دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - 18 Feb 2019
 
۱
۳

جایگاه vip هیئت معروف تعطیل شد

شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
ناطقی در واکنش به انتقادات مطرح شده از سوی مردم گفت: حال که افکار عمومی نسبت به این موضوع حساس شده است، از امشب جایگاه شیشه‌ای را خواهیم بست تا تمامی عزاداران در کنار یکدیگر به عزاداری بپردازند.
جایگاه vip هیئت معروف تعطیل شد
به گزارش جهان نيوز، حضور احمد خمینی در جایگاه وی‌آی‌پی هیات خادم‌الرضا در قم و انتشار تصاویر آن در فضای مجازی با واکنش تند و انتقادات گسترده کاربران مواجه شد. غیر از انتقاد به احمد خمینی و نحوه حضورش در این مراسم،  برخی دیگر از کاربران بخشی از این انتقاد را متوجه مسوولان هیات دانسته و نوشتند: «چه دلیلی دارد که یک هیات چنین جایگاهی داشته باشد؟»

حمید ناطقی مسوول هیات خادم الرضا شهر قم به این انتقادات پاسخ داد.

ناطقی در گفت‌وگو با «اعتماد» درباره چرایی تعبیه این جایگاه گفت:« محل برگزاری مراسم مسجد، حسینیه یا هیات نیست بلکه مراسم هیات خادم الرضا در ورزشگاه شهید حیدریان قم برگزار می‌شود. این مراسم 20 سال است که در این مکان برگزار می‌شود. این مکان ورزشی 2000 صندلی دارد که در میان صندلی‌ها جایگاه ویژه‌ای برای حضور خبرنگاران برای پوشش مسابقات ورزشی و مهمانان ویژه تدارک دیده شده است.»

ناطقی افزود: از 20 سال گذشته این جایگاه وجود داشته و هر روزی که مراسم عزاداری برگزار می‌شود، اگر در میان حاضرین پیرمرد، افراد ناتوان یا مسوولانی بودند که توانایی شرکت در تجمع جوانان و نوجوانان را نداشتند، به جای حضور در خیل جمعیت در این جایگاه حاضر می‌شدند. 20 سال پیش این جایگاه صندلی هم نداشت اما به واسطه آنکه درمیان افکار عمومی این مکان به این شکل جا افتاده بود، حاضرین در این جایگاه حاضر می‌شدند.

وی با تکذیب تعبیه این جایگاه توسط مسوولان هیات گفت: برخی عنوان می‌کنند مسوولان هیات این جایگاه را درست کرده‌اند. چنین موضوعی صحت ندارد و مسوولان هیات هیچ‌گونه نقشی در ساخت این جایگاه نداشتند. مسوول هیات خادم الرضا درباره چرایی جداسازی این محل با شیشه گفت: از 2سال گذشته مسوولان سالن این جایگاه را با شیشه از سایر قسمت‌ها جدا کرده‌اند و هیات مسوولیتی در این زمینه ندارد. هیات خادم‌الرضا به مدت 10 شب به مناسبت دهه اول ماه محرم این سالن را اجاره می‌کند و به همین دلیل درجریان کم و کیف و دلایل این اتفاق نیست.

ناطقی در پاسخ به پرسشی درباره ملاک انتخاب افراد برای حضور در جایگاه ویژه گفت: ملاکی برای حضور افراد در جایگاه وجود ندارد. این جایگاه فقط برای افراد ویژه نیست بلکه تمامی عزادارانی که به هر دلیلی نمی‌توانند در جمع پر شور سینه‌زنان حسینی حاضر شوند، می‌توانند از این جایگاه استفاده کنند. اگر به عکس‌های منتشر شده نیز دقت شود، مشاهده خواهید کرد که فرد ویژه‌ای در این جایگاه ننشسته است. 20 سال است که این رویه وجود دارد و تمامی عزاداران می‌توانند از این جایگاه استفاده کنند.

وی افزود: امسال متاسفانه ورودی که در پایین این جایگاه قرار دارد به دلیل بنایی مسدود شده و ما نیز تمایل داریم مسوولان و شخصیت‌های برجسته در کنار مردم حاضر شوند.

ناطقی در پایان در واکنش به انتقادات مطرح شده از سوی مردم گفت: حال که افکار عمومی نسبت به این موضوع حساس شده است، از امشب جایگاه شیشه‌ای را خواهیم بست تا تمامی عزاداران در کنار یکدیگر به عزاداری بپردازند.
کد مطلب: 640682
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


نسل قدیم
Iran, Islamic Republic of
ناطقی افزود: از 20 سال گذشته این جایگاه وجود داشته و هر روزی که مراسم عزاداری برگزار می‌شود، اگر در میان حاضرین پیرمرد، افراد ناتوان یا مسوولانی بودند که توانایی شرکت در تجمع جوانان و نوجوانان را نداشتند، به جای حضور در خیل جمعیت در این جایگاه حاضر می‌شدند....
نسل قدیم
Iran, Islamic Republic of
چرا روال بدی رو برای حذف نظرات انتخاب کردید؟
این نقل قول بنده با اظهارنظرم همراه بوده که حذفش کردید
مشکلش چی بوده؟
حداقل کل نظرو حذف کنید تا مخاطبین گیچ نشوند!
هم وطن
Iran, Islamic Republic of
ژن خوب
آقازاده ها
چه کردند به این ملکت