جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - 22 Feb 2019
 
۰

واکنش یک نماینده به اتفاق شورای شهر بابل

سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۱
نایب رئیس اول کمیسیون شورا‌های مجلس گفت: متاسفانه مکانیزم دقیق و از پیش طراحی شده‌ای برای انتخابات شورا‌های شهر و روستا وجود ندارد.
واکنش یک نماینده به اتفاق شورای شهر بابل
به گزارش جهان نيوز، خجسته نایب رئیس اول کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در واکنش به اتفاقات شورای شهر بابل، گفت: مکانیزم بررسی صلاحیت‌ها و انتخابات شورا‌ها مورد تایید نیست و بر اساس اطلاعاتی که بنده در این دوره از کل کشور دریافت کردم روند کار رضایت‌بخش نبوده است.

نماینده مردم همدان در مجلس تصریح کرد: در انتخابات شورا‌ها فشار‌های سیاسی سنگینی بر دفاتر نمایندگان مجلس در هر حوزه انتخابیه حاکم می‌شود و حتی این فشار‌ها به دستگاه‌های نظارتی و مجموعه‌ای که مسئول تایید صلاحیت نامزد‌های انتخابات شورا‌ها هم هستند، وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه باید یک مکانیزم دقیق و حساب شده از پیش برای انتخابات شورا‌های شهر و روستا طراحی شود بیان کرد: طی این دوره از انتخابات شورا‌ها و حتی دوره قبل با توجه به حضورم در کمیسیون شورا‌های مجلس، معتقدم مکانیزم خوبی وجود نداشت.

خجسته با اشاره به اینکه امکانات، برنامه‌ریزی، بودجه و مکان خاص و خوبی برای انتخابات شورا‌های شهر و روستا وجود ندارد گفت: تنها با نزدیک شدن به انتخابات شورا‌ها ۵ نفر از مجلس به عنوان هیئت نظارت بر کل انتخابات کشور انتخاب می‌شوند و متاسفانه باید شاهد این گونه اتفاقات در شورا‌ها باشیم، قطعا نمونه‌های دیگری هم در بحث فساد وجود دارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس با تاکید بر اینکه شورای نگهبان برای انتخابات ریاست جمهوری و مجلس مکانیزم، بودجه و امکانات خاص دارد، اظهار کرد: مجلس نیز باید از قبل مکانیزمی را برای انتخابات شورا‌ها برنامه‌ریزی کند نه آنکه تنها چند ماه مانده به شروع انتخابات وارد کار شود و هر کسی به نوعی راهکار خود را ارائه کند بر این اساس این گونه حق مردم در انتخابات شورا‌ها عملی نمی‌شود.

نماینده مردم همدان گفت: در زمان انتخابات شورا‌ها از بسیاری قسمت‌ها برای تایید صلاحیت نامزد‌های انتخاباتی فشار وارد می‌شود و متاسفانه مکانیزم خاصی وجود ندارد، ما این موضوع به لاریجانی رئیس مجلس و مسئولان مربوطه اعلام کردیم و خواستیم یا مکانیزم خاصی در این مورد تعریف شود یا انتخابات شورا‌ها را به شورای نگهبان بسپارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
کد مطلب: 640001
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *