سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - 24 Sep 2019
 
۰
۶

معاون روحانی تکذیب کرد!/ امیرآبادی: از من شکایت بکنند

سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۹
عضو هیئت‌رئیسه مجلس توضیحاتی درباره نقش دولت در استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی ارائه کرد.
معاون روحانی تکذیب کرد!/ امیرآبادی: از من شکایت بکنند
به گزارش جهان نيوز، احمد امیرآبادی‌ عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تکذیبیه معاون پارلمانی رئیس‌جمهور مبنی بر نقش این معاونت در تسریع استیضاح مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجلس، گفت: بنده این را عرض می‌کنم که مجموعه معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور، روز یکشنبه(28 مرداد)، تلاش داشتند که استیضاح وزیر اقتصاد اعلام وصول شود، اتفاقا به دلیل همین تلاش‌ها بود که 12 تن از نمایندگان فراکسیون نمایندگان ولایی به هیئت‌رئیسه نامه نوشتند و اعلام کردند که استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس به بعد از سؤال از رئیس‌جمهور موکول شود و آقای دهقان پیگیر جمع‌آوری امضا بود که به هیئت‌رئیسه تقدیم شود.

وی افزود: آقای امیری از این جهت که می‌فرمایند اعلام وصول استیضاح وزیر اقتصاد در زمان ریاست آقای پزشکیان بر جلسه علنی مجلس انجام شده است و من(امیری) هیچ مراجعه‌ای به محل هیئت‌رئیسه نداشته‌ام، درست می‌گوید، ایشان(امیری) آن زمان هیچ مراجعه‌ای به هیئت‌رئیسه نداشته اشت، اما قبل از آقای پزشکیان، ریاست جلسه به عهده آقای لاریجانی بوده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: بنده ادعایم این است که مجموعه معاونت پارلمانی ریاست‌جمهوری پیگیر بودند که استیضاح آقای کرباسیان اعلام وصول شود، صحبت بنده این است که آقای امیری مذاکراتی که با آقای لاریجانی رئیس مجلس صبح روز دوشنبه، 29 مرداد، در محل دفتر آقای رئیس مجلس در این خصوص داشتند را منتشر کند که‌ آقای لاریجانی به ایشان(امیری) چه گفته است تا مردم واقعیت ماجرا را بدانند، البته در این جلسه آقای جلیلی معاون پارلمانی وزیر اقتصاد نیز حضور داشت. 

امیرآبادی اضافه کرد: نکته بعدی این است که آقای امیری از بنده به هیئت‌ نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت تا این هیئت مطالب را بررسی کند و این حقایق برای مردم روشن شود، زیرا ایشان تکذیب کرده که معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور موضوع استیضاح وزیر اقتصاد را دنبال می‌کرده است، البته بنده هم اسناد، مدارک و شواهدی دارم که بیان‌گر این است که این اتفاق افتاده است و فکر می‌کنم که مجموعه معاونت پارلمانی ریاست‌جمهوری به دنبال آن بوده‌اند، اگر آن را تکذیب می‌کنند، اشکالی ندارد، از بنده به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کنند، این هیئت بررسی می‌کند، گزارش را به مردم بدهند تا حقایق روشن شود.

وی در ادامه اظهار داشت: مسئله دیگری که باید یادآور شوم این است که بنده آقای امیری را به مشروح مذاکرات جلسه هیئت‌رئیسه مجلس که در عصر روز یکشنبه(28 مرداد) و بعد از اعلام وصول استیضاح وزیر اقتصاد برگزار شد، ارجاع می‌دهم.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اسناد، مدارک و شواهدی موجود است که اگر آقای امیر از بنده به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کند، حتما در هیئت اسناد، مدارک و شواهد را مطرح خواهم کرد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 635800
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مرگ. بر افسادطلبان وطن فروش
Iran, Islamic Republic of
قابل توجه رای دهندگان به دولت کلید دار تدبیر و امید، اینهم دولت پاک روحانی.
Iran, Islamic Republic of
...
عباس گودرزی
Iran, Islamic Republic of
سلام این کار معاونت پارلمانی شاید اولین و تنها تدبیر دولت بوده که باید برای پیگیری ضعف یا رانت اقتصادی از وزیر اقتصاد سئوال شود و در اصل وظیفه نمایندگانی را که مماشات می کنند به آنها گوشزد می کند حرکت منطقی از هر کسی باشد قابل تقدیر است . مسئولین نباید در اداره مملکت با هم لج کنند بلکه باید عاقلانه ، علمی ، و بدون لجاجت شخصی و مماشات با نزدیکان و جیب پران اقدام کنند .
Iran, Islamic Republic of
چه راحت آقايون دروغ ميگن
اقبال مهدوی
Iran, Islamic Republic of
آقای امیری همان دادگاه مسجدسلیمان ...