دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - 21 Oct 2019
 
۰

نرخ ثابت برای پروازهای داخلی تعیین شد‌+قیمت‌ها

شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۶
دبیرانجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: به دلیل بروز نرخ‌های غیرواقعی در پروازهای داخلی در چند روز اخیر، مقرر شد با همکاری شرکت‌های هواپیمایی، فعلا و تا پایان مهرماه نرخ‌های مصوبی برای پروازهای داخلی اعمال شود و همه ملزم به اجرا هستند.
نرخ ثابت برای پروازهای داخلی تعیین شد‌+قیمت‌ها
به گزارش جهان نيوز، مقصود اسعدی‌سامانی، اظهار داشت: با توجه به التهاباتی که در چند روز اخیر در قیمت‌های بلیت پروازهای داخلی رخ داد و اعمال برخی نرخ‌های بالا از سوی شرکت‌های هواپیمایی، صبح امروز جلسه‌ای در سازمان هواپیمایی کشوری با حضور مدیران عامل شرکت‌ هوایی برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه تصمیم بر آن شد تا پایان شهریور‌ماه نرخ ثابتی با نوسان 10 درصدی بسته به میزان خدمات برای مسیرهای داخلی در نظر گرفته و اعلام شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی با توجه به نوع و کیفیت خدمات خود می‌توانند حداکثر 10 درصد بیشتر از نرخ‌های تعیین شده بفروشند همچنین کمتر از نرخ‌های تعیین شده هم امکان فروش وجود دارد.

اسعدی‌سامانی اظهار داشت: در حال حاضر مسافران می‌توانند قیمت‌های مسیر داخلی را از طریق سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی و همچنین سایت شرکت‌های هواپیمایی مشاهده کنند.

(کاربران می‌توانند نرخ‌ پروازهای داخلی را را از اینجا مشاهده کنند)

وی ادامه داد:‌در برخی مسیرها ‌کاهش قیمت تا 50 درصد نسبت به نرخ‌های چند روز اخیر داشته‌ایم، به عنوان مثال مسیر تهران - مشهد 390 هزار تومان یا تهران- اصفهان 280 هزار تومان در نظر گرفته شده است که این نسبت به نرخ‌های قبلی بسیار کمتر است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: دولت وعده داده است که تامین ارز برای شرکت‌های هواپیمایی از محل سامانه نیما باشد که هنوز شرکت‌های هواپیمایی تاکنون نتوانسته‌اند ارز با نرخ سامانه نیما دریافت کنند، اما فعلا نرخ‌های بلیت پروازها بر اساس قیمت‌های ارز سامانه نیما تعیین شد.

اسعدی‌سامانی تاکید کرد«: هر شرکت یا آژانسی که بالاتر از نرخ‌های تعیین شده، بلیت بفروشد متخلف محسوب می‌شود و سازمان هواپیمایی کشوری با آن شرکت برخورد قانونی خواهد داشت و از سوی دیگر دستگاه‌های نظارتی هم می‌توانند ورود کنند و با متخلفان برخورد کنند.

وی گفت: اگر مسافری بلیتی را بالاتر از نرخ‌هایی تعیین شده خریداری کرد می‌تواند مابه‌التفاوت آن را از شرکت هواپیمایی دریافت کند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره نظارت بر نرخ‌های چارتری و قیمت‌های نجومی آنها گفت: عوامل واسطه و دلال‌های موجود در بازار در چندروز اخیر موجب اختلال در نرخ‌های فروش بلیت هواپیما شده بودند که مقرر شد شرکت‌های هواپیمایی کنترل کنند که اگر سایتی قیمت‌های آنها را بالاتر عرضه می‌کند دسترسی آن سایت را به پروازهای خود را قطع کنند و اجازه دسترسی به آن سایت داده نخواهد شد. همچنین این موضوع به سازمان هواپیمایی کشوری منعکس خواهد شد .

اسعدی‌سامانی گفت: نرخ‌ها در سایت انجمن شرکت هواپیمایی ثبت شده است، سایت شرکت‌های هواپیمایی هم از ظهر امروز به تدریج در حال درج نرخ‌ها هستند و بلیت‌ها با همان نرخ ثابت شده فروخته خواهد شد.

به گزارش فارس در چند روز اخیر قیمت بلیت پروازهای داخلی افزایش زیادی داشت به طوری که در برخی مسیر‌ها قیمت یک پرواز رفت یک ساعته یک میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده بود، کاربران می‌توانندجزئیات بیشتر را در این‌باره از اینجا بخوانند.
کد مطلب: 636308
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *