چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - 20 Feb 2019
 
۰

الصدر: در مورد انتخاب گزینه توافق رسیدیم

پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۲
رهبر جریان الصدر عراق تهدید کرد که در صورت عدم انتخاب گزینه‌ای مستقل یا تکنوکرات برای پست نخست‌وزیری این کشور، با سایر گزینه‌ها مخالفت خواهد کرد.
صدر: درباره نخست وزیر به توافق رسیدیم
به گزارش جهان نيوز، «مقتدی الصدر»، رهبر جریان الصدر عراق شامگاه پنجشنبه ائتلاف‌های انتخاباتی این کشور را تهدید کرد.

به گزارش شبکه سومریه، الصدر لحظاتی پیش اعلام کرد در صورتی که چهره‌ای تکنوکرات یا مستقل برای منصب نخست وزیری عراق انتخاب نشود، با سایر گزینه‌های احتمالی برای تصدی این منصب مخالفت خواهد کرد.

رئیس ائتلاف سائرون عراق در گفت‌وگو با این شبکه گفت که «با شخصیت‌های بزرگ عراق در مورد معرفی چندین شخصیت تکنوکرات و مستقل برای نخست‌وزیری به توافق رسیدیم و این تصمیم کاملا عراقی است».

او تأکید کرد که نامزد منتخب باید وزرای کابینه خود را نه تنها به دور از تقسیم‌بندی‌های جناحی، فرقه‌ای و قومیتی، بله باید بر اساس استاندارهای درست و مورد قبول و مبتی بر تخصص، پاک‌دستی و مهارت انتخاب کند».

رئیس ائتلاف سائرون عراق افزود، برخی از شخصیت‌های سیاسی فورا این گونه انتخاب و ایده انتخاب نامزد مستقل را رد کردند تا از این طریق عراق را به مربع اول برگرداند و فاسد‌ها در لباسی جدید به قدرت وارد شوند.

به رغم اینکه نزدیک به چهار ماه از برگزاری چهارمین انتخابات پارلمانی عراق می‌گذرد ولی ائتلاف‌ها انتخاباتی هنوز موفق به تشکیل فراکسیون اکثریت و انتخاب نخست وزیر نشده‌اند.

منبع: فارس
کد مطلب: 640435
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *