دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - 18 Feb 2019
 
۰
۱۶

منبری معروف: مگر این صداوسیما در و پیکر ندارد؟

پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۶
«من نمی‌دانم این صداوسیما در و پیکر ندارد؟! به امام سجاد قسم من دلم خون است از بعضی‌ها که صداوسیما آن‌ها را می‌آورد. این‌ها نه تنها مردم را هدایت نمی‌کنند، بلکه عقل را از مردم می‌گیرند.»
منبری معروف: مگر این صداوسیما در و پیکر ندارد؟
به گزارش جهان نيوز، استاد فاطمی‌نیا در سخنانی با اعتراض شدید به صداوسیما به خاطر دعوت از برخی روحانیون که آن‌ها را «دزد فضائل» نامید، گفت: «من نمی‌دانم این صداوسیما در و پیکر ندارد؟! به امام سجاد قسم من دلم خون است از بعضی‌ها که صداوسیما آن‌ها را می‌آورد. این‌ها نه تنها مردم را هدایت نمی‌کنند، بلکه عقل را از مردم می‌گیرند.»
 
آیت الله فاطمی‌نیا  با اشاره به یکی از برنامه‌های تلویزیون گفت: «حضرت زهرا (س) را می‌کنند یک پول! مگر ایشان‌ام‌الائمه، معصومه و مطهره نیست مگر ایشان علم لدنی ندارد؟ چرا حضرت را از زنان معمولی هم پایین‌تر می‌آورید؟! آدم چه خاکی بر سرش بریزد؟! صداوسیما هم این حرف‌ها را پخش می‌کند، یعنی یک عالم و متخصصی در این صداوسیما نیست؟!»
وی با اشاره به همسر علامه طباطبایی (ره) بیان داشت: «خانم علامه طباطبایی لقمه به دست علامه می‌داد تا به اندازه یک لقمه گرفتن هم وقت ایشان گرفته نشود و بتواند المیزان را بنویسد. حالا حضرت زهرا (س) را در صداوسیما از خانم علامه طباطبایی هم پایین‌تر می‌آورند و می‌گویند حضرت زهرا (س) با امیرالمومنین (ع) مفاخره می‌کرد و می‌گفت: تو اگر امیرالمومنین هستی منم فاطمه زهرا هستم، تو اگر فلان هستی منم فلان هستم. این‌ها را می‌گفت که پیامبر رسید و گفت: زهرا بس کن! اگر این حضرت زهرا (س) است که این از عیال علامه طباطبایی هم کم‌تر است؟! چطور بر چنین آدمی جبرئیل نازل می‌شده است؟!»

استاد فاطمی‌نیا با درجه سه خواندن منابع این حدیث می‌گوید: «یکی کتاب القطره را به عنوان سند می‌گوید. آقا! القطره نویسنده‌اش یک عالم و مجتهد بوده خدا هم خیرش بدهد ولی محدث نبوده! محدث شدن یک رشته جداست و این کتاب قطعاً درجه سه است! یک کتاب دیگر که می‌گویند الفضائل لإبن شاذان است، این کتاب هم معتبر نیست ، چون با یک کتاب فضائل دیگر قاطی شده است. علامه مجلسی هم در اول بحار می‌گوید این کتاب در نزد ما معتبر نیست. کتاب سومی را هم که به عنوان سند می‌گویند مناقب ابن شهر آشوب است، این را هم زیاد به رخ ما می‌کشند. ولی یک چیز را می‌دانند و خیلی چیز‌ها را نمی‌دانند. ابن شهر آشوب آدم بزرگی بوده است، اما مناقب کتاب مضطربی است. آشیخ آقا بزرگ می‌گویند مناقب بار شتر بوده و یک نفر نمی‌توانسته بلندش کند که احتمالاً یا با خط بزرگ بر روی ورق‌های ضخیم نوشته شده بوده (البته شوخی می‌کند) یا هر چه بوده اینی که در دست ماست، نبوده. این مناقب که در دست ما است یک خلاصه متزلزلی است. آشیخ آقا بزرگ می‌گوید قطعاً این کتاب ناقص است.»

ایشان در ادامه بیان داشت: «اصلاً کتاب درجه یک هم این حرف را بزند نباید باور کرد، ما یک اصولی داریم، اصل این است که حضرت فاطمه (س)، معصومه بوده‌اند حال هر چیزی را که با این تناقض دارد، باید کنار گذاشت. حضرت زهرایی که مادر حسنین (ع) و مادر امام زمان (عج) است می‌آید با امیرالمومنین (ع) مفاخره کند؟! که تو امیر المومنین هستی و منم کسی هستم برای خودم و آخر سر هم پیامبر باید بیاید بگوید فاطمه بس کن و برو سر علی را ببوس و او هم آمده و عذرخواهی کرده است! آخه آشیخ شما برای این حضرت زهرا فاطمیه می‌گیرید. این خانم معصومه و مطهره است و ملائکه بر ایشان نازل می‌شوند. این شیوخ چه جواب خدا را خواهند داد؟!»

استاد فاطمی‌نیا در ادامه با اشاره به لزوم تخصص در علم الحدیث برای تشخیص احادیث معتبر گفت: «در بعضی از مواردِ کتاب‌های بزرگانی، همچون شیخ صدوق هم، علما گاه تأمل می‌کنند و می‌گویند شاید کسی بعداً مطلبی را اضافه کرده یا شاید ناسخ خیانت کرده است! آقا، وحی منزل که نیست! کتاب شناسی یک علم است. چطور پزشکی، علم است! کتاب‌شناسی هم، علم است. به خدا قسم، خدایا تو شاهدی من انا رجل نمی‌کنم، ولی به خدا کتاب‌شناسی زمان می‌برد، منظور شناخت اسم کتاب نیست، منظور موضوع‌شناسی است! اسم کتاب مهم نیست. در داروخانه یک نسخ پیچ داریم یک دکتر دارو ساز داریم. نسخ پیچ ۲۰۰ تا اسم بلد است. آسپرین، قطره چی چی و... این‌ها را همه نسخه پیچ می‌داند، ولی دکتر داروساز می‌فهمد این دوا ممکن است با فلان دوا نسازد، این آثار جانبیش چیست، این سر گیجه می‎آورد، آن فلان می‌آورد. کتاب هم همین‌طور است، الآن شما بروید کتاب‌فروشی، کتاب‌فروش ۲۰۰ تا اسم کتاب در ذهنش است. آقا حافظ داری؟ بله. آقا خیام داری؟ بله. نظامی‌ داری؟ بله. این نسخه‌پیچ است، اما موضوع‌شناسی زمان می‌برد. من رو سیاه که جلوی شما نشسته‌ام، قسم حضرت سجاد خوردم که انا رجل نمی‌کنم، ۶۰ سال موضوع‌شناسی کردم. ۶۰ سال! بنده خاک پای شما هستم ولی موضوع‌شناس هستم. ممکن است در کتاب‌های معتبر هم چیزی اشتباه وجود داشته باشد که اگر علم الحدیث بلد نباشی به اشتباه می‌افتی! می‌گوید آقا چاپ شده است، جلد زرکوب، زیبا، مال شیخ صدوق است! باشد، من می‌گذارم روی چشمم، اما اگر یک غلط چاپی باشد و تو علم الحدیث نداشته باشی همان‌جا سرگردان می‌شوی!»

استاد فاطمی نیا با اشاره به سخنرانی‌های مذهبی صداوسیما بیان داشت: «البته در بین این‌ها افرادی هستند که مردم را هدایت می‌کنند، اما بعضی‌ها دزد عقیده، ایمان و عقل هستند، فقط عقل آدم را کم می‌کنند، گاهی به بچه هایم که بعضی‌ها را می‌بینند می‌گویم ببند عقلت کم می‌شود عوضش آواز بخون!

حضرت زهرایی که با امیرالمومنین مشاجره می‌کند اصلا وجود ندارد! اصلاً خدا این حضرت زهرا را نیافریده است! حضرت زهرا را بشناسید. امام راحل فرمودند: بعد از پیغمبر اکرم (ص) و انبیا، جبرئیل بر کسی نازل نشد جز بر حضرت زهرا، یک همچین خانمی است، صحیفه فاطمیه دارد، بعد تو می‌گویی با علی مفاخره می‌کرد و‌ای صداوسیما تو هم پخش می کنی!»

منبع:روزنامه جوان
کد مطلب: 640290
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
متاسفانه ایمان مرا ضعیف کردن ند
Iran, Islamic Republic of
اینو به امثال زائری بگید که سوادشان ناکافی است و می گوید اسلام با رقص کمر آسیبی ندیده...بعد هم یک شویی راه می اندازد که قرار است من را حذف کنن و با جوسازی جایگاه خودش را تثبیت می کند
Iran, Islamic Republic of
این فقط صداوسیما نیست که در و پیکر ندارد خب! اقتصاد فرهنگ سیاست کشور در و پیکر دارد؟
Iran, Islamic Republic of
فرهنگ بستر همه موارد دیگر است
در واقع ضربات اقتصادی ریشه در فرهنگ دارد
الآن همین صدا و سیما وقتی کالای خارجی رو تبلیغ می کند به صنعت و تولید داخلی ضربه نمی زند؟
Iran, Islamic Republic of
با کمال تاسف
صدا و سیما خیلی خیلی مشکل دارد
Iran, Islamic Republic of
بله وقتی از اصلاح طلبان که بنظرما اعتقادات ضعیفی دارند در صداو سیما نفوذ پیداکنند همین اتفاق میفتد.
اصغر
Mozambique
بنام خدا.درگذشته ای نه چندان دور،نقل حدیث،مستلزم اخذ جواز از مراجع عظام بود.الان هرکسی که دوکلمه ضربَ ضربا خونده،نه ناقل حدیث،بلکه مفسر حدیث شده.
درشبکه های اجتماعی هم جوجه طلبه ها،فتاوای عجیب غریب میدهند.
United Kingdom
نهاد فرهنگی در مقابل شبهات و ضد هنجارها متاسفانه یا منفعل هستند یا بد عمل می کننند !
سید
Iran, Islamic Republic of
با سلام و احترام
ایشان بهتر بود به آیه تطهیر یعنی آیه ۳۳ سوره احزاب اشاره می کردند که می فرماید:
إِنَّمَا یُرِیدُ اللهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیتِ وَ یُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیراً
اصل و معیار قرآن کریم و کلام خداست و بقیه فرع هستند و وقتی اصل به این صراحت در مورد پاکی اهل بیت سخن می گوید جانب فرع را گرفتن غلط است.
Iran, Islamic Republic of
شما نمی خواد از استاد ایراد بگیرید. شما خود مطالعاتتون را زیاد کنید
Iran, Islamic Republic of
فقط شم از کجا متوجه شدی مصداق این آیه کدوم اهل بیت هستند به جز روایات ؟
Iran, Islamic Republic of
اقای فاطمی نیا شما مقصر هستید که در حوزه تنها احادیث را بازگو می کنید ولی نیامدید کتابی را بنوسید واین احادیثی که در اصول کافی وبهار مجلسی ود....... است انها را پا لایش کنید ...
Mohamad
Iran, Islamic Republic of
در واقع این صدا سیمای میلی است نه ملی ، بیخود نیست دیگه کسی تلویزیون نگاه نمیکنه
United Arab Emirates
کی بوده این حرفو زده؟
Iran, Islamic Republic of
بریم خدارو شکر کنیم که پسر آهنگران سخنرانی نمیکنه وگر نه دین و عقل به ... ناکجا آباد میرسید
Iran, Islamic Republic of
خخخخخححخخخخخخخخخحخخخ
دمش گرم صبح جمعه ای آی خندیدم
خخخخخخهههههههههعخخخخخهههههه