يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - 1 Nov 2020
 
۲
۲۳
قالیباف در یادواره شهدای گردان ۵ نصر:

عمده مشکلات اقتصادی ناشی از سوء مدیریت‌ است/ نگوئیم مردم ما را انتخاب کرده‌اند پس مشکلات را هم تحمل می‌کنند

جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۰
کد مطلب: 640449
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از اصول اولیه حقوق شهروندی این است که مردم مسئولینی انتخاب کرده‌اند مشکلاتشان را حل و فصل کنند، نه اینکه مردم ما را انتخاب کرده‌اند پس مشکلات را هم تحمل کنند.
عمده مشکلات اقتصادی ناشی از سوء مدیریت‌ است/ نگوئیم مردم ما را انتخاب کرده‌اند پس مشکلات را هم تحمل می‌کنند
به گزارش جهان نيوز، محمدباقر قالیباف امشب در یادواره شهدای گردان 5 نصر در مجتمع آیه‌های سپاه امام رضا(ع) اظهار داشت: دفاع مقدس و دوران هشت ساله جنگ تحمیلی برای ما درس‌های متعددی داشت که باید از آنها عبرت بگیریم؛ دو اصل تکیه بر سنت‌های الهی و پشتوانه مردم دو درس عظیم و ارزشمند دوران دفاع مقدس است.

فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه با تکیه بر همین دو اصل ما موفق شدیم موفقیت‌های متعددی را کسب کنیم ادامه داد: دشمن اگر ضعف ببیند بر ما می‌تازد و با قدرت به پیش می‌آید و نباید این ضعف را به آنها نشان دهیم.

قالیباف گفت: سرمایه گرانقدر کشور نیروی جوان است که باید قدر این نیرو و استعداد آن را بدانیم: همین نیروی جوان در زمان جنگ هشت ساله تحمیلی نیز حضوری فعال داشت؛ بیشترین شهدای ما در دوران جنگ هشت ساله تحمیلی زیر 24 سال و فرماندهان در سطوح مختلف همه زیر 30 سال بودند.

قالیباف با تصریح این نکته که جوانی یعنی تلاش، خلاقیت، اخلاص و شجاعت بیان کرد: امروز در وضعیت کنونی منطقه که آبستن حوادث است و امنیت نیست اما این کشور در بستر امنیت است چون ما در موضع دفاع و امنیت قرار داریم؛ بحران جدی ما در دهه اول انقلاب اسلامی بود اما با تکیه بر این دو اصل یعنی تکیه بر مردم و سنت الهی، کشور در این حوزه این موفقیت‌های بزرگ را کسب کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز می‌بینیم که ماهواره‌های ما در مدار زمین و موشک‌های ما در دوهزار کیلومتری نقطه زنی می‌کنند؛ امروز در صنعت تولید تجهیزات نظامی بدون شک جزو پنج کشور اول دنیا هستیم. امروز در چهارمین دهه انقلاب، بحران ما بحران اقتصادی است چرا قادر نیستیم بر این بحران فائق بیائیم؟چرا نمی‌خواهیم از این تجربه بزرگی تاریخی و فرهنگ اهل بیت(ع) استفاده کنیم؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: چرا در دهه چهارم انقلاب مردم از اقتصاد حذف شده‌اند؟ در حوزه اقتصاد وقتی صحبت از مردم می‌کنیم ممکن است بگویند ما به دنبال خصوصی سازی هستیم؛ اولا ما معتقدیم دنبال خصوصی سازی نیستید؛ وضعیت موجود نشان می‌دهد بخش عمده اقتصاد ما دولتی است و آنجایی هم که بخش خصوصی است؛ خاصه‌سازی است و افرادی خاص و سفارشی و به تعبیری چهار درصدی‌ها هستند که امور را در دست دارند.

قالیباف با تاکید بر این نکته که مشکلات اقتصادی با کمک مردم فقط قابل حل است اظهار داشت: اگر می‌خواهیم مبارزه با فساد کنیم باید اقتصاد را مردمی کنیم؛چه طور مردم توانستند در آن زمان جنگ را اداره کنند آیا نمی‌توانند اقتصاد را اداره کنند؟ ما می آییم شعار حقوق شهروندی می‌دهیم اما از اصول مهم حقوق شهروندی این است که فرصت‌های اقتصادی را در اختیار مردم بگذارید؛ وقتی گرانی و بیکاری به عنوان حقوق شهروندی را نمی‌توانیم حل کنیم توهین از این بالاتر نیست، با شعار که مشکلات حل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه پاداش الهی به حرفِ خوب نیست بلکه به عمل درست است افزود: به جای اینکه در اقتصاد به مردم تکیه کنیم به دنبال تکیه به اصطلاح بر ابرقدرت‌ها و بیگانگان هستیم، بیگانگانی که حداقل در 100 سال گذشته کاری جز خیانت برای ما نکرده‌اند؛ نمونه‌های آن  در 28مرداد، برجام و ده بار دیگر هم امتحان کرده‌ایم؛ دشمن، دشمن است.

قالیباف عنوان کرد: پس باید درس بگیریم و در اقتصاد هم به مردم تکیه کنیم؛ باید از این ماجراها درس بگیریم؛ درس بگیریم به جای دست دراز کردن به سمت کسانی که دشمنان قسم خورده ما هستند ایمان به سنت‌های الهی داشته باشیم اما این بدین معنا نیست که با دنیا حرف نزنیم، سخن گفتن و ارتباط برقرار کردن با دنیا شرط عقل است اما اینکه انسان فکر کند دشمنش می‌آید به او کمک می‌کند احمقانه است.

وی بیان کرد: از اصول اولیه حقوق شهروندی این است که مردم مسئولینی انتخاب کرده‌اند مشکلاتشان را حل و فصل کنند، نه اینکه مردم ما را انتخاب کرده‌اند پس مشکلات را هم تحمل کنند، حداقل حرف از حقوق شهروندی نزنید، در این شرایط سخت اقتصادی این حرف بی‌احترامی به مردم است.

قالیباف تصریح کرد: ما می‌توانیم بر مشکلات اقتصادی فائق بیاییم اما باید باورمان باشد؛ این مردم با دل و جانشان پای این انقلاب آمدند ما هم باید تا جانمان پای مردم، اسلام و ایران عزیز بایستیم.این گونه نباید باشد که تا زمانی که مسئولیت اجرایی داریم بگوییم مسئولیم فردا که از مسئولیت اجرایی رفتیم کنار بگوییم مسئول نیستیم ما از انقلاب کِی این درس را گرفتیم؟
وی خاطرنشان کرد: می‌بینید که فقر، آسیب‌های اجتماعی و مشکلات خانواده‌ها را از هم جدا می‌کند بعد بگوئیم مسئول نیستیم؟ فرد فرد ما در قبال جامعه مسئولیم.

قالیباف عنوان کرد: مهمتر از جنگ اقتصادی، جنگ رسانه‌ای است که دشمن آغاز کرده و باهدف کسب نارضایتی و سلب اعتماد مردم نسبت به نظام و انقلاب و سواری بر موج نارضایتی‌ها و بخشی از ناکار آمدی‌ها و بی‌تدبیری‌ها هزاران دروغ و شایعه را می‌سازد و ذهن مردم را خراب می‌کند؛ مردم به عنوان پایه‌های نظام و انقلاب باید بصیر باشند؛ آنها با اقدامات خود به دنبال تغییر ذهن و روان مردم هستند.

وی تصریح کرد: امام راحل فرمودند که ما با ایادی رژیم ستمشاهی در این کشور مبارزه کنیم و آنها را حذف می‌کنیم اما غرب زده‌ها را نمی‌شود چنین کاری کرد و کار بسیار سختی است.
قالیباف گفت: امروز غرب‌زدگان در کشور مصمم برای نوکری اربابان غربی هستند تا فرهنگ لیبرالیسم و نئو لیبرالیسم را به خورد مردم دهند و  فرهنگ اصیل مردم و کشور را که مبتنی بر فرهنگ قرآنی و مکتب اهل بیت است از میان بردارند.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط ناامیدی بزرگترین گناه و گناهی نابخشودنی است اظهار داشت: من به عنوان خدمتگزار شما و با توجه به شناخت از ظرفیت‌های کشور می‌گویم نباید خستگی در وجود ما باشد و باید مسئولانه بایستیم و امیدوارانه، شجاعانه و دقیق، دشمن را نامید کنیم و اجازه ندهیم با عملیات شایعات و دروغ، اعتماد مردم نسبت به باورهایشان از انقلاب اسلامی تضعیف شود.

قالیباف تصریح کرد: همچنین  اجازه ندهیم عده‌ای از بعضی ضعف‌ها دستاوردی درست کنند تا اساس انقلاب اسلامی را مورد تهاجم قرار دهند.ما می‌توانیم با این ظرفیت‌های اقتصادی روز کشور، بر مشکلات فائق بیاییم؛ بخش عمده مشکلات ما ریشه در سوء مدیریت دارد همه می‌دانیم توانمندی این کشور بالاست و مشکلات قابل حل است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تکلیف املاک نجومی چی شد؟
United States
هيچي باقر راي مي خواهد
دروغ بس
Iran, Islamic Republic of
به گفته دادستان کل در 104 تعاونی مسکن شهرداری هیچ تخلفی صورت نگرفته بود.
Iran, Islamic Republic of
شماها نمی خواهید حقیقت را قبول کنید که این حرف هاخریداری نداره ؟
بابا بسه دیگه
یک حرف تازه تر بزنید
Turkey
باز اين كاپيتان سردار دكتر مهندس شهردار باقر طرقبه اى حرف زد
درود بر مدیر جهادی.
Iran, Islamic Republic of
دکتر قالیباف هشتمین شهردار برتر جهان انتخاب شد عمرا"اصلاح طلبان همچنین گزینه ای برای شهرداری تهران ندارند.
Turkey
باور كن مهره سوخته اى بيش نيستى باقر
Iran, Islamic Republic of
مهره سوخته سران فتنه 88 هستند .
Iran, Islamic Republic of
مردمی که خربزه خوردند باید پای لرزش بشینند خود کرده را تدبیر نیست .
United Arab Emirates
خب اینجا تر و خشک باهم میسوزند. تقصیر اونایی که به اینا رأی ندادند چیه؟!!
Iran, Islamic Republic of
تا زمانی که مردم به لیبرال های غرب زده رای می دهند همین آش و همین کاسه است مگر اینکه مردم بیدار شوند و آگاهانه انتخاب کنند.
شه امام
Iran, Islamic Republic of
زمان انتخابات میگفتند اگه رییسی یا قالیباف رییس جمهور بشن، دلار میشه 8000تومان...
Iran, Islamic Republic of
یک سئوال از انهایی که با ریاست جمهوری قالیباف موافق هستند.واقعا بغیر این نمایشی که بخاطر مانور برای انتخابات بعدی است.قالیباف چقدر با ادمهایی که روحانی با انها کار می کند زاویه دارد.شاید با حداکثر نصف دولت روحانی.واقعا قالیباف با لاریجانی که حامی و هم فکر روحانی است چقدر زاویه دارد .تقریبا هیچی.قالیباف ادامه راه روحانی است.شک نکنید.با جهانگیری و قالیباف و رییسی این مملکت درست نمی شود این مملکت فکر نو ادم های تازه می خواهد.وقتی احمدی نژاد امد چون فکر تازه و حرف تازه ای داشت مورد استقبال مردم قرار گرفت.البته سیاست مداران چپ و راست به این سادگی ها اجازه ورود یک فکر تازه را نمی دهند.باور کنید خطر قالیباف بدتراز روحانی است.قالیباف بیاید فقط ادمها عوض می شوند و تفکر هاشمی هنوز در این کشور می ماند. درطول این چهل و اندی سال فقط هشت سال احمدی نژاد تفکر هاشمی براین کشور حاکم نبود وگرنه هم خاتمی و هم روحانی هردو با همان تفکر کشور را اداره کرده اند یکی تند رو تر یک مثل خاتمی فقط در اقتصاد متعادل تر.قالیباف ادامه همان بیشتر از سی سال است که تفکر هاشمی برکشور حاکم بوده.
Iran, Islamic Republic of
الان درد تو احمدی نژاده ؟ منظورت از آدم جدید اونه دیگه ؟ خب اونم که جدید نیست . کی گفته تفکر قالیباف یا رئیسی همون تفکر هاشمی ه ؟ !!! آدم از آینده خبر نداره ولی من از الان قالیباف مطمئنم آدمی که تفکر سرمایه داری داشته باشه نمی تونه و اصلا کشش نداره ۱۲ سال برای مردم از صبح تا شب بدوه . شاید بگی وظیفه ش بودیم ولی دیدیم دیگه بعد از اونم اومدن شهردارهایی ولی قابل مقایسه اند با حاج باقر ؟
Iran, Islamic Republic of
اگه آقای قالیباف می خواهد خدمت گزار ملت باشد ، باید دستش را در دست آقای احمدی نژاد بگذارد و بس.
چون فقط احمدی نژاد هم اکنون معتمد ملت ایران است!!!!!!!!!! .
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
چکارش باید کرد این دکتر را که همش توجیح میکند وما باید بپای افرادی مثل ایشان بسوزیم وبسازیم خوب آقا بلد نیستی استعفاء بده ...
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای قالیباف؛ مطمئن هستم که شما یک مدیر جهادی و انقلابی هستید، چون عملکرد شما در تصدی های شما کاملا آشکار هست. برای فهمیدن عملکرد شما دیدن عملکرد الان شهرداری تهران کافی هست!!!
جهادی و انقلابی هستید چون یادمون هست گریه های شما وقتی که بالای سر پیکر شهید حاج احمد کاظمی رسیدید که چطور از دست دادن یار قدیمی و هم رزم خود را می دیدید.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
امیدوارم سردارمنبعدانشالله توانتخابات بعدی به آرای مردم احترام بگذاره وتااخربمونه پای انتخابات بارای چندنفرعقب نکشه اصل رای مردمه نه سه چهارتا به اصطلاح اصولگرا
مجيد
Iran, Islamic Republic of
آقاي قاليباف كدام؟ مشكل كدام گراني؟ كدام اعتراض؟ كدام سوء مديريت؟ كدام جواب درست؟ كدام عذرخواهي ساده؟ چون اگه عذرخواهي كنند پس خواهند گفت مشكل از طرف ماست !!!
جملات اين دولتي ياد اون حرفي مي افتيم كه يك جايي گير افتاده ايم و طرف برميگرده و ميگه همينكه هست مي خواي بخواه مي خواي نخواه.
...
محسنی
Iran, Islamic Republic of
...