يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - 17 Feb 2019
 
۰
۱
جعفرزاده ایمن‌آبادی:

حقوق‌کارمندان توان پرداخت‌ حداقل‌های‌زندگی را ندارد

سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: حقوق کارمندان توان پرداخت حداقل‌های زندگی را ندارد و این عاملی شده تا دولت با توجه به بحث حقوق‌ها بخواهد به‌وسیله این بسته به نوع یکسان‌سازی کرده و حقوق‌های پایین را افزایش دهد.
حقوق‌کارمندان توان پرداخت‌ حداقل‌های‌زندگی را ندارد
به گزارش جهان نيوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به بسته پیشنهادی دولت برای افزایش حقوق کارمندان، گفت: اصلاح حقوق تمام کارمندان دولت در جهت تقویت معیشت و قدرت خرید آنها صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه میان حقوق و دستمزد مجموعه کارمندان دولت شکاف وجود دارد افزود: به طور مثال وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده حقوق دریافتی پرسنل این وزارتخانه 60 درصد پایین‌تر از سازمان‌های دیگر است.

نماینده مردم رشت تصریح کرد: شکاف طبقاتی پرداخت حقوق به پرسنل وزارت بهداشت و درمان بعضا به 30 برابر هم رسیده است، مثلا رئیس یک دانشگاه 30 برابر یک پرستار حقوق دریافت می‌کند و این اتفاقات تلخ بر اساس یکسری تصمیم‌گیری‌های غلط اتفاق افتاده است.
جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به اینکه از سوی دیگر ارزش پول ملی کشورمان 60 درصد افت داشته است بیان کرد: این موضوع موجب شده که یک اختلاف عجیب حقوقی به وجود آمده و نارضایتی و تبعیض ناروا میان کارمندان دولت به وجود بیاید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: حقوق کارمندان توان پرداخت حداقل‌های زندگی را ندارد و این عاملی شده تا دولت با توجه به بحث حقوق‌ها بخواهد به‌وسیله این بسته به نوع یکسان‌سازی کرده و حقوق‌های پایین را افزایش دهد.

نماینده مردم رشت تاکید کرد: متاسفانه اکنون خط فقر طبقه میانی را تحت‌الشعاع قرار داده لذا باید حقوق‌های پایین هم افزایش پیدا کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 639922
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


خیاوی
Iran, Islamic Republic of
وای برما بااین انتخاب نمایندمون !همین روزها بحث حقوق کارگران بود چرا این نماینده حرفی نزد ؟وای برمابااین انتخابمون