کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

«واعظي»در مقام سخنگوي كاخ‌سفيد تكذيب مي‌كند

14 شهريور 1397 ساعت 17:53

رئيس دفتر رئيس جمهور امروز در اقدامي عجيب، در حالي به سخنان ديروز آيت الله جنتي واكنش نشان داد كه با مراجعه به اصل سخنان رئيس مجلس خبرگان رهبري، مشخص مي گردد اين اظهارات نادرست بوده است!


به گزارش جهان نیوز، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران به سخنان روز گذشته رییس مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و مدعی شد: «آیت‌الله جنتی گفته اند که برخی به نیویورک می روند تا با ترامپ ملاقات کنند، این موضوع برای من عجیب بود. ممکن است هر کسی در کوچه و بازار چنین حرفی بزند ولی این که رییس مجلس خبرگان رهبری صحبتی مطرح کند که هیچ پایه و اساسی ندارد و هیچ وقت هم مطرح نبوده است برای من جای تعجب دارد. از همه بزرگان کشور می خواهم وقتی می خواهند سخنرانی یا مصاحبه کنند، بیشتر بررسی کنند تا مطالبی که می گویند را مردم بیشتر باور کنند.»

اما با مراجعه به اصل سخنان آیت الله جنتی که در رسانه های حامی دولت نیز منعکس شده است، مشخص می گردد رئیس دفتر رئیس جمهور بیش از دیگران باید به توصیه خود عمل کرده و بهتر است پیش از اظهارنظر، بررسی دقیق تری داشته باشد!

رئیس مجلس خبرگان رهبری دیروز طی سخنانی در پنجمین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ضعف مذاکره کنندگان و عدم رعایت خطوط قرمز رهبری توسط آنان از یک سو و تلاش عده‌ای برای مرتبط کردن مشکلات این مذاکرات به رهبری افزود: « ترامپ با وجود خروج از برجام و اعمال دو مرحله تحریم علیه مردم ایران مجددا برای فریب مردم اعلام کرده که حاضر است با مقامات ایران بدون پیش شرط مذاکره کند. حتی برخی شیطنت‎ها برای برقراری ملاقات در حاشیه اجلاس سازمان ملل میان ترامپ و آقای روحانی در جریان است. رهبر انقلاب در دیدار اخیر با هیئت دولت این مذاکره و اساسا هر مذاکره‌ای با آمریکا را از این پس را منع فرمودند.»!

با بررسی سخنان آیت الله جنتی مشخص می گردد که ایشان رئیس جمهور آمریکا را فردی پیگیر ملاقات با حسن روحانی معرفی کرده اند و نه بالعکس و گویا واعظی در مقام سخنگوی کاخ سفید به تکذیب این سخنان پرداخته است!

اکنون بر اساس توصیه محمود واعظی، باید به ایشان متذکر شد که جایگاه خطیر ریاست دفتر رئیس جمهور اقتضا می‌کند که وی با بررسی بیشتر به موضع گیری پرداخته و از اتخاذ مواضعی که اگر در کوچه بازار از دیگران شنیده شود ایرادی ندارد اما از زبان ایشان کم اطلاعی و متکی بودن به منابع غلط خبری که به ایشان می رسد، را تقویت می کند خودداری کند!

منبع: فارس


کد مطلب: 638687

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/638687/واعظي-مقام-سخنگوي-كاخ-سفيد-تكذيب-مي-كند

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com