دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - 18 Feb 2019
 
۰

گورباچف: دوران جنگ سرد هرگز به پایان نرسید

شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰
"میخائیل گورباچف" آخرین رئیس جمهوری اتحاد جماهیر شوروی معتقد است که جنگ سرد هرگز پایان نیافته بود که بار دیگر آغاز شده باشد، بلکه تنها شدت و ابعاد آن تغییر کرده است.
گورباچف: دوران جنگ سرد هرگز به پایان نرسید
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم ، "میخائیل گورباچف" آخرین رئیس جمهوری اتحاد جماهیر شوروی یادآور شد، جنگ سرد هرگز از بین رفته بود و تنها شدت آن تغییر کرده است.

گورباچف در مراسم معرفی کتاب جدید خود تحت عنوان «در جهان در حال تغییر» که در رابطه با سیاست خارجی دوران "پریسترویکا"، پایه و اساس آن بوده و بخصوص در آن اسناد مهم و مکالمات وی با رهبران کشورهای جهان در آن دوران ارائه شده است، در پاسخ به سئوالی در این باره که «آیا روسیه و غرب بار دیگر به دوران جنگ سرد بازگشته‌اند؟»، گفت: «دوران جنگ سرد هرگز از بین نرفته که بخواهد دوباره از سر گرفته شود و تنها شدت و ابعاد آن تغییر کرده است.»

این سیاستمدار باتجربه روس همچنین توضیح داد، وی معتقد نیست که وضعیت کنونی در جهان دستاورد تغییراتی باشد در زمان رهبری وی بر اتحاد جماهیر شوروی صورت گرفته است و یادآور شد که کسی نمی‌تواند چنین تاثیری بر روند اوضاع جهانی داشته باشد.
کد مطلب: 640668
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *