کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آخرین وضعیت طرح افزایش نمایندگان مجلس

24 شهريور 1397 ساعت 13:48

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس، آخرین وضعیت طرح افزایش نمایندگان را تشریح کرد.


به گزارش جهان نیوز، اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح افزایش تعداد نمایندگان در کمیسیون بررسی و به تصویب اعضا رسیده است، گفت: این طرح پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه برای بررسی در صحن علنی پارلمان تقدیم هیئت رئیسه می‌شود.

وی با بیان اینکه طبق قانون هر 10 سال باید 20 نفر به تعداد نمایندگان اضافه شود که متأسفانه از سال 79 این اتفاق نیفتاده است، افزود: برهمین اساس باید در سال 98، 40 نفر به تعداد نمایندگان اضافه شود.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه در زمان بررسی این طرح اختلافاتی وجود داشت، ادامه داد: برخی نمایندگان معتقد هستند که تعداد جمعیت حوزه انتخابی‌شان افزایش یافته اما تعداد نمایندگان آن حوزه کم است.

سلیمی تصریح کرد: اختلاف دیگر این بود که بعد مسافت بین 2 منطقه حوزه انتخابیه زیاد است که لازم است تا هر منطقه نماینده‌ای مجزا در پارلمان داشته باشد؛ در نهایت تلاش کردیم که همه اختلافات ذکر شده را با دعوت از نمایندگان به حداقل برسانیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در طرح مذکور بحث بار مالی آن برای دولت یعنی محل تأمین آن مشخص شده ؟ گفت: نمایندگان در حال رایزنی با رئیس مجلس هستند تا این مسئله را رفع کند؛ آقای لاریجانی نیز قول پیگیری این موضوع را داده است.

منبع: تسنیم


کد مطلب: 640675

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/640675/آخرین-وضعیت-طرح-افزایش-نمایندگان-مجلس

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com