چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - 20 Feb 2019
 
۰
حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی:

برای ورود به ماه محرم قلبا و روحا آماده باشیم

دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۲
کارشناس علوم قرآنی گفت: برای ورود به ماه محرم باید از لحاظ قلبی و روحی آمادگی برای عزاداری مراسم‌های "امام حسین (ع)" را داشته باشیم.
برای ورود به ماه محرم قلبا و روحا آماده باشیم
به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی رضایی کارشناس علوم قرآنی در خصوص ورود به ماه محرم و اهمیت این ماه گفت: یکی از ماه‌های پراهمیت و پربرکت در اسلام، "محرم" است به ویژه که در سراسر جهان در کل جامعه شیعه یک تغییر و تحول ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: در ماه محرم به‌ خصوص دهه اول اتفاقی بی‌نظیر در تاریخ اسلام رخ داده است و آن این است که "امام حسین(ع)" با یارانشان برای امر به معروف و نهی از منکر در آن مقطع تاریخی قیامی را آغاز کردند که دنیای اسلام را متوجه این قیام و حرکت کردند.
 
امام حسین(ع)
 
رضایی ادامه داد: "امام حسین (ع)" در راهی که انتخاب کردند در مقابل کسانی قرار گرفتند که ادعای دین و اسلام داشتند اما در واقع بر خلاف آیین الهی ،دین اسلام و دستورات قرآن عمل می‌کردند و ایشان با قیام عاشوار توانستند هم اسلام را زنده  نگاه دارند و هم قانون الهی را پایدار کنند.

این کارشناس ادامه داد: در حال حاضر ما باید به واقعه عاشورا به عنوان یک الگو نگاه کنیم و بر شیعیان و دوستداران اهل بیت (ع) واجب است که در برابر استکبار جهانی و در برابر قدرت‌هایی که ادعای دفاع از بشریت دارند، بایستیم.
 
 امام حسین(ع)
 
رضایی بیان کرد:  ما باید برای "امام حسین (ع)" عزاداری کنیم و اگر این مراسم‌ها و عزاداری‌ها زنده نگه داشته نشود چیزی از اسلام نمی‌ماند. باید توجه به این مسئله هم داشته باشیم که امام حسین (ع) به ما خط و مشی ارائه دادند و باید برای احیای اسلام واقعی تا جایی که می‌توانیم تلاش کنیم که آیندگان از این اسلام واقعی بهره‌مند شوند.

حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی خاطرنشان کرد: برای ورود به ماه محرم  باید از لحاظ قلبی و روحی آمادگی برای مراسم‌های عزاداری"امام حسین (ع)" را داشته باشیم.

منبع:میزان
کد مطلب: 639720
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *