سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 7 Jul 2020
 
۰
۱

طرح تأمین کالاهای اساسی تصویب نشد/ دولت مخالفت کرد

سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۳
کد مطلب: 638466
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از مصوب نشدن طرح تأمین کالاهای اساسی به دلیل مخالفت دولت در این کمیسیون خبر داد.
طرح تأمین کالاهای اساسی تصویب نشد
به گزارش جهان نيوز، محمد خدابخشی، در رابطه با طرح دو فوریتی تأمین کالاهای اساسی که دو روز پیش در مجلس با فوریت آن موافقت شده بود، اظهار داشت: با توجه به اینکه این طرح به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شده بود، با حضور اعضا به بحث و بررسی گذاشته شده، اما دولت با آن مخالفت کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه طرح تامین کالاهای اساسی تصویب نشد، تأکید کرد: دولت معتقد است برای تأمین کالاهای اساسی مایحتاج مردم سناریوها و برنامه‌های مختلفی دارد، اما هنوز این برنامه‌ها مشخص نشده است. 

در ماده واحده این طرح آمده است که دولت موظف است حداکثر ظرف مدت دو ماه از تاریخ ابلاغ این قانون،‌ شبکه توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارها را با استفاده از تعاونی‌های مصرف کارگری، کارمندی و روستایی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، واحدهای صنفی منتخب و اتحادیه‌های مربوط به گونه‌ای ساماندهی کند که نیازهای اساسی خانوارها با قیمت مورد تأیید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و بر اساس نرخ ارز ترجیحی در اختیار آنها قرار گیرد. اولویت با تأمین کالا از محل تولیدات داخلی است.

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ریاحی
Iran, Islamic Republic of
بجای ایجادونظارت برآنهمه شبکه واتحادیه توسط دولت ودرنهایت تولیدرانت برای عده ای بهترین روش یارانه مستقیم است ومردمی که بدانندچگونه آنراخرج کنندوهم اینکه برکیفیتوقیمتهاناظرهستند