سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 7 Jul 2020
 
۳
۲۸
زاکانی در نهمین همایش هیات های محوری سراسر کشور:

نیازمند یک انقلاب بزرگ در سازندگی هستیم/ خودباختگی نسبت به غرب، خواب آلودگی نیروهای خودی و قدرت پرستی نخبگان بزرگترین مشکلات کشور است

جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۷
کد مطلب: 634770
پرچم استقلال و آزادی و تعامل و عدالت باید در دست قشر حزب اللهی باشد و نباید این پرچم را به دیگران بدهیم؛ امام علی(ع) در خطبه 25 نهج البلاغه بیان کردند که مردم شام متحد هستند و امانت دار رهبر خود می باشند و درناحق خود پیرو امام خود هستند و به همین دلیل می دانستم که آنها که بر عکس شما(مردم کوفه و...) هستند پیروز می شوند.
نیازمند یک انقلاب بزرگ در سازندگی هستیم/ خودباختگی نسبت به غرب، خواب آلودگی نیروهای خودی و قدرت پرستی نخبگان بزرگترین مشکلات کشور است
گروه سیاسی جهان نيوز: زاکانی صبح امروز در دومین روز نهمین همایش هیات های محوری و برگزیده کشور در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم گفت: اصرار رهبر معظم انقلاب بر انقلابی بودن و رصد گری و اندیشه ورزی و قرارگاهی عمل کردن از جمله عناصری است که هیاتی ها در این مسیر باید به آن توجه کنند.

به گزارش جهان نيوز، وی افزود: اگر فکر و اندیشه ما رصدگرانه نباشد و اگر در این عرصه قیام نکنیم، عملا ابتر هستیم و نتواستیم رسالت اصلی خود را به انجام برسانیم؛ همیشه نسبت به شهدا غبطه می خوریم ولی شهدا هم به کسانی که در این مسیر مجاهدانه در خط ولایت هستند غبطه می خورند زیرا اگر کسی بتواند وظیفه خود را ادا کند و همچون دوران ائمه اطهار(ع) بوده باشد، چون قیمت کسی که در دوره غیبت است بالاتر است، به همین خاطر در دوران ائمه، بسیاری غبطه چنین روزی را می خوردند.

نماینده سابق مجلس بیان کرد: کسانی که در دوره جهاد اصغر زحمت کشیده باشند و کسانی که در دوره جهاد اکبر مجاهدت کرده باشند، اگر از نظر پایه های اعتقادی و... یکی باشند، باهم برابر نیستند؛ ارج و اجر مجاهدان دوران فتنه با دوره جنگ مستقیم با دشمن آشکار بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، وی گفت: امروز توانسته ایم که انقلاب و نظام را شکل دهیم ولی عملا موفق نشده ایم الگوی کاملی از آنچه در انقلاب، شعار آن را دیدیم به منصه ظهور برسانیم؛ امروزه می توانیم حزب الله لبنان را به عنوان یک حرکت انقلاب موفق ارایه دهیم ولی نمی توانیم جامعه الگوی انقلاب اسلامی را ارایه دهیم زیرا در این عرصه مشکل داشتیم؛ رهبری فرمودند که 38 سال است هنوز در مسیر تشکیل دولت و جامعه اسلامی هستیم و به این عرصه نرسیدیم.

زاکانی اظهارکرد: جامعه اسلامی با دوره گذشته ستم شاهی متفاوت است ولی آنچه که می توانیم به آن بنازیم هنوز برای ما حاصل نشده است؛ به همین جهت رهبری معظم انقلاب به تشریح صفات جامعه انقلابی پرداختند؛ در این مسیر نیازمند یک انقلاب هستیم؛ موانعی که فراروی انقلاب اسلامی گذاشته شده است، موانع جدی است؛ اگر در سال 57 انقلاب اول را به پیروزی رساندیم، درسال 58 ابعاد جهانی انقلاب را با درگیری با آمریکا(که مقصر این جریان نیز آمریکا بود) آغاز کردیم ولی امروز نیازمند یک انقلاب بزرگ در سازندگی هستیم که دولت اسلامی و جامعه اسلامی را مبتنی بر مکتب امام بسازیم.

وی افزود: زمانی که از انقلاب تعریف می کنیم، ارایه انقلابی که امام و رهبری از آن سخن می گفتند را دنبال می کنیم؛ پس از انقلاب امام راحل مردم را از توجه به افرادی مثل مهندس بازرگان که بیان می کرد انقلاب تمام شد و در خانه ها بنشینید تا کشور را اداره کنیم نهی کردند که انقلاب تمام نشده و ادامه دارد؛ در این دوره باید به دنبال الگوسازی در بستر ایجاد دولت و جامعه اسلامی باشیم.

نماینده سابق مجلس بیان کرد: در زمینه چرایی نیز حداقل 11 دلیل وجود دارد که اگر این انقلاب را رقم نزنیم دچار مشکلات جدی خواهیم شد؛ جامعه ما به جایی رسیده است که نمی توان این مسیر را به شکل ساده دنبال کند و به همین دلیل نیازمند یک حضور جدی و تغییر اساسی است؛ این تغییر اساسی باید توسط نیروهای انقلابی شکل گیرد.

وی گفت: اگر این حرکت بزرگ صورت نگیرد، آسیب پذیری ما بیشتر می شود و موضع ما انفعالی تر خواهد شد؛ اول، آن است که تحقق اهداف انقلاب اسلامی معطوف به انقلاب سوم است؛ استقلال، آزادی، عدالت و پیشرفت مادی و انقلاب اسلامی در داخل و مظلوم نوازی و ظلم ستیزی اهداف اصلی انقلاب ما بودند؛ اگر این هفت هدف را می خواهیم باید به دولت و جامعه اسلامی برسیم؛ اگر موفق نیستیم به این دلیل است که در عرصه فرهنگی و اقتصادی به استقلال نرسیده ایم.

زاکانی اظهارکرد: انقلاب اسلامی با نظام سلطه در جنگ اساسی است؛ رقیب ما نیز در این جریان، آمریکا است و در این عرصه نیز زمینه سازی ظهور را به عنوان یک غایت، هدف گذاری و دنبال می کنیم و آمریکا نیز به دنبال جهانی سازی است؛ در این مسیر، نیازمند یک الگو هستیم؛ پس از دفاع مقدس، الگوی غربی اقتصاد آزاد اتخاذ شد و در عرصه فرهنگی بی مبالاتی و در عرصه سیاسی تنگ نظری ها اعمال شد؛ در دوره آقای خاتمی این عرصه را ادامه داد و در دوره دکتر احمدی نژاد این عرصه اصلاح نشد و امروز نیز دوباره همان خط در حال دنبال شدن است؛ اگر اصلاح الگویی انجام نشود نمی توانیم به غایت و هدف جدی خود برسیم.

وی افزود: نماینده سابق مجلس بیان کرد: امروز هنوز دو گام از پنج گام انقلاب اسلامی را برداشتیم؛ به دلیل اینکه هنوز افق همگونی با هم نداشتیم هنوز در این افق دوم مانده ایم؛ در این عرصه باید یک جهش جدی انجام شود.

وی گفت: نکته جدی دیگر، آن است که استقرار مردم سالاری دینی نیازمند این تغییر و تحول است؛ وقتی از نظام مردم سالاری دینی سخن می گوییم مطالبات جدی ما شروع می شود؛ مردم ما در عرصه مردم سالاری دینی دارای 5 حق هستند؛ در مردم سالاری دینی، مردم پنج حق دارند که شامل حق دانستن و حق انتخاب است؛ در زمان مرحوم هاشمی بیان می شد که تفاوت ایشان و مقام معظم رهبری این بود که رهبر معظم انقلاب قائل به حضور حداکثری و احترام به رای حداکثری مردم بودند.

زاکانی اظهارکرد: به همین دلیل بود که برخی پس ازنتخابات می خواستند حکم تنفیذ ارایه نشود ولی رهبر معظم انقلاب به خواست مردم احترام گذاشتند؛ مشارکت کردن در همه امور از دیگر ویژگی های مردم سالاری دینی است؛ اقتصاد مقاومتی، انتقال ظرفیت های اقتصادی بر دوش جامعه است؛ نکته دیگر حق نظارت کردن است که حکومت اسلامی را از حکومت های غربی متمایز می کند؛ حق پنجم مردم سالاری دینی نیز ، حق بازخواست کردن است.

وی افزود: دموکراسی غربی یک نمایش ناقص را ارایه می کند ولی در مردم سالاری نگاهی عمیق حاکم است؛ اولین وظیفه حاکمیت نیزآن است که مسیر درست را انتخاب کند؛ امام علی(ع) به دنبال ایجاد یک مسیر درست برای حکومت و جامعه بودند؛ رشد فکری و توانمندی های ذهنی در جامعه و ارایه خدمات در سطح شأن و منزلت مردم و حفظ امنیت و برخورد با متجاوز از نکات اصلی وظایف دولت اسلامی در مردم سالاری دینی است.

نماینده سابق مجلس بیان کرد: در این جامعه مردم باید با حکومت همراهی کنند و ارزشها را پاس دارند و در خیرات حافظ حکومت باشند؛ در این مسیر باید مسیری طی شود که این حقوق یعنی حقوق مردم و حکومت به شکل کامل پیاده شود.

وی گفت: سه دسته مواجهه نسبت به مکتب امام وجود دارد که شامل دشمن، رقیب و پیرو است؛ امام پیش از انقلاب با شش گروه مقابله می کردند که شامل دین ستیزان و انجمنی ها و متحجرین و سکولارها و...بودند؛ پس از انقلاب این شش گروه در مقابل انقلاب ایستادند زیرا خود را اصلاح نکردند؛ در کنار این جریان، ریزش های انقلاب نیز در این گروه ها قرار گرفتند.

زاکانی اظهارکرد: ویژگی های پیروان مکتب امام شامل باور داشتن به سنت های الهی، اعتقاد به جامعیت دین، اعتقاد به استمرار امامت و تجلی در حوزه ولایت فقیه(نمونه کامل این جریان سید حسن نصر الله است که ذوب در ولایت است)، توجه به مردم سالاری دینی در همه ابعاد و مقدمه دانستن انقلاب اسلامی در انقلاب جهانی و موعود است؛ اگر این پنج عنصر را در نظر بگیریم می بینیم که اکثر روسای دولت های پس از انقلاب این ویژگی ها را نداشتند؛ این مساله باعث شد که ایران اسلامی و انقلاب اسلامی با هم فاصله گرفتند و انقلاب اسلامی در حال گسترش سریع است ولی ایران اسلامی به دلیل اینکه برخی از مسئولان پیرو مکتب امام نیستند در مشکلات بسیاری گرفتار است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران سه ویژگی خاص دارد که شامل جمهوری اسلامی، ولایت فقیهو قدرت عظیم بسیج اجتماعی است؛ یک سری ویژگی ها نیز جزو مزیت های ویژه ما به شمار می رود که از جمله آنها می توان به موقعیت استراتژیک و منابع و مزیت تمدنی و.. اشاره کرد؛ اگر انقلاب سوم و حرکت جمعی را انجام ندهیم خود را ویژگی های انحصاری خود محروم کردیم.

نماینده سابق مجلس بیان کرد: انقلاب دارای یک سری دستاوردها و عظمتها است و اگر این تحولات را پیگیری نکنیم، دستاوردهای خود را از دست می دهیم؛ نمونه کامل آنها برجام بود که بیان شد که به برجام دو و سه خواهد رسید؛ به همین دلیل است که اگر تغییر نکنیم، دیگران تغییر را مدیریت خواهند داد.

وی گفت: دشمنان به دنبال کم جلوه کردن خدمات ملموس و بزرگ جلوه دادن مشکلات غیر ملموس هستند؛ آنها می خواهند نیازهای کاذب را تشویق کنند و نیازهای اصلی را مخدوش کنند و در این مسیر با ایجاد نارضایتی به یک انفجار دست بزنند؛ رقیب مکتب امام کار دشمن را می کند ولی دریک مسیر به موج سواری دست می زند که این مسیر در انتخابات شکل می گیرد.

زاکانی اظهارکرد: باید جهاد یاداوری را در حوزه خدمات ملموس دنبال کنیم و در مقام خدمات غیر ملموس باید جهاد امیدبخشی و خدمات ملموس داشته باشیم؛ وقتی به نیازهای دائمی جامعه رسیدگی کنیم؛ جهاد شبهه زدایی و مطالبه گری باید با حضور جوانان انقلابی و هیاتی دنبال شود؛ خدمت رسانی و پیشرفت جویی کشور مطالبات جدی و اساسی است و کمک کردن در این مسیر وظیفه ما است؛ زمانی که این مطالبه گری مردم را نا امید و دشمن را شاد می کند خط قرمز ما است.

وی افزود: در عرصه فعالیت های فرهنگی نباید میدان را برای دشمن آماده کنیم؛ در خصوص نیازهای حقیقی نیز جهاد خودسازی کنیم؛ در خصوص نیازهای حقیقی نیز باید الگو سازی کنیم؛ در خصوص نیازهای کاذب وظیفه روشنگری داریم؛اگر جامعه را روشن نکنیم، جامعه ما به قهقهرا می رود.

نماینده سابق مجلس بیان کرد: بزرگ ترین مشکلات کشور شامل تفکر نظامات غربی، خودباختگی نسبت به غرب و خواب آلودگی نیروهای خودی، عدم رشد مناسب معرفت و بصیرت، متناسب با نیازهای انقلاب، دنیاگرایی عمومی و قدرت پرستی بین نخبگان است؛ این مساله باعث گسستگی بین دستگاهی و بروکراسی غلط اداری و ناکارآمدی، تنگنای اقتصادی و ولنگاری فکری و اجتماعی و سرخوردگی نخبگان و یاس و ناامیدی در جامعه که محصول آن کاهش سرمایه های اجتماعی است می شود؛ اگر این مشکلات حل نشود توسعه خواهد یافت و در نهایت به انقراض و سیلی خوردن بزرگ می رسد؛ برای جلوگیری از این مساله باید نخبگان و مردم باید بیدار شوند و با فساد و توسعه فقر و توسعه اشرافی گری برخورد کنیم.

وی گفت: در این مسیر برخی سعی می کنند این مسیر را به همین شکل ادامه دهند ولی برخی سعی می کنند کل جریان را تخریب کنند ولی برخی دیگر می گویند که همه چیز را به حراج بگذاریم تا چند روز بیشتر زندگی کنیم؛ رهبر معظم انقلاب بیان می کنند که هدایت هوشمندانه این مسیر را باید دنبال کنیم.

زاکانی اظهارکرد: ولی فقیه، نخبگان و عموم مردم کنشگران اصلی انقلاب اسلامی هستند؛ یک رهبر برای یک جامعه اسلامی واجب و لازم است ولی کافی نیست زیرا اگر کافی بود تمام مشکلات امت اسلامی با حضور امام علی(ع) در راس حکومت حل می شد؛ در آن زمان نیز خواص و مردم به وظیفه خود عمل نکردند؛ برای اصلاح قوه قضاییه باید دو قوه دیگر نیز به او کمک کنند؛ کمبود میزان قاضی باعث می شود که مشکلات پرونده ها در کشور همچنان وجود داشته باشد.

نماینده سابق مجلس بیان کرد: پرچم استقلال و آزادی و تعامل و عدالت باید در دست قشر حزب اللهی باشد و نباید این پرچم را به دیگران بدهیم؛ امام علی(ع) در خطبه 25 نهج البلاغه بیان کردند که مردم شام متحد هستند و امانت دار رهبر خود می باشند و درناحق خود پیرو امام خود هستند و به همین دلیل می دانستم که آنها که بر عکس شما(مردم کوفه و...) هستند پیروز می شوند.

وی گفت: برای موفقیت در عرصه هایی چون انتخابات، نیروهای نخبه ما باید هم داستان شوند و بر مدار اوامر رهبری حرکت کرده و به جبهه سازی دست بزنند؛ همچنین باید در گام دوم باید شناخت را به جامعه منتقل کنیم زیرا تا زمانی که کف جامعه و اجتماع قیام نکند، کاری انجام نمی شود؛ وقتی این امور دنبال شد، بصیرت ایجاد می شود و جامعه کار خود را دنبال می کند.

زاکانی اظهارکرد: گام دیگر، آمادگی و عنصر برنامه ریزی برای حل مشکلات کشور است؛ گام دیگر، افزایش تعامل با مردم است زیرا امام و رهبری خود را خادم مردم می دانند؛ تجمع ظرفیت های نهادی، وحدت برای حضور در عرصه های اجتماعی گام دیگر است که ما را به گام آخر یعنی تغییر گسترده در کشور می رساند؛ باید برای ولی فقیه بسط ید عملی ایجاد کنیم زیرا ایشان از نظر نظری بسط ید دارند ولی این بسط ید باید در عرصه عملی ایجاد شود.

وی افزود: در سال 84 وقتی تهدیدات آمریکا توسعه یافت رهبری نیز فرمودند که اگر ما را تهدید کنید در هرجای عالم که باشید شما را می زنیم؛ این مساله به دلیل فضای خوبی بود که در مجلس و دولت و جامعه شکل گرفته بود؛ به همین دلیل است که دشمن به دنبال تغییر در مسیر انتخاب مردم است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


عباس گودرزی
Iran, Islamic Republic of
سلام این سخن جدیدی نیست ، امام ره اعلام کرد نگذارید انقلاب بدست نا اهلان بیفتد . یکی از اهداف انقلاب مبارزه با اشرافگرایی ، لیبرال ها و فاصله طبقاتی بوده . ولی وقتی از وزیری برای مدیریت بر جامعه استفاده می کنیم که خیلی راحت می گوید من بیش از هزار میلیارد ثروت جمع کرده ام دیگر ارزش های انقلاب را باید فراموش کرد . ...
United Arab Emirates
انقلاب توسط مردم صورت گرفت وخود مردم میدانند که انقلاب رو دست چه کسی بسپارند.امام راحل هم منظورش به مردم بود نه شما که نگذارید انقلاب دست نااهلان بیفتند.منظورش این نبود که عده ای خاص نگذارند با تفسیرشان مردم خودشان خادمان خود را انتخاب کنند
عباس گودرزی
سلام برخورد اراذل اوباش را با مصدق بیاد باور ، فتنه 88 را بیاد بیاور ، وضعیت ثروت فتنگران را بررسی کن ببین تعدادانگشت شماری از آنها 90 درصد سرمایه کشور را تصاحب کرده اند و... اگر نمی دانی بدان ارزش های انقلاب مخالف اشرافگری ، اختلاس ، رانت ، فساد و نوکری استکبار و ... بوده لذا ترازو را جلوی خودت بگذار و ببین ملت انقلابی چه کسانی هستند و ضد انقلاب چه کسانی . خودت حکم خودت باش با توجه به قرآن و احادیث معتبر و اهداف شهدا و انقلاب
Iran, Islamic Republic of
...
United States
قربون دهنت
Iran, Islamic Republic of
جناب اقای زاکانی
اگر به قول شما نیروهای خودی خواب الودند بدانید که می دانید جنابعالی و دوستان شما خود را به خواب زده اند !!!!!!!!
بچه حزب الهی و نیروهای خودی نه خواب الودند نه استحاله شده اند نه عشقشان به امام و رهبری و انقلاب کم شده !!!! انها خیلی وقت است که از اصلاحات چی ها ناامیدند اما دیگر به مدعیان اصولگرایی و انقلابیون فاسد و اشراف سیاسی از هر دو طیف نیز امید ندارند پس سکوت کرده اند تا اگر بالی نباشندحداقل مثل جنابعالی و دوستانتان باری بر دوش انقلاب خمینی نیز نباشند .
یاد روزهایی که در جوار شما و در اوج ترکتازی جماعت مدعی دوم خرداد در دانشگاهها مردانه ایستادیم به خیر . بدانید که ما همانیم انکه تغییر کرده شمایید نه نیروهای خودی !!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
یکی از بیدارترین نماینده های مجلس زاکانی بود
تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد
مقابله با مرتضوی
مبارزه با مدرک تحصیلی رحیمی و کردان
مقابله با مشایی
مبارزه با جهانگیری و فریدون
روشنگری درباره برجام
Iran, Islamic Republic of
از بهاریون عزیز سخن نگفتید؟؟؟
آنها را به حساب نمی آورید یا گردش بهاری داشته اید؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
...
France
دمکراسی غربی که مردمش در رفاه هستند و دارند زندگی می کنن و اجازه دارند از هر مسولی سوال و جواب کنن ناقص هست بعد دمکراسی ما که مردم را داره له می کنه یک مشت رانتخوار را به همه جا رسونده و کسی اجازه نداره از مسول که هیچ از یک لباس شخصی ساده هم سوال و جواب کنه کامله ؟ خداییش خودتون می فهمید چی میگید ؟
United States
...
United States
اقای زاکانی اولین فساد در جهان نیوز است
خودتان را اصلاح کنید بعد خواسته باشید دیگران را اصلاح کنید
Iran, Islamic Republic of
خوب اگر هر کسی مشکلی داشت هیچ حرفی نزند چیزی درست می شود.
Iran, Islamic Republic of
...
رضا
Iran, Islamic Republic of
بابا استاد ! بابا ايدئولوگ كبير ! وقتى جنابعالى به وظيفه خود عمل نمى كنيد چگونه از ديگران توقع داريد كه به وظيفه شان عمل كنند ؟!
مگر جنابعالى پزشك نيستيد ؟! اين مملكت براى تربيت شما بعنوان يك متخصص چقدر هزينه كرده است ؟! وظيفه شما در حال حاضر، حضور در بيمارستانها يا تشكلهاى سياسى عقيدتيست ؟!
وقتى شما به وظيفه اصلى خود كه طبابت و نجات جان دردمندان است عمل نميكنيد از ديگران چه انتظارى داريد ؟!
Iran, Islamic Republic of
...
ايراني
Iran, Islamic Republic of


خودش از همه بدتره
با چه توانايي اين همه رانت سياسي گرفته
Iran, Islamic Republic of
ببين كي اينا رو ميگه كسي كه چند سال از مردم تو دهني خورده و نتونست نماينده هيچ بخشي از مردم بشه ! :))
Iran, Islamic Republic of
عامو از خودت شروع كن
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بنظر من انقلاب بزرگ اقتصادي باز گرداندن اموال و دارايي بغارت رفته تو سط اقا زاد ها به خزانه است بقيه حرفها تو خالي است
عمار
Iran, Islamic Republic of
برای انقلاب اقتصادی نیازمند انقلاب مدیریتی هستیم !!
کل مدیران برکنار شده وجوانان انقلابی وجهادی جایگزین شود
تنها راه نجات اقتصاد.
Iran, Islamic Republic of
نگارش خبرتان خیلی باحال شده:
نماینده سابق مجلس بیان کرد:
وی گفت:
زاکانی اظهارکرد:
وی افزود: نماینده سابق مجلس بیان کرد:
وی گفت:
نماینده سابق مجلس بیان کرد:
زاکانی اظهارکرد:
وی افزود:
.
.
.
Iran, Islamic Republic of
لطفا بفرمایید {هیات های محوری سراسر کشور} چی هست؟
Iran, Islamic Republic of
...
علی
Iran, Islamic Republic of
احسنت حرف حق
علی
Iran, Islamic Republic of
با سلام به رزمنده و مجاهد همیشه حاضر در صحنه های مورد نیاز کشور و انقلاب، زاکانی ها علی رغم بی مهری و کج فهمی های ظاهراً بعضی خودی ها، نباید خسته شده و از پیگیری آرمان های انقلابی کوتاه بیایند. انقلابی ماندن همراه با دشمنی های بی پایان مخالفان راه است نباید کوتاه آمد و تحت تأثیر بعضی کوتاه فکرها قرار گرفت. ای کاش امثال زاکانی ها زیاد بودند و مردم هم قدر آنها را بیشتر می دانست.