يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - 24 Feb 2019
 
۰

امارات به دنبال از سرگیری روابط با سوریه

شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۷
یک رسانه لبنانی فاش کرد که مشاور شورای عالی امنیت ملی امارات ژوئیه گذشته به طور سری به دمشق سفر کرده و در دیدار با یک افسر بلند پایه سوری خواستار از سرگیری روابط میان ابوظبی و دمشق به دور از چشم ریاض شده است.
امارات به دنبال از سرگیری روابط با سوریه
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، روزنامه الاخبار در گزارشی فاش کرد که علی محمد بن حماد الشامسی، مشاور شورای عالی امنیت ملی امارات ژوئیه گذشته به دمشق سفر کرده و در جریان دیدار با یک افسر بلند پایه سوری که احتمالا دیب زیتون، رئیس سازمان اطلاعات کل سوریه بوده، خواستار از سرگیری روابط دمشق و ابوظبی شده است.

شورای عالی امنیت ملی امارات بالاترین نهاد امنیتی در این کشور محسوب می‌شود.
بر اساس این گزارش، شامسی در دیدار خود با این افسر سوری علاوه بر مسائل امنیتی درباره راه‌های از سرگیری روابط میان دو کشور که از سوی امارات از زمان آغاز بحران سوریه قطع شده است رایزنی کرد.

در این دیدار همچنین طرف اماراتی از تمایل کشورش برای از سرگیری روابط دیپلماتیک میان دو کشور به طور غیر مستقیم و به دور از برانگیختن خشم ریاض خبر داد.

در همین راستا، طرف اماراتی در این دیدار موضوع استفاده از حمد سعید الشامسی، سفیر امارات در بیروت را برای پیگیری مسائل سفارتخانه امارات در دمشق مطرح کرد.

این درحالی است که هیچ اطلاعاتی درباره پاسخ دمشق به این پیشنهاد منتشر نشده است.  
کد مطلب: 640620
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *