يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - 17 Feb 2019
 
۰

داشتن‌روادید برای خروج از مرز مهران الزامی است

شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱
سلیمانی دشتکی گفت:داشتن روادید برای خروج از مرز مهران الزامی است و افراد بدون مدارک قانونی برگردانده می‌شوند.
داشتن‌روادید برای خروج از مرز مهران الزامی است
به گزارش جهان نيوز،‌ قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با اشاره به آمادگی استان متبوعش برای خدمات رسانی به زائران اربعین اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها به صورتی است که امنیت زوار را تامین کنیم و ضدانقلاب نتواند روی مسیر‌های تردد اثر بگذارد.

استاندار ایلام با بیان اینکه سال گذشته عبور غیرقانونی افراد را نداشتیم، افزود: زیرساخت‌ها و پارکینگ‌ها امسال به خوبی آماده شده اند و به صورتی برنامه‌ریزی کرده‌ایم که وضعیت زوار را از طریق سیستم‌های دوربین از راه دور کنترل کنیم.
وی با اشاره به اینکه جاده‌های ایلام تا مهران تقریبا آماده هستند، گفت: امسال دو پارکینگ بزرگ به نام‌های اربعین و برکت را راه اندزی کردیم.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه زیر ساخت‌های امسال نسبت به سال گذشته آماده‌تر است و اکثر مسیر‌ها ۴ خطی شده‌اند، افزود: ۳ مجموعه مانیتورینگ قوی در پایانه‌ها و ۲ سیستم مانیتورینگ برای نیروی انتظامی فراهم شده تا اقصی نقاط استان در مسیر‌های پنجگانه منتهی به مهران کنترل شود.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه تمام زیرساخت‌ها دولتی هستند، اضافه کرد:در جلسه ستاد اربعین تاکید شد که موکب‌ها کاملا مردمی هستند.

وی افزود:نمایشگاهی از تولیدات استان نیز نزدیک پایانه و محل عبور زوار افتتاح می‌شود تا در صورت خرید از کالا‌های ایرانی استفاده کنند.

سلیمانی دشتکی درباره شبکه‌های حمل نقل و انتقال زوار نیز اظهار کرد: شبکه‌های حمل و نقل سازماندهی شده و وسایل نقلیه مورد نیاز بویژه برای روز‌های نزدیک اربعین یا روز‌های بازگشت زوار پیش بینی شده است.

استاندار ایلام با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۲ میلیون تردد داشتیم، بیان کرد: از این میزان تردد حدود ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه شخصی است که داخل پارکینگ‌ها گذاشته می‌شود و مابقی اتوبوس‌های بخش خصوصی و شهرداری‌ها هستند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته اجازه ندادیم کسی بدون مدارک قانونی از مرز عبور کند، تاکید کرد: افرادی که مجوز‌ها و مدارک لازم از جمله پاسپورت و ویزا را نداشته باشند قطعا نمی‌توانند از مرز عبور کنند.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه در ستاد اربعین تصمیم گرفته شد که در استان‌های هم مرز ایلام، مدارک افراد کنترل و از عبور آن‌ها ممانعت شود.

وی تاکید کرد:اگر کسی مدارکش کامل نیست از کرمانشاه یا لرستان به سمت ایلام نیاید چرا که نیروی انتظامی از تردد افراد بدون مدرک جلوگیری می‌کند. داشتن روادید برای خروج از مرز مهران الزامی است.

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه افراد بدون مدارک قانونی برگردانده می‌شوند، اظهار کرد:حضور افراد بدون مدارک قانونی در سال ۹۵ موجب تیرگی روابط ایران و عراق شد و علاوه بر این هم افرادی که ویزا داشتند هم نتوانستند از مرز عبور کنند.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه در سال ۹۶ از تکرار این موضوع جلوگیری شد؛ گفت: امسال اراده همه مسئولین ملی و استانی بر این است که اجازه ندهند این افراد بدون مجوز عبور کنند.

منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 640600
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *