جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - 22 Feb 2019
 
۰

تغییرات چراغ خاموش آموزش‌ و پرورش

چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۲
در آستانه مهر، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش به کتابخانه ملی رفت تا این وزارتخانه در آستانه بازگشایی مدارس یکی از معاونان مهم خود را نداشته باشد اما در این تغییرات سکوت مرکز اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش و عدم مخابره اخبار قابل تأمل است.
تغییرات چراغ خاموش آموزش‌ و پرورش
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، همزمان با نزدیک شدن سال تحصیلی جدید، تغییر و تحولاتی هم در آموزش‌وپرورش صورت گرفته است و معاون آموزش متوسطه این وزارتخانه به کتابخانه ملی رفته است همچنین امیرعلی نعمت‌اللهی از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به وزارت آموزش‌ و پرورش آمد تا سکان معاونت حقوقی و امور مجلس این وزارتخانه را به دست گیرد.

رفتن "زرافشان" از معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش در شرایطی اتفاق می‌افتد که امسال برای نخستین بار پایه دوازدهم در دبیرستان‌های کشور مستقر همچنین هنرستان‌ها سه ساله می‌شوند و مشخص است مدیریت این مسئله نیازمند تدابیر خاص است اما مشخص نیست چرا در آستانه سال تحصیلی جدید این تغییرات صورت گرفته؟

تا پیش از این موضوع استیضاح سیدمحمد بطحایی به عنوان وزیر آموزش و پرورش نیز مطرح بود اما یکی از انتقادات اصلی به استیضاح او، نزدیک بودن سال تحصیلی جدید بود که در نهایت با طرح همین استدلال، منتفی شد اما مشخص نیست با چه استدلالی در آستانه سال تحصیلی جدید یکی از مهمترین معاونت‌های این وزارتخانه بدون معاون اداره خواهد شد؟ البته عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌ و پرورش گفته است که فعلاً به جای زرافشان سرپرست معاونت آموزش متوسطه می‌شود اما برخی اخبار حکایت از این دارد که مرکز سنجش در معاونت آموزش متوسطه ادغام خواهد شد و عمادی نیز به عنوان معاون این وزارتخانه منصوب می‌شود.

در بحث این انتصاب‌ها چند نکته مطرح است و ابهاماتی را در ذهن مخاطبان تداعی می‌کند که آیا این انتصاب‌ها ادامه جهت‌گیری‌های سیاسی و حضور اعضای برخی از تشکل‌های وابسته به فرهنگیان است که بیشترین کارایی آنها صرفاً کسب پست‌های مدیریتی است؟

آیا در انتصاباتی که آموزش‌ و پرورش انجام می‌‌دهد علاوه بر تمرکز به وابستگی سیاسی افراد به تشکل‌های خاص، بحث شایستگی و کارآمدی آنها هم به همان اندازه مورد توجه قرار می‌گیرد؟

و سوال مهم دیگر، چرا این انتصابات در سایه سکوت خبری مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش انجام می‌شود؟ آیا مرکز اطلاع‌رسانی وزارتخانه نباید درباره تغییر و تحولات مدیریتی آموزش‌ و پرورش آن هم در مقطع حساس فعلی یعنی چند روز مانده به بازگشایی مدارس جامعه مخاطبان میلیونی خود را مطلع کند؟ چرا خبر رفتن علی زرافشان از معاونت آموزش متوسطه و حضور او در کتابخانه ملی به جای اطلاع‌رسانی از سوی آموزش‌ و پرورش باید توسط کتابخانه ملی و فضای مجازی منتشر شود؟
کد مطلب: 640205
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *