چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 24 Apr 2019
 
۱
۲۴
سیاست دولت به کدام سمت رفته؟

دولت سیاست «همینی که هست» را اجرا می‌کند؟/ نه خبری از معرفی وزیر است نه سخنگو

دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۰
به نظر می رسد موضوعی که وزیر بهداشت درباره دولت با لفظ «همینی که هست» مطرح کرد، در حال اجرا است.
دولت سیاست «همینی که هست» را اجرا می‌کند؟/ نه خبری از معرفی وزیر است نه سخنگو
گروه سیاسی جهان نيوز: پس از تشدید التهابات بازار و گرانی روز افزون قیمت دلار «محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس جمهور و یکی از دولتمردانی که به «حسن روحانی» بسیار نزدیک است، در چندین نوبت برای آرامش افکارعمومی از تغییرات در دولت خبر داد. در این میان «ولی الله سیف» رئیس کل سابق بانک مرکزی جای خود را به «عبدالناصر همتی» که به تازگی در چین ماموریت یافته بود، داد. «محمد باقر نوبخت» نیز که دو سمت خطیر دولتی یعنی «رئیس سازمان برنامه و بودجه» و «سخنگویی» دولت را بر عهده داشت، از سمت سخنگویی استعفا کرد تا دولت تا به امروز سخنگویی برای پاسخ گویی به مردم نداشته باشد.

اما اینک در غیاب آقای سخنگو «سید حسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت و درمان درباره عملکرد دولت خطاب به مردم می‌گوید: «بالاخره همینی که هست دیگه، چیکار کنیم مدیریت مان هم همینه دیگه، هر چی هست ...، بالاخره شما رای دادید رئیس جمهور و نماینده انتخاب کردید، اینها وزیر انتخاب کردند و وزیر مدیر و استاندار و فرماندار انتخاب کرده و ... همیناس دیگه، بیخود به نظر من خیلی اعصاب و روح و روان همدیگر را آزار ندهیم. فعلا همینه!»

با این شرایط بعد از اینکه دولت دست به ترکیب کابینه خود خصوصا در حوزه اقتصادی نزد، مجلس دست به کار شد و دو وزیر را استیضاح و به خانه فرستاد و 5 سئوال مهم اقتصادی روز را از رئیس جمهور پرسید که ازمیان آنها تنها روحانی توانست در مورد یک 1 سئوال پاسخی دهد که نمایندگان قانع شوند و در بقیه موارد نمایندگان از پاسخ ها راضی نشدند.

به هر جهت حالا چند وقتی از اینکه دولت نه وزیر اقتصاد دارد نه وزیر کار و نه سخنگو می گذرد و در این حیطه حتی شاهد معرفی کردن فردی به عنوان نامزد احتمالی در این حوزه هم نیستیم و تازه گمانه زنی های رسانه ای در این حیطه آغاز شده است.

با این شرایط به نظر می رسد موضوعی که وزیر بهداشت درباره دولت با لفظ «همینی که هست» مطرح کرد، در حال اجرا است. درحالی دولتمردان مردم را به آرامش روانی دعوت می کنند که هنوز عملکرد در خور توجهی در دولت خصوصا در ترمیم کابینه دیده نمی شود.

از سوی دیگر بازار احتکارها و فسادهای اقتصادی در این زمانه‌ای که مشکلات اقتصادی مردم مضاعف شده به شدت افزایش یافته است. در این خصوص از قوه قضائیه روزانه خبر می‌رسد که دادگاه‌های مختلف رانتخواران و مفسدان مالی و محتکران که از بازار بهم ریخته سوء استفاده کرده‌اند، برگزار می شود. روزی نیست که خبری از کشف انبارهای مختلف احتکار کالاهای مورد نیاز مردم از پوشک بچه گرفته تا خودروهای متنوع به گوش نرسد.

در این راستا دو قوه دیگر ازجمله قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی برای تغییر وضعیت موجود اقتصادی تلاش‌هایی را انجام داده‌اند که برخی از این موارد در خور توجه بوده اما مناسب است که دولت هم در حوزه ساماندهی بازار اقتصادی کشور و همچنین ترمیم کابینه اقتصادی خود زودتر عمل کند تا مردم نیز نسبت به سرنوشت و آینده خود امیدوار باشند.

در این حیطه مشکل ادامه دار سکوت دولت و عدم حضور سخنگویی که در زمانه سختی و رنج مردم درباره عملکرد دولت توضیحاتی بدهد، بیشتر جلوه گر شده است. برخی حتی مطرح می کنند که دولت در این حیطه حتی با بهانه جایگاه سخنگو را خالی گذاشت تا کمتر درباره وضعیت سرسام آور گرانی درکشور پاسخگو باشد. البته برخی چون وزیر بهداشت نیز نقش سخنگو را به گونه ای ایفا می کنند و با بیان اینکه همینی که هست، به نوعی به تشریح اقدامات دولت می پردازند که این موضوع بیشتر موجب نگرانی می شود تا تنویر افکارعمومی. اینکه حامیان دولت هم نتوانند از دولت به خاطر اینکه رای به دولت داده‌اند انتقادکنند موضوع قابل تاملی است. این درشرایطی است که اتفاقا رای دهنگانی که به دولت رای داده‌ و به آن اعتماد کرده اند بیشتر بایستی نسبت به عملکرد دولت روحانی مطالبه کنند.

حسن روحانی اخیرا با اشاره به وجود انتخابات در سال آینده و اینکه شرایط انتخابات را به خوبی درک می‌کند، گفت: «امروز باید همه چیز را کنار بگذاریم و شرایط کنونی روز آزمایش ملی است. در این شرایط اگر جناحی تصور کند که چنانچه علیه دولت حرفی بزند، محبوب می‌شود، در خطا و اشتباه است و بدانید که مغضوب خواهید شد و مردم به شما پشت خواهند کرد. چرا که مردم به انسان‌های غیور احترام می‌گذارند و در زمان جنگ غیرت اقتضا می‌کند در مقابل دشمن در کنار و پشتیبان یکدیگر باشیم. امروز باید راست و چپ همه با هم باشیم.»

درحالی رئیس جمهور شرایط اقتصادی و مشکلات مردم را در حوزه انتخابات به نفع و یا ضرر یک جریان سیاسی تحلیل می کند که امروز بیشتر دوره آزمایش دولت است و مردم نیز در این حوزه عملکرد دولت را می ببیند. حال با صحبت های وزیر بهداشت که بیان می کند رای دادید و همینی که هست، به نظر می رسد مردم بایستی با حساسیت بسیار بیشتری نسبت به رایی که می دهند عمل کنند.
کد مطلب: 639694
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جهان زدی تو خال...
Iran, Islamic Republic of
معنای حرف وزیر بهداشت این است که رای دادین پای لرزش هم بنشینید !
برای این است که مردم را عصبی کنند
Iran, Islamic Republic of
برای این است که مردم بریزند کف خیابان تا پروژه آمریکا برای بهمن محقق شود
Iran, Islamic Republic of
همینه که هست !
همونه که نیست
همونی که بود حالا دیگه نیست
شاعر
Iran, Islamic Republic of
عزیزم بالا بری پائین بیای
همینه که هست
همینه اگر بخوای اگر نخوای
همینه که هست
همه چیز گرون شده میخوای بخر میخوای نخر
پس نگو چرا گرونه قند و چای
همینه که هست
تا به کدخدا و این فرنگیها امید داری
وای و صد وای ، بگو هزار وای
همینه که هست
Iran, Islamic Republic of
در همه دوره ها وضعیت همین بوده روسای جمهور برای اینکه دوره دوم رای بیارن درست کار میکردن و مردم رو راضی نگه میذاشتن. اما دوره دوم که رای میاوردن کشور رو رها می کردن. راه درست شدن اینه که مثل روسیه در تمام دوره ها رییس جمهور منتخب بتونه کاندید بشه و خودش رو در معرض انتخاب مردم بذاره تا برای رای اوردن هم که شده همیشه کشور رو حفظ کنه.
Iran, Islamic Republic of
روسیه هم دو دوره است.منتهی مردم چون از پوتین راضی بودند به مدودف که از طرف پوتین بهشون معرفی شد ُرای دادند.بعد از مدودف دوباره کاندید شد ومردم بازم به پوتین رای دادند.دلم میخواد روحانی کسی رو معرفی کنه برای ...
Iran, Islamic Republic of
اصلا اینطور نیست
روحانی دور اول هم کار نکرد
Iran, Islamic Republic of
عارف امروز:رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: از مردم هم بابت مشکلات عذر خواهی می کنیم چون دولتی را روی کار آوردیم که مجبوریم صورت‌مان را با سیلی سرخ کنیم.
Iran, Islamic Republic of
موافقم اگر در همه دوره ها رییس جمهور قبلی بتواند کاندید شود برای رای اوردن هم که شده کار میکند تا رای بیاورد
Iran, Islamic Republic of
اینها کار نمی کنند فقط موقع انتخابات وعده و وعید می دهند .
Iran, Islamic Republic of
خدا ازتون نگذره. به حق علی مرتضی کافر از دنیا برین.
کاظم
Iran, Islamic Republic of
اگر کشور اصلا دولت نداشت ایا وضع از این بدتر میشد؟!
بی سواد
Iran, Islamic Republic of
روحانی گفت :
" در زمان جنگ غیرت اقتضا می‌کند در مقابل دشمن در کنار و پشتیبان یکدیگر باشیم. امروز باید راست و چپ همه با هم باشیم. "
بله جناب روحانی در زمان جنگ اقتضا می کند دولت بطور جدی پشتیبان و در کنار مردم و مثل مردم زندگی کند
وزرای میلیاردی آیا می توانند مانند مردم زندگی کنند
و پشتیبان مردم باشند ؟!!!
نظر اکثر مردم غیر از این را گواهی می دهد
Iran, Islamic Republic of
خسته نباشید
علی
Iran, Islamic Republic of
اگر همین هست را اجرا نکنند مگر چیز دیگری را تاکنون اجرا کرده اند این دولت از اول ریاست تاکنون همین عملکرد را داشته که اقایان چشمشان را روی این بسته و حمایت نا درستی از ان کرده اند که نتیجه اش را می بینیم کار از دست دولت خارج شدن
Iran, Islamic Republic of
اگه کار از دست دولت خارج شده بود که وضعمون خوب بود!الان دولت تمام قد داره بازرا رو به هم میریزه ،پس کار دستشه .
سخنان مومنی و راغفر اقتصاد دانان اصلاح طلب رو بخون ،دستت میاد.
علی
United States
مردم ایران یادتون باشه در شرایط بد اقتصادی.
نمایندگانی را انتخاب کردید که در حال تعطیلات و سفر تابستانی هستند.
رئیس جمهوری را انتخاب کردید که وزیر کار و وزیر اقتصاد ندارد. و صحبت از این میکنه که دولت در صف اول جنگ اقتصادی است.
مثل لشکری که در صف اول جنگ فرمانده نداشته باشد.!!!
Iran, Islamic Republic of
پویش ما ایرانی ها رفاه امنیت و ارامش می خواهیم مسولین بفهمند
شما راه اندازی کن ما حمایتت می کنیم مثل پویش فرزندت کجاست ؟
Canada
بودی کی وار !!! همین یه که هست!!! البته دولت آش کشک خالته بخوری پاته نخوری پاته است.
علی
Iran, Islamic Republic of
لیاقت ملت نا اگاه همین است خلایق هر چه لایق
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
قابل توجه خانومها و آقایون تکرار کننده ! : آش کشک خالته ، بخوری پاته ، نخوری پاته !!
United States
اینها از اولش هم همین بودند فقط یک مدتی طول کشید مردم بفهمند.. هاشمی حرفش کاملا درست هست. اینها از اولش چیزی نبودند، برنامه‌ای نداشتند، و فقط دل به برجام خوش کرده بودند که ۸ سال روی آن موج سورای کنند. وقتی برجام سقوط کرد اینها هم باهاش سقوط کردند و نتیجه همینی که هست و خواهد بود تا انقضا دوره اقایان.
Iran, Islamic Republic of
کاملا معلوم است که عده ای در داخل کشور ماموریت دارند که روی اعصاب ملت بروند تا مردم شورش کنند تا راه برای اهداف آنها فراهم شود اقتصاد و معیشت مردم را به گروگان گرفته اند تا بگویند نظر ما که میگوییم مذاکره با ترامپ درست بوده و دیگران همه تندرو و افراطی هستند ولی ملت تقریبا دارند به دسیسه ها آگاه میشوند باید گفت این چند ساله که مذاکره کردید چه شکری خورده اید که بعد از این بخواهید با مذاکره مشکلاتمان را حل کنید.