سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 14 Jul 2020
 
۰
۴

مرکل: نگران برنامه موشکی ایران هستیم!

شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵
کد مطلب: 635073
رئیس جمهوری روسیه و صدراعظم آلمان قبل از آغاز گفتگوها میان طرفین با شرکت در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی به اظهارنظر درباره برخی موضوعات پرداختند.
مرکل: نگران برنامه موشکی ایران هستیم!
به گزارش جهان نيوز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان لحظاتی پیش و قبل از آغاز گفتگوها میان دو طرف در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی شرکت کردند.

صدراعظم آلمان در این کنفرانس خبری گفت: این دیدار فرصتی برای گفتگو است. با توجه به اینکه منازعات زیادی در جهان وجود دارد، نیاز به راه حل هائی برای مشکلات داریم. روسیه عضوی از شورای امنیت بوده و دارای جایگاه مهمی است.

وی ادامه داد: اوکراین یکی از این موضوعات مهم است. تا کنون آتش بس باثباتی در این خصوص نداشته ایم. آلمان برای مشارکت در این باره آمده است. درباره انتقال گاز نیز صحبت خواهیم کرد. اوکراین باید در انتقال گاز به اروپا دخیل باشد.

مرکل در ادامه افزود: موضوع مهم دیگر سوریه است. باید برای فاجعه انسانی در این کشور کاری کنیم. اوضاع در این کشور از حال عادی فاصله زیادی دارد. امید داریم که بتوانیم گام های خوبی در این خصوص برداریم.

صدر اعظم آلمان بدون اشاره به بدعهدی آمریکا در خروج یکجانیه از توافق بین المللی هسته ای با ایران در این باره گفت: درباره برجام حرف می زنیم. درباره برنامه موشکی ایران نیز نگرانی داریم!

رئیس جمهوری روسیه نیز در این کنفرانس مطبوعاتی مشترک گفت: درباه روابط دوجانبه و بین المللی رایزنی می کنیم. درباره تجارت میان دو طرف گفتگو می کنیم. درباه انرژی وتأمین آن با آلمان رایزنی می کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: روسیه شریک قابل اعتمادی برای انتقال گاز از طریق آلمان به اروپا بوده است. امیدواریم که پروژه نورد استریم 2 بتواند انرژی مورد نیاز اروپا را تأمین کند. این پروژه برای اروپا مقرون به صرفه است. انتقال گاز از اوکراین این پروژه را هم اکنون متوقف کرده است.

پوتین تأکید کرد: درباره برجام با خانم مرکل بحث خواهم کرد. حفظ برجام مهم است و پیمان عدم اشاعه را تقویت می کند.
ولادیمیر پوتین گفت: باید در روند صلح در سوریه و ارسال کمک های بشردوستانه کمک کرد. باید برای بازگشت آوارگان به کشور خود کمک کرد؛ البته منظورم آوارگان پناهنده در اروپا نیست. البته درباره اوکراین نیز حرف می زنیم.

منبع: مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ما هم نگران وجود موجودات خبیثی مثل مرکل هستیم

خون آشام هایی که نگران کشتن کودک در یمن نیستند نگران صنایع دفاعی ایران هستند

لعنت بر وجودتان
Iran, Islamic Republic of
چرا شما سلاح دارید. ایران در میان جنگل و گله ای از گرگ نیاز به دفاع دارد
Iran, Islamic Republic of
خانم مرگل نگران نباش؟!!!!!!!!!!!!!
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام
مانیز زخمی بمبهای شیمیایی هستیم که توسط شما در اختیار جنایتکار جنگی قرن (صدام یزید) بر سر مردم حلبچه و سایر مردم بی گناه ایران فرو ریخت . کار ما از نگرانی گذشته است یعنی آنچه را به دروغ شما نگرانی می خوانید ،ما به چشم خود دیده و با گوشت ،پوست و خون خود لمس کرده ایم .البته جای نگرانی هم دارد .چون قطعا چپاولگران و رژیم های نسل کش ضد بشر باید از این موشکها بترسند.درود بر پاسداران غیور و جان برکفان عرصه ی موشکی.