چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - 26 Feb 2020
 
۰

خنثی شدن نقشه داعش علیه مصر باهمکاری بغداد

پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۷
کد مطلب: 634709
سخنگوی رسمی کمیسیون انتخابات عراق از پایان رسیدگی به شکایت‌ها و ارسال نتایج انتخابات پارلمانی این کشور به دادگاه عالی فدرال خبر داد.
خنثی شدن نقشه داعش علیه مصر باهمکاری بغداد
به گزارش جهان نيوز به نقل از شبکه تلویزیونی الفرات، لیث جبر حمزه سخنگوی کمیسیون انتخابات عراق گفت: این کمیسیون نتایج نهایی را برای تایید به دادگاه عالی فدرال ارسال کرد.

وی در بیانیه خود افزود: رسیدگی به همه شکایت‌ها از سوی هیئت قضایی دادگاه فرجام خواهی فدرال بعد از طی مراحل مربوط به آن انجام شد لذا نتایج نهایی به دادگاه عالی فدرال ارسال شد.

لیث جبر حمزه گفت: با این کار ماموریت شورای عالی قضایی و کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق انجام شد.

خنثی شدن نقشه داعش علیه مصر با همکاری بغداد
رئیس جمهور عراق امروز پنجشبه فاش کرد که بغداد و قاهره موفق شدند که نقشه تروریست‌های داعش علیه مصر را خنثی کنند.

فواد معصوم رئیس جمهور عراق در گفت: وگو با روزنامه الیوم السابع گفت: هماری مشترکی در چندین زمینه بین مصر و عراق در امر مبارزه با تروریسم در سطح دوجانبه و منطقه‌ای وجود دارد که ما برای تقویت و توسعه آن تلاش می‌کنیم.
وی افزود: هماهنگی بالایی بین دو کشور در این زمینه وجود دارد.

معصوم گفت: همکاری بین دو کشور نتایج مهمی را در برهه اخیر در امر پیگرد و متلاشی کردن شماری از هسته‌های تروریستی و خنثی سازی نقشه‌ای تروریستی علیه مصر به همراه داشت. گروهک‌های تروریستی داعش در این نقشه تروریستی دست داشتند.

این درحالی است که پیشتر عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر بر حمایت کامل کشورش از عراق در مبارزه با داعش و تروریسم تاکید کرد.

طرح امنیتی عراق برای عید سعید قربان
وزارت کشور عراق از طرح امنیتی ویژه عید سعید قربان در بغداد خبر داد.
سعد معن سخنگوی وزارت کشور عراق در نشست مطبوعاتی گفت: طرح امنیتی برای عید در بغداد را فرماندهی عملیات بغداد تدوین کرده است که شب عید اعلام خواهد شد.
وی در عین حال گفت: هیچ گونه بستن (خیابان‌ها در بغداد) در این طرح گنجانده نشده است و امنیت مساجد و مکان‌های تفریحی انجام خواهد شد.

منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *