جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - 22 Feb 2019
 
۰

تظاهرات امروز مردم یمن در صنعاء

چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳
مردم صنعاء پایتخت یمن امروز چهارشنبه به خیابان ها می آیند تا مخالفت خود با جنگ اقتصادی عربستان را اعلام کنند.
تظاهرات امروز مردم یمن در صنعاء
به گزارش جهان نيوز به نقل از العالم، کمیته تجمعات و هماهنگی ها در یمن مردم را به تجمع مقابل دفتر سازمان ملل متحد در صنعاء در این روز فراخواند و هدف از این تجمع را اعلام مخالفت با جنگ اقتصادی عربستان علیه یمنی ها اعلام کرد.

کمیته تجمعات و هماهنگی ها از رسانه های داخلی و خارجی خواست که تجمع اعتراض آمیز مردم یمن را پوشش خبری بدهند.

کمیته تجمعات و هماهنگی ها افزود : عربستان متجاوز با جنگ اقتصادی که علیه یمن به راه انداخته، منبع روزی یمنی ها را قطع و عزت آنها را پایمال کرده است و تلاش می کند که آنها را به زانو دربیاورد و در این راه از مزدروان خود نیز کمک می گیرد و در همین راستا صدها میلیارد پول ملی یمن را بدون هیچ پشتوانه ای چاپ و ارز خارجی خرید و فروش می کنند.  
 
گروهی از مردم شهر حبیش استان اب یمن نیز روز دوشنبه این هفته تظاهراتی را در اعتراض به جنگ اقتصادی عربستان برگزار کردند و در شعارهای خود می گفتند "در برابر جنگ اقتصادی ایستاده ایم".

گروهی از مردم شهر الجراحی در جنوب استان حدیده هم روز دوشنبه به خیابان ها آمدند و اعلام کردند: جنگ اقتصادی عربستان باعث نخواهد شد که ملت یمن از مبارزات خود علیه اربابان آمریکایی و دست نشاندگان منطقه ای آنها چشم پوشی کند.
کد مطلب: 640194
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *