دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - 19 Nov 2018
 
۰
۲۰
روحانی:

اگر آمریکا شمشیر را از رو نبسته بود، در مجلس جور دیگری صحبت می‌کردم/ آمریکایی‌ها هر دوهفته یک بار پیام مذاکره می‌فرستند

شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
رئیس‌جمهور گفت: آمریکایی‌‌ها از یک طرف ملت ایران را تحت فشار قرار می‌دهند و از طرف دیگر از طرق مختلف پیغام مذاکره می‌فرستند.
اگر آمریکا شمشیر را از رو نبسته بود، در مجلس جور دیگری صحبت می‌کردم/ آمریکایی‌ها هر دوهفته یک بار پیام مذاکره می‌فرستند
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در چهاردهمین جشنواره ملی شهید رجایی با گرامیداشت هفدهم شهریورماه، این روز را روز ایثار، فداکاری و ایستادگی مردم توصیف کرد و گفت: در این روز همه مردم فداکاری به‌خرج دادند و روزهای اولیه ماه شوال سال 1357 در حافظه تاریخی مردم ثبت شده است و اگر آن روزهای ایستادگی، مقاومت و ایثار مردم نبود، بدون تردید هدف بلند ملت ایران در دستیابی به استقلال، آزادی، جمهوریت و اسلامیت امکان‌پذیر نمی‌شد.
 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه برای دستیابی به اهداف بلند در زندگی باید بهای آن پرداخته شود، اظهار داشت: ملتی نمی‌تواند از گردنه‌های صعب و دشوار عبور کرده و به هدف بلند ملی خود نایل شود مگر آنکه آن ملت بهای آن را پرداخت کند و این چیزی است که تاریخ در زندگی انبیاء هم آن را به ما گوشزد می‌کند و پیروزی ملت‌های بزرگ در طول تاریخ نیز همواره چنین بوده است.

 روحانی با یادآوری اینکه "در دوران دفاع مقدس روزهای شیرین و همچنین روزهای سخت و دشواری را شاهد بودیم"، گفت: در خرداد سال 61 پیروزی بزرگ رزمندگان در آزادی خرمشهر و آن شادمانی عمومی رقم خورد، اما بعد از آن شاید به‌فاصله یک ماه در عملیات رمضان و پس از آن در والفجر مقدماتی و نیز والفجر1، دچار مشکل شدیم ولی در زمستان سال 62 عملیات موفق و مهم خیبر را رقم زدیم که به فتح جزایر مجنون منتهی شد.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: بعد از عملیات خیبر بار دیگر دچار مشکل شدیم و فشار زیادی به رزمندگان وارد گردید و همه امیدمان این بود که در عملیات بعد اوضاع موجود را جبران کنیم، اما در این عملیات هم موفقیت ما ناقص بود به‌گونه‌ای که امام راحل دلداری داده در مقابل واژه شکست از عدم الفتح استفاده کردند.

روحانی تصریح کرد: وقتی در یک ماه و یا حتی یک سال دچار سختی و مشکلات شدیم و راه سختی پیشِ‌روی ما قرار گرفت نمی‌توان از اهداف خود عقب‌نشینی کرده و امیدمان متزلزل شود و باید قبول کنیم که زندگی با فراز و نشیب مواجه است، همچنان که در جریان نهضت اسلامی هم روزهای سخت و تاریکی داشتیم اما در نهایت به پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی منتهی گردید.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود شهیدان رجایی و باهنر را بهترین الگو و اسوه توصیف کرد و اظهار داشت: این شهیدان بزرگوار مخصوصاً شهید رجایی، روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشتند. در سال 59 اگرچه شهید رجایی نخست وزیر بود، اما از طرفی با مشکلاتی درون دستگاه اجرایی مواجه بود. از طرفی در داخل نیروهای مسلح و از طرف دیگر با مشکلات جنگ تحمیلی و نیز با کشتار مردم در کوچه و خیابان از طرف گروهک‌های ضدانقلاب مواجه بود.

**ملت ایران در برابر سخت‌ترین شرایط عقب‌نشینی نکرده است
 روحانی خاطرنشان کرد: به‌رغم مشکلاتی که در آن دوران با آن مواجه بودیم و هر روز عزیزی را از دست می‌دادیم، مردم نه‌تنها دچار ترس نشده و عقب‌نشینی نکردند، بلکه با روحیه قوی ایستادگی کردند و از آن شرایط عبور کردیم.
وی با اشاره به اینکه ملت ایران در برابر سخت‌ترین شرایط عقب‌نشینی نکرده است، اظهارداشت: روز آزمایش بزرگ ملی است؛ کسی فکر نکند با علیه دولت سخن گفتن محبوب می‌شود، و مردم به افراد غیور احترام می‌کنند نه کسانی که هنگام رویارویی پشت دولت را خالی می‌کنند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: مگر ملت ایران ملتی است که در برابر فشار یک گروه حاکم جدید در کاخ سفید که خودشان هم نمی‌دانند چه می‌گویند و چه‌کار می‌کنند و با همه درگیر هستند، دچار هراس می‌شود؟

روحانی اضافه کرد: گروه جدیدی که در کاخ سفید مستقر شدند نه‌تنها با نظام جمهوری اسلامی ایران بلکه با دوستان قدیمی و سنتی‌شان و با کشورهایی که با آنها روابط اقتصادی بالا دارند، نیز دچار درگیری هستند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: آنها از یک طرف ملت ایران را تحت فشار قرار می‌دهند و از طرف دیگر از طرق مختلف پیغام مذاکره می‌فرستند، در این شرایط قسم حضرت عباس را قبول کنیم یا دم خروس را؟ پیغام و نرمش در پیام‌تان را ببینیم یا عمل ددمنشانه‌تان را ملاک قرار دهیم؟

روحانی خطاب به سردمداران کاخ سفید، گفت: اگر راست می‌گویید و دوستدار ملت ایران هستید چرا می‌خواهید به زندگی مردم ایران فشار وارد سازید؟ اگر تصور می‌کنید با فشار و اقدامات شما مردم به خیابان‌ها آمده و دستان خود را به‌نشانه تسلیم در مقابل آمریکا و کاخ سفید بالا می‌برند در خطا و اشتباه هستید.

رئیس‌جمهور با ابراز اینکه دولت در صف مقدم جنگ اقتصادی قرار دارد، اظهار داشت: در این شرایط همه احزاب‌، گروه‌ها، قوا و ارگان‌های مختلف بدانند که امروز نه روز گله‌مندی، نه روز رقابت و نه خدای‌ناکرده روز انتقام است، چرا که همه در میدان مبارزه قرار داریم.

 روحانی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس اگر به‌فرض بین سپاه و ارتش در مسئله‌ای اختلاف نظر و سلیقه‌ای بود، اما زمانی که عملیات شروع می‌شد، ولو اینکه آن را سپاه انجام می‌داد، در این شرایط ارتش نمی‌گفت که چون در قرارگاه با آن عملیات مخالفت کرده پس همکاری نمی‌کند، بلکه با تمام توان و قوا از عملیات انجام‌شده پشتیبانی می‌کرد.

رئیس جمهور تأکید کرد: زمانی که جنگ شروع شد، اختلاف‌نظر و اختلاف سلیقه معنا ندارد و باید همه کنار هم و پشتیبان یکدیگر باشند.

روحانی در ادامه با اعلام اینکه پس از حضور و سخنرانی در مجلس شورای اسلامی، نامه‌ای دریافت کرده که در آن توصیه شده که "ای‌کاش در آن جلسه چنین و چنان سخن می‌گفتی"، گفت: در پاسخ به این نامه اعلام کردم که همه حرف‌های شما درست است، اما اینها برای شرایط صلح می‌باشد و اگر چنین شرایطی بود و دشمن به میدان نیامده و آمریکا شمشیر را از غلاف بیرون نیاورده بود، قطعاً به‌گونه دیگری سخن می‌گفتم، اما امروز روز جنگ با دشمن است و همه باید با انسجام و یکدلی کنار یکدیگر باشیم. امروز مجلس، دولت و قوه قضائیه با هم هستند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت بیانات رهبر معظم انقلاب در روز پنج‌شنبه گذشته، اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود، تصریح کردند در روز سخت کسی حق ندارد پشت دولت را خالی کند لذا امروز مردانگی، مروت، اخلاق و اصول انقلاب و منافع ملی، اقتضاء می‌کند که کنار یکدیگر و یاور یکدیگر باشیم.

 روحانی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند از یک طرف با آمریکا بجنگد و از طرفی حواسش به راست و چپ باشد، گفت: امروز روبه‌روی دولت، رژیم صهیونیستی قرار دارد و بایستی راست و چپ در این میدان جنگ حامی دولت باشند.

رئیس جمهور با یادآوری وجود انتخابات در سال آینده و اینکه شرایط انتخابات را به‌خوبی درک می‌کند، گفت: امروز باید همه چیز را کنار بگذاریم و شرایط کنونی روز آزمایش ملی است. در این شرایط اگر جناحی تصور کند که چنانچه علیه دولت حرفی بزند، محبوب می‌شود، در خطا و اشتباه است و بدانید که مغضوب خواهید شد و مردم به شما پشت خواهند کرد، چرا که مردم به انسان‌های غیور احترام می‌گزارند و در زمان جنگ غیرت اقتضاء می‌کند که مقابل دشمن کنار و پشتیبان یکدیگر باشیم.

**امروز دشمنی به‌جز آمریکا، رژیم صهیونیستی و اذنابش نداریم
روحانی با تذکر اینکه "امروز دشمنی به‌جز آمریکا، رژیم صهیونیستی و اذنابش نداریم"، گفت: امروز باید راست و چپ همه با هم باشیم.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه بار سنگینی بر دوش دولتیان قرار دارد، اظهار داشت: امروز باید آستین‌ها را برای خدمت به کشور و مردم بالا بزنیم به‌گونه‌ای که مردم احساس کنند اگر به اداره‌ای مراجعه می‌کنند، کارشان نسبت به گذشته زودتر انجام می‌شود و از احترام بیشتری برخوردار هستند و در این راستا بایستی مسابقه خدمت در این استان‌ها ایجاد کرد و چنانچه استانی خدمت بهتری به مردم ارایه می‌کند، مسئولین آن مورد تشویق قرار بگیرند.

**زمان خدمت‌رسانی به مردم کوتاه و دقیق شود
روحانی با بیان اینکه باید زمان خدمت‌رسانی به مردم کوتاه و دقیق شود، گفت: نباید مهر و امضایی که در دست مسئولی قرار دارد به ابزاری برای قدرت‌نمایی و فخرفروشی تبدیل شود و نباید بر سر مردم برای کاری که انجام می‌دهید، منتی بگذارید، چرا که مردم ولی‌نعمت و آقای ما هستند.
کد مطلب: 639077
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
تو و امثال تو که مشکل ندارید و نخواهید داشت ما مردم بدبخت داریم له میشیم . ...
Iran, Islamic Republic of
هر وقت روحانی فیش حقوقی خودش ووزارش و مشاورین ومعاونین رو اعلام کرد باورش میکنیم.حرف که هزینه ای نداره.
Iran, Islamic Republic of
روحانی باید همنواها با آمریکا و اسرائیلو معرفی میکرد
Iran, Islamic Republic of
مذاكره در چه موضوعي اقا زادها مقيم امريكا ؟
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بقاي اقازادها و باباييها و دادشيها و اموال فراوان انها در امريكا در گرو مذاكره و توافق است
Iran, Islamic Republic of
اگه حرفای روحانی رو بخونی و ندونی خودش گفته
فک میکنی یکی از مخالفان سرسخت دولت روحانی این حرفارو زده

حاجی
دو صد گفته چون نیم کردار نیست
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه بعضی از نمایندگان شرایط را درک نمی کنند با اینکه رهبر این همه می کوید در مقابل ذشمن باید پشت دولت بود ولی بعضی هر روز علیه دولت کار می کنند
Iran, Islamic Republic of
تنها کسی که بر خلاف نظر رهبر علیه دولت روحانی کار می کند و او را زمین زده است، خود دولت روحانی است.
Iran, Islamic Republic of
...
حامد
Iran, Islamic Republic of
به جای جور دیگر صحبت کردن بروید مشکلات ارز، سکه، گرانی، احتکار، اختلاس، حقوق های نجومی، دو تابعیتی ها، بانک ها، فرهنگی، آلودگی، محیط زیست، بیکاری تحصیل کرده ها، حقوق کارگران و معلمان و مانند آن را حل کنید....
چشم ها را باید شست
Iran, Islamic Republic of
چشم ها را باید شست
جور دیگر باید دید
جور دیگر باید کار کرد
جور دیگر باید فکر کرد
Iran, Islamic Republic of
آمریکا چهل ساله که شمشیرو از رو بسته حرف به چه درد مردم میخوره ؟ تدبیر کنید اگه میتونید
مهدی ظ
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
مالک
Iran, Islamic Republic of
...
حامد
Iran, Islamic Republic of
اول بگم بگم می کردند حالا می گفتم می گفتم می کنند!
از بگم بگم به می گفتم می گفتم رسیدیم.
Iran, Islamic Republic of
واقعا این پیامها رو پیشنهاد مذاکره میدانید جناب رئیس جمهور؟موشک های ایران رو میخوان از چنگتون دربیارن، ...
Iran, Islamic Republic of
درزمان جنگ هم بازاربه این صورت بی نظم وقانون نبود
مردم علاوه براداره روزمره خودبه جبهه مایحتاج ارسال میکردند
Iran, Islamic Republic of
اصل موضوع 18 ميليارده است كه كي گم كرده ...