دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - 18 Feb 2019
 
۰

حمایت از زنان سرپرست خانوار در عرصه کسب و کار

چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۷
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: زنان در زمینه‌های مختلف از توانمندی‌های بالایی برخوردارند، به همین دلیل به وجود آوردن فضای کسب و کار می‌تواند معرف خوبی برای زنان باشد.
حمایت از زنان سرپرست خانوار در عرصه کسب و کار
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، الهام فخاری با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌ها در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار، گفت: بدون تردید ایجاد این گونه فضاها می‌تواند زمینه معرفی زنان موفق و مؤثر در حوزه اقتصادی را بهتر و بیشتر در جامعه فراهم کند.

وی با بیان اینکه با ایجاد امکانات جانبی می‌توان زنان را در عرصه کسب و کار، خدمات و همچنین فرآورده‌هایی که در زمینه‌های مختلف تولید دارند به شهروندان معرفی کنیم، افزود: زنان در زمینه‌های مختلف از توانمندی‌های بالایی برخوردارند، به همین دلیل به وجود آوردن فضای کسب و کار می‌تواند معرف خوبی برای زنان باشد.

وی با بیان اینکه بانوانی که در زمینه های تولید و خود اشتغالی فعالیت دارند باید به جامعه معرفی شوند، تصریح کرد: اگر چه معرفی این افراد نیازمند اطلاع‌رسانی دقیق‌تر از سوی نهادها و ارگان‌های ذیربط است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: باید از ظرفیت سرای محلات، شورای شهر و شهرداری تهران در جهت حمایت از کارآفرینی زنان و به خصوص زنان سرپرست خانوار استفاده کنیم.

فخاری یادآور شد: شورا در سطح سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارت نقش دارد و بیشتر در بحث سیاستگذاری و هماهنگی اقداماتی انجام خواهیم داد.وی با بیان اینکه باید در شورای شهر برنامه مشخصی برای حمایت از زنان سرپرست خانوار داشته باشیم، تصریح کرد: لازم است که این محورها به عنوان ارکان مهم مورد تاکید بیشتری قرار گیرند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال دوم شورای پنجم در خصوص زنان حرف متفاوت، برنامه مشخص و اقدام موثری تری داشته باشیم.
 
کد مطلب: 640176
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *