارت خارجه آمریکا به ایران سفر کرده و از آمریکا برای «پیش بردن پروژه‌هایش» پول دریافت کرده بود.

پس از دستگیری «نزار زکا»، زمزمه‌های ارتباطات او با برخی از مسئولین دولتی مطرح شد. زکا در برخی همایش‌ها و مراسم‌های دولتی که توسط وزارت ارتباطات و معاونت زنان ریاست‌جمهوری در دولت یازدهم(مولاوردی) برگزار شده بود، حضور داشت.
حال با وجود اینکه قوه قضائيه کشورمان حکم این جاسوس را صادر کرده است، اما متاسفانه دستیار رئیس‌جمهور با دهن کجی به قانون، به دفاع تمام قد از وی پرداخته است.

بازی در پازل دشمن
دستیار ویژه رئیس‌جمهور در اقدامی غیرحرفه‌ای و البته تأسف برانگیز با ادعاهایی همچون «دخالت قوه قضائیه در امور اجرایی»! و «برخورد نیروی انتظامی با زنان بدحجاب»! و «دستگیری فعالین حقوق زنان»! در حقیقت با بازی در پازل دشمن، برای ادعاهای پوچ و بی‌اساس بدخواهان مردم ایران، سندسازی کرده است!

مولاوردی عضو دولت است و از جایگاه حقوقی برخوردار است و می‌تواند به راحتی موارد مختلف را با سایر قوا در میان بگذارد، اما متاسفانه وی نه در جایگاه دستیار رئیس‌جمهور بلکه در نقش سخنگوی ترامپ، با مصاحبه با یک رسانه آمریکایی به سیاه‌نمایی علیه کشور پرداخته است.

از سوی دیگر هماهنگی میان قوای مجریه و قضائیه وظیفه وزیر دادگستری است. اما متاسفانه دستیار رئیس‌جمهور بدون توجه به این مسئله، به بیان اطلاعات غلط و بی‌پایه و اساس و ارسال پالس ضعف به دشمن پرداخته است.
 
دستگاه قضا باید علیه «مولاوردی» اقامه دعوی کند
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه قوه قضائیه حتماً باید علیه اظهارات خانم مولاوردی اقامه دعوی کند، تصریح کرد: همین اظهارات، ممکن است تبدیل به سند بیگانگان، علیه ملّت ایران شود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب فارس گفت: ما این مشکل را با برخی از اصلاح‌طلب‌ها، نظیر خانم مولاوردی داریم که در داخل کشور یک طور سخن می‌گویند و در بیرون کشور، طوری دیگر، بعد هم  نمی‌گذارند اظهارات آن‌ها در داخل کشور منتشر شود تا مردم متوجه تناقضات آن‌ها شوند.

وی افزود: خوب است اظهارات مولاوردی در داخل کشور منتشر شود تا مردم بدانند با چه پدیده‌هایی روبه‌رو هستند.

سلیمانی با بیان اینکه کسانی که قبلاً مسئولیت داشته‌اند یا اکنون مسئولیت دارند، نباید ساختارشکنی کنند، تصریح کرد: این افراد، دست‌شان به قدرت و نهادهای مختلف می‌رسد و می‌توانند مطالب خود را بیان کنند. بنابراین لزومی ندارد این افراد، با رسانه‌های خارجی صحبت کنند، چرا که همین اظهارات، تبدیل به سند بیگانگان علیه ملّت ایران می‌شود.

وی ادامه داد: فردی مثل خانم مولاوردی، عضو دولت است و از جایگاه حقوقی بالایی برخوردار است و صحبت او، به عنوان سخن عادی و یا فردی تلقی نمی‌شود. این سخنان، ضربه به ارکان کشور و نظام محسوب می‌شود و قاعدتاً هم باید پاسخگوی اظهارات خود باشد.

وزیر اسبق ارتباطات با بیان اینکه قوه قضائیه، نیروی انتظامی و سازمان‌های دیگر، حتماً باید علیه این نوع اظهارات اقامه دعوی کنند، تصریح کرد: این نهادها نباید در قبال این اظهارات سکوت کنند، چرا که اگر سکوت کنند، به معنای درست بودن سخنان این خانم است.

سلیمانی تأکید کرد: باید حتماً اقدام عملی علیه این اظهارات انجام بشود تا دیگر هیچ فردی جرأت نکند از جایگاه حقوقی، حرف بی‌ربط و کذب علیه ساختارهای کشور بزند.

وی وجود افراد نفوذی در بدنه دولت را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه این موضوع بر کسی پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: افراد مختلفی هم در ارتباط با این موضوع دستگیر شده‌اند و آمریکایی‌ها و غربی‌ها از آن‌ها دفاع کرده‌اند. این در حالی است که این افراد، مسئله‌دار هستند و باید اجازه داد که قوه قضائیه  به آن‌ها رسیدگی کند. بنابراین، عنصری از دولت، نمی‌تواند در جایگاه قاضی بنشیند و رأی صادر کند.

سلیمانی ادامه داد: فردی متهم بوده و دستگیر شده است؛ روال رسیدگی به پرونده او طی می‌شود و بر اساس اسناد و مدارکی که در اختیار دادگاه قرار می‌گیرد حکمی برای او صادر می‌شود. بعد هم طبیعتاً راه تجدیدنظر وجود دارد و بعد از اینکه محکومیت او، نهایی شد، اگر کسی آن حکم را زیر سؤال ببرد، به معنای این است که ارکان نظام را قبول ندارد.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه همان اشکالی که خانم مولاوردی به قوای دیگر وارد می‌کند، در مورد خود ایشان بیشتر صدق می‌کند، تصریح کرد: ایشان به چه حقی در امر قضا دخالت می‌کند و حکم به برائت کسی می‌دهد؟ ایشان چرا اجازه نمی‌دهد مراحل قانونی طی شود و وقتی طی شد و حکم صادر شد،‌ به عنوان یک قوه دیگر، به آن حکم گردن بنهد. در غیر این‌صورت سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

سلیمانی تصریح کرد: این نوع ادبیات و سخنان، ممکن است از لحاظ فردی، به نفع شخصی  مثل مولاوردی یا کسی که مثلاً به دنبال اقامت دائم برای خودش یا فرزندانش است باشد؛ همچنین برای کسی که به دنبال «به‌به و چه‌چه» گفتن دیگران است، امّا قطعاً به نفع نظام و مردم ایران نیست.
کد مطلب: 640774
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
نکته ای ذهن من را آزار می دهد و آن این است که قوه قضاییه و پلیسی که علی اکبر جوانفکر را با آن وضعیت و قاطعیت قابل تقدیر بازداشت میکرد حالا کجاست؟!...
Iran, Islamic Republic of
خب سخنان ایشان را چاپ کنید تا ببینیم چه تناقصی در ان وجود دارد
حقانی
می توان گفت که صحبتهای این خانم ضد ونقیض است .
...
Iran, Islamic Republic of
قوه محترم قضائیه برای حفظ نظام و حقوق ملت باید با افراد خود فروخته و مهره های آمریکایی نفوذ کرده در بدنه دولت با شدت برخورد کند .
Iran, Islamic Republic of
جهان انگار تا حالا کارت به قوه قضاییه نیافتاده که این جور سنگش رو به سینه می زنی
چه ربطی داشت؟
Iran, Islamic Republic of
فرار به جلو همه اش يك سياست مقصر كردن ديگران
ایرانی
مرگ باد بر هرچی منافق و خائن توی ایرانه . اگه اینا بزارن ما زندگی مونو با تمام تحریمهاش می کنیم . ملتی که 8 سال در جنگ نابرابر مقاومت کرده این موقع هم میتونه در مقابل تمام بدخاهان و ضد حقوق بشرها بحول قوه ی الهای مقاومت کنه .
Iran, Islamic Republic of
دو تابعيتي خاين است چونكه مال و ملكو و بچه و زن و شو هر و عشقش در كشور مبدا است پس بايد مناصب بالا به اينها داده نشود .هيچ كشوري هم مقام به دو تابعيتي نميده بجز ايران
Iran, Islamic Republic of
بخدا اگر تمام احزاب مملکت از چپ و راست رو تعطیل کنن هیچ مشکلی نه برای مملکت پیش میاد و نه برای مردم و اعصاب همه مردم ایران آروم میگیره از دست این بازی ها
United Kingdom
خلاصه:
احزاب در تمام ممالک دنیا باعث فلاکت و بدبختی ان مملکت شده اند. حزب در اسلام فقط اسلام و آنهم حزب خدا
محمد
Iran, Islamic Republic of
با سلام
رهبر عزیزمان بارها گفته اند در جاسات با دولت به آنها برای پیگیری حفظ اتحاد در کشور ومسائل معیشتی مردم و اقشار جامعه تشر زده ام وحتی گفته اند قلب من وقتی میبینم جوانی شب دست خالی به خانه میرود و خجالت زن و فرز ندش را میکشد تحت فشار قرار میگیرد.من تمام پیگیریهای بانک مرکزی برای افزلیش قیمت دلار وپاداش دادن وارتقاء رتبه او توسط رئیس دولت و اظهارات بیهوده برخی افراد برای آب به آسیاب دشمن ریختن را برای این میدانم که سعی کنند قلب رهبر عزیزمان را .....
رهبرم ما تمام قد ایستاده ایم و خودمان هرکاری بتوانیم برای بهتر شدن معیشت مردم انجام میدهیم یکی از اون کارها مصرف کردن محصولات تولید داخلی است...
Iran, Islamic Republic of
...
United Arab Emirates
شما زحمت بکشید مشکل پوشک بجه ها را حل نمایید بقیه مسایل پیش کش
Iran, Islamic Republic of
ای مرجع قضایی / اقدام انقلابی
مرجع غذایی
Iran, Islamic Republic of
باشه.
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
نزار زکا جاسوس امریکا بوده و جاسوسی ایشان برای دستگاه قضایی محرز شده و حمایت مولاوردی از یک جاسوس خیلی مرموز است .
Iran, Islamic Republic of
تمام حرفاتون مصرف داخلي داشته و گنده گويي بوده
Iran, Islamic Republic of
هیچ یک از قوا حق دخالت در امور یکدیگر را ندارند
ومایه تاسف و تعجبه که دولت تقریبا درتمامی امور قوه قضائیه دخالت میکنه و مورد اعتراض هم قرار نمیگیره.
Netherlands Antilles
هر روز یک نظر یک طرح یک حرف...ازبرخی اصلاح طلبان منتشر می شود و بعدش یک تکذیب ! یک توضیح ! یک ... ...
...
...
دو تابعیتی ها عرق ملی ندارند.
Iran, Islamic Republic of
حکایت مولارودی حکایت آن شخصی است که بر شاخه نشسته و بن می برد !
حقانی
جهان نیوز گزینشی کار نکن . نظر مرا چرت وپرت منعکس کردی؟؟!