سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - 16 Jul 2019
 
۰
۱
اکونومیست:

حماقت بن سلمان عربستان را ویران می‌کند

جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۵
یک رسانه غربی سیاست های محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را بی ثبات و غیرقابل پیش بینی توصیف کرد و نوشت که حماقت او به ویرانی عربستان منجر می‌شود.
حماقت بن سلمان عربستان را ویران می‌کند
به گزارش جهان نيوز، تسنیم به نقل از مجله انگلیسی اکونومیست نوشت: حماقت محمد بن سلمان ولیعهد سعودی بدون توجیه به کشورش آسیب می رساند.

این مجله از همپیمانان غربی ولیعهد سعودی خواست تا او را به آرامش و دست برداشتن از ویران کردن کشورش و وجهه آن نصیحت کنند و اگر هم نتوانستند، از فروش سلاح به او خودداری کنند.

اکونومیست با اشاره به واکنش غیرمنتظره و خشونت آمیز ولیعهد سعودی در قبال کانادا در ماه جاری میلادی، سیاست های بن سلمان را غیرقابل پیش بینی توصیف کرد که ملتش در داخل و سرمایه گذاران و همپیمانانش در خارج را از او دور می کند.

این مجله نوشت: خشم بن سلمان به کانادا آسیب زیادی وارد نخواهد کرد بلکه به دانشجویان و بیماران سعودی و در دراز مدت به وجهه کشورش آسیب خواهد زد.

اکونومیست با اشاره به برخورد اخیر بن سلمان با کانادا و بازرگانان سعودی در سال گذشته و محاصره قطر نوشت: سرمایه گذاران ساده بودن پیش بینی سیاست های کشورها را می پسندند اما بن سلمان برخلاف آن را به سرمایه گذاران ارائه می دهد.

این مجله در واکنش به بازداشت بازرگانان سعودی نوشت: بازداشت بازرگانان این برداشت را به دست می دهد که حقوق مالکیت در عربستان بستگی به هوا و هوس شاهزاده دارد.

اکونومیست افزود: اقدام بن سلمان در زندانی کردن فعالان زن سبب می شود که وی تایید زنان و مردان مدافع اصلاحاتی را که بن سلمان آن را راهبرد خود برای حکومتداری در عربستان در این برهه قرار داده است؛ از دست بدهد. همچنین بازداشت سعد حریری نخست وزیر لبنان ضروری نبود و قدرتی خارجی را از او و کشورش گرفت. جنگ بن سلمان علیه یمن نیز که کشور همسایه را ویران کرد و ننگ را برای همپیمانانش نظیر آمریکا و انگلیس به همراه آورد، چنین تاثیری داشت.

این مجله نوشت: عربستانی ها شجاعت ندارد که به ولیعهد سعودی بگویند که اشتباه می کند لذا همپیمانان خارجی او باید حرف بزنند اما آنها هم سکوت کرده اند.
کد مطلب: 634777
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این کثافت ترین آدم روی زمینه