چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - 20 Feb 2019
 
۰

۱۰ مظنون عملیات تروریستی درمالزی دستگیر شدند

شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۵
مقام های امنیتی در مالزی اعلام کردند: 10 نفر از مظنونان عملیات تروریستی در اقدامات مختلف پلیس در هفت ایالت این کشور دستگیر شده اند. برخی از این افراد قرار بود در کشورهای دیگر حملات تروریستی انجام دهند.
۱۰ مظنون عملیات تروریستی درمالزی دستگیر شدند
به گزارش جهان نيوز به نقل از العالم، پلیس مالزی با انتشار گزارشی دراین زمینه اعلام کرد برخی از این مظنونان در حال برنامه ریزی برای ساخت بمب های دود زا برای انفجار در جزایر ملاکا و پنانگ (از ایالت های مالزی ) دستگیر شدند.

محمد فوزی هارون رئیس پلیس مالزی در این زمینه به رسانه ها گفت: اعضای دستگیر شده وابسته به دو گروه تروریستی در ایالت های سلانگور، پهنگ، جوهورف ترنگانا، ملاکا، کلانتان و پنانگ بودند که در مدت دو هفته گذشته دستگیر شدند.

پنج نفر از این افراد مردان در سنین 39 تا 53 سال وابسته به گروه تروریستی "اسویب" یا جوانانی از شرق ایالت های سلانگور، پهنگ، جوهور، ترنگانا هستند.

آنها برنامه ریزی کرده بودند تا با همکاری یک گروه دیگری تروریستی با سفر به یکی از کشورهای خاورمیانه، عملیات تروریستی دریکی از کشورهای همسایه انجام دهند.
رئیس پلیس مالزی تاکید کرد قرار بود این افراد پس از رسیدن به کشور مذکور تسلیحات لازم برای عملیات تروریستی را دریافت کنند.

وی افزود: یکی از اعضای این گروه تروریستی نیز پیشتر مالزی را به مقصد یکی از کشورهای خاورمیانه ترک کرده تا عملیات تروریستی را مدیریت و برنامه ریزی کند.
برخی رسانه های آسیایی از جمله شبکه خبر گزارش دادند که گروه تروریستی "آسویب"در مالزی یکسال است که تشکیل شده و حدود 100 عضو دارد.

5 نفر از اعضای دستگیر شده این گروه قرار بود ماه گذشته به خاورمیانه سفر کنند.
رئیس پلیس مالزی جزئیاتی از کشورهایی که قرار بود این افراد در آنها عملیات تروریستی انجام دهند، اشاره نکرد.

رئیس پلیس مالزی تاکید 5 نفر دیگر دستگیر شده که یک کارگر تبعه خارجی نیز در میان آنها حضور دارد وابسته به گروه تروریستی "الریاح" در سنین 18 تا 50 سال هستند که از جزیره ملاکا، کلانتان و پنانگ دستگیر شدند.

هدف اصلی این مظنونان ساخت و استفاده از بمب دودزا در جزیره ملاکا بوده است. تعداد 5 بمب دودزا نیز از این افراد ثبت و ضبط شده است.یکی از اعضای اصلی این گروه افراد را دعوت به ارائه کمک های مالی برای خرید اسلحه کرده است.

برخی رسانه های اعلام کردند این فرد وابسته به گروه های تروریستی در جنوب تایلند بوده است. مالزی از جمله کشورهای جنوب شرق آسیاست که در سال های گذشته به ویژه پس از شکست گروه تروریستی داعش درخاورمیانه با تهدیدات تروریستی روز افزون مواجه شده است.

کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا در ابتدای سال جاری در سنگاپور اعلام کردند که همکاری های مشترک را برای مقابله با اقدامات و تهدیدات تروریستی افزایش می دهند.
کد مطلب: 640502
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *