شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - 14 Dec 2019
 
۰
۱

منافقین رضوی و مهدویان را ترور خواهند کرد؟!

چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵
کد مطلب: 640196
چندسالی است سینماگرانی پیدا شده‌اند که با کمترین حمایت دولتی، فیلمهای خوش ساختی درباره سازمان منافقین، خلق کرده‌اند؛ اما این مسیر قطعا برایشان بدون هزینه نخواهد بود.
منافقین رضوی و مهدویان را ترور خواهند کرد؟!
به گزارش جهان نيوز، ماجرای نیمروز ۲ با عنوان «ردخون» کلید خورد. ماجرای نجات عاشقانه‌ای که در عملیات مرصاد اتفاق می‌افتد و هیجان عجیبی در روایتش دارد و هر آنچه در قسمت اول سبب جذابیت فیلمنامه می‌شد و با اعمال فشار توسط عضوسابق سوپرحزب‌اللهیِ شورای پروانه نمایش حذف شده بود، در این «رد خون» گنجانده شده است. کمال هم همچنان در پس فتح قله‌هاست و کارزار این فیلم برای او ناموسی‌تر از ماجرای کشتن موسی خیابانیاست.

شاید بتوان گفت که کلیت روایت فیلم صدها برابر جذاب‌تر از قسمت اول شده و البته نکته مهم این است بازهم نباید دنبال نخ واقعیت‌ها در فیلم بود. فیلم روایت هیجان‌آوری (تریلر) دارد و شاید کمتر فیلم ایرانی را می‌توان پیدا کرد که فیلمنامه‌اش چنین ساختاری داشته باشد. ماجرای نیمروز ۲ از حیث  دراماتیک هیچ تغییری نکرده و تنها دو شخصیت به قصه اضافه شده‌اند که با کمال (هادی حجازی‌فر) ارتباط پیدا می‌کنند و ضریب تعلیق و هیجان را در فیلم به شکل عجیبی افزایش می‌دهند. ماجرای نیمروز ۲ قصه نجات یک عشق است، عشقی که حتی ایدئولوژی سرش نمی‌شود. با توجه به اطلاعاتی که از فضای قصه می‌توان کسب کرد، ماجرای نیمروز ۲ هیجان‌انگیزترین فیلم تاریخ سینما درباره سازمان تروریستی مجاهدین خلق خواهد بود.


اما  همزمان با کلید خوردن فیلم پروژه دیگری کلید خورده است و درفضای غیر رسمی دائما در حال تکثیر است. طرح این شایعات همزمان با کلید خوردن ماجرای نیمروز ۲   کاملا سازمان دهی شده است و قصد طرح کنندگان این شایعات تخریب عوامل سازنده فیلم است تا نتوانند کار خودشان را به درستی انجام دهند یا خللی در روند تولید ایجاد شود و در نهایت پروژه ماجرای نیمروز ۲ به انتها نرسد یا در شورای پروانه نمایش دچار مشکلاتی شود. با توجه به اینکه دو نهاد خاص از مخالفان سر سخت فیلم هستند، این اتفاقات طبیعی است. سینمای ایران در ۴۰ سال اخیر به ماجرای منافقین هیچ واکنش تاریخی نشان نداده است و نخواهد داد، چون دست‌هایی در کار است که مانع انجام این کار می‌شود. حالا سینماگرانی پیدا شده‌اند که با کمترین حمایت دولتی، اقدام به ساخت فیلمهایی خوش‌ساخت درباره سازمان مجاهدین خلق کرده‌اند و هرگونه تخریب احتمالی عوامل آن که بسیار سازمان یافته و با نیت قبلی است، کاملا طبیعی به نظر می‌رسد.

باید ماههای پیش‌رو را به انتظار نشست و دید آیا عوامل «ماجرای نیمروز۲» از این میدان مین‌گذاری‌شده سفر به دهه ۶۰ به سلامت عبور می‌کنند یا اتفاقات دیگری در راه است؟

منبع:مشرق
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
آفرین برا این شیر دلان ! می توانستند فیلم های آپارتمانی بی دردسر بسازند ولی مردان شجاع تو تاریخ می مانند!