چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 24 Apr 2019
 
۶
۳۱
رحیم‌پور ازغدی در تجمع بزرگ طلاب حوزه علمیه قم

چرا لیست قضات فاسد را اعلام نمی کنند؟/ نمی‌شود شعار مرگ بر آمریکا داد و فرزندانمان در آمریکا به تحصیل و خوش‌گذرانی بپردازند/ در زمینهٔ فقه بانکی و اقتصادی بی‌سوادی حوزه و دانشگاه موج می‌زند

پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حوزه علمیه به مسائل روز کشور و مسائل حل نشده توجه نمی‌شود و در زمینهٔ فقه بانکی و اقتصادی بی‌سوادی حوزه و دانشگاه موج می‌زند.
چرا لیست قضات فاسد را اعلام نمی کنند؟/ نمی‌شود شعار مرگ بر آمریکا داد و فرزندانمان در آمریکا به تحصیل و خوش‌گذرانی بپردازند/ در زمینهٔ فقه بانکی و اقتصادی بی‌سوادی حوزه و دانشگاه موج می‌زند
به گزارش جهان نيوز، حسن رحیم‌پور ازغدی در تجمع بزرگ علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه قم که در مدرسه فیضیه برگزار شد، اظهار داشت: پیام این تجمع در وهله نخست این است که حوزه و روحانیت خود را از طبقات محروم و مستضعف جدا ندانسته و بخشی از خود روحانیون از خود طبقات محروم هستند.

وی افزود: پیام دیگر این تجمع این بوده که روحانیت، نظام و انقلاب را جدا از خود ندانسته و در صورت مشاهده تخلف از قوای سه‌گانه بدون تعارف در مقابل آن‌ها می‌ایستد و وجدان عمومی حوزه قم در کنار فقرا است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حوزه علمیه قم از مسئولانی که در مسیر اسلام قرار دارند حمایت کرده و از مسئولان فاقد قدرت حمایت می‌کند.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به نقشه‌های دشمن برای از بین بردن نظام جمهوری اسلامی، عنوان کرد: این تجمع برای جنجال برگزار نشده و هدف از بنای آن تلاش برای برقراری عدالت است.

وی تصریح کرد: هدف اصلی دشمن برهم زدن بنیان نظام اسلامی بوده و به دنبال برهم زدن ذهنیت جوانان راجع به اصول انقلاب اسلامی است، درحالی‌که معیار مشروعیت این نظام از ابتدا بر محور عدالت بوده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با ابراز تأسف از مفاسد موجود در بین برخی مسئولان خاطرنشان کرد: بعد از ۴۰ سال متأسفانه وزیری وجود دارد که به‌راحتی می‌گویدکه من بیش از هزار میلیارد تومان ثروت دارم درصورتی‌که در دهه ۶۰ کسی جرات بیان این‌گونه سخنان را نداشت و در این بین دشمن سعی می‌کند مردم را به اسلام سیاسی بدبین کند.

بر پایه گزارش خبرگزاری دانشجو، رحیم‌پور ازغدی بیشترین شهید به لحاظ صنفی در جنگ را از صنف روحانیت دانست و تأکید کرد: دشمنان القا می‌کنند که نظام جمهوری اسلامی به دلیل مفاسد موجود در بین مسئولان، از ریشه مشکل دارد.

وی ابراز کرد: همان‌طور که مشاهده شد، اقتصاد برجامی به یاس مردم منتهی شد و کسانی که وعده‌های خوش به مردم می‌دادند، باید پاسخگوی اوضاع اقتصادی و قیمت ارز و سکه در کشور باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در شرایط کنونی وظیفه ما همین کار‌هایی است که از تجمع شروع‌شده و نباید به همین منتهی شود.

رحیم‌پور ازغدی بیان کرد: هر کس در این حکومت طوری رفتار کند که نسل جوان ما به این نتیجه برسند که یک طبقه اشرافی مذهبی در داخل حکومت تشکیل شده و شکاف طبقاتی عادی‌سازی شده است، در مسیر تعیین‌شده از طرف دشمن حرکت می‌کند.

وی عنوان کرد: زمانی که مشکل مدیریتی وجود دارد، یا مافیا موجود بوده و یا افراد سفیه و نادان در مسئولیت هستند که هر دو این موارد دچار مشکل می‌کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ملاک را مأیوس نکردن مردن از این نظام دانست و تأکید کرد: کسانی که سکه‌ها و وام‌های کلان را به محتکرین می‌دهند، در برخورد قانونی در اولویت بوده و در وهله نخست باید با آن‌ها برخورد شود.

رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد:کسانی که علیه آن‌ها اتهامات مالی مطرح است، باید در مقابل ملت پاسخگو باشند تا مردم به نظام اسلامی بدبین نشوند.

وی با تأکید بر وجود مسئولان شریف در برخی نهادها، خاطرنشان کرد: رئیس قوه قضائیه گفتند که لیست قضات فاسد را اعلام می‌کنیم، اما سؤال اینجاست که چرا اعلام نمی‌کنند، باید با مفسدان برخورد علنی شود تا مردم به عملکرد قوه قضائیه شک نکنند، زمانی که مسئولان با مفسدان برخورد قاطع نمی‌کنند، مردم در فضای مجازی و در مواجهه با سؤالات بی‌جواب به مسئولان بدبین شده و خشم عمومی ایجاد می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ابراز کرد: دهه چهارم انقلاب اسلامی پیچ انحراف بوده و این اتفاقی است که در صدر اسلام نیز جانبازان اسلام به جنگ با امیرالمؤمنین برخاستند.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: ضربه اصلی باید به فساد در درون حکومت وارد شده و اگر اشرافیت مذهبی در کشور شکل گرفته، باید از بین برود، نمی‌شود شعار مرگ بر آمریکا داد و فرزندانمان در آمریکا به تحصیل و خوش‌گذرانی بپردازند.

وی بیان کرد: هرزمانی از مواضع انقلابی خود عقب نشستیم توهین‌های امریکا شدت گرفت و این در زمان طرح بحث گفت‌وگوی تمدن‌ها و امروز نمایان شده و در برجام نظام به تمامی وعده‌های خود به آمریکا عمل کرد، اما از داخل برای برخی افراد درس عبرت نشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: رهبر معظم انقلاب اخیراً اعلام کردند که در جریان مذاکره اشتباه صورت گرفت، در حال حاضر نیز عده‌ای به وعده‌های اروپایی‌ها دل‌خوش کرده‌اند.

رحیم‌پور ازغدی گفت: علی‌رغم اینکه برخی از افراد ریشه سکولاریسم را در دانشگاه دنبال می‌کنند، باید گفت که ریشه سکولاریسم در حوزه علمیه بوده و در حوزه علمیه به مسائل روز کشور و مسائل حل نشده توجه نمی‌شود و در زمینهٔ فقه بانکی و اقتصادی بی‌سوادی حوزه و دانشگاه موج می‌زند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در دهه ۶۰ این مرفهین بی‌درد و جهادگریزان ترسو وجود نداشتند و امروزه عقلانیت اقتصادی مفهومی است که در تصمیم‌گیری‌ها مجهول مانده است.
کد مطلب: 634669
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


آدمیزاد
Colombia
آقای پور ازعدی شما که باید خوب بدانید که بیشتر سران انقلاب (اطرفیان امام خمینی ) از آمریکا و انگلیس و فرانسه آمدند وطبیعی است که اینها هنوز فرزندان وبستگانشان در آن کشورها باشند و به آمریکا دلبسته و وابسته باشند در ضمن یادتان میاید این خود شماها بودید که فرهنگ و دانشگاهها را به آدمهای انگلیسی همچون عبالکریم سروش و زیباکلام ها سپردید و نتیجه اش را هم امروز میبینید .
United States
آقای ارغدی جواب تمام پرسشهایش را میداند ولی شجاعت بیان آنرا ندارد
Iran, Islamic Republic of
دو تابعیتی ها نباید در پست های مدیریتی و حساس بکار گرفته شوند.
United States
جناب استاد ازغدی شما که خود را مبرا میدانی از هر گونه فساد دو لتی و استفاده رانت خواری پیشنهاد مبکنند پرچم مبارزه با فساد را شما بلند کنی و ملت هم پشت سر شما حرکت کند قاضی تعیین کنید با هیت منصفه و علنی مفسدین را محاکمه بفرمایید تا ما ببینم این اسلامی که شما همیشه دم از آن میزنید چگونه عدالتی دارد .ابن گوی و این میدان بفرمایید
United Arab Emirates
فقط وفقط یک خلخالی لازم است وبس وگرنه با مماشات وتکریم ونصیحت و... نظام ما آسیب جدی خواهد دید. ...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه خیلی دیربیدارشدید ...
دلواپس:استاد هشدار داده بودند
Iran, Islamic Republic of
استاد هشدارداده بودند...شما که بیدار بودی چه کردی؟یکسره باهم درگیریم که هم راقانع کنیم !خوب وظیفه مشخص است ... حفظ خانواده حفظ فرزندان وجوانان
توصیه به صبر وتلاش درجهت پیشرفت فرهنگی سعی درانتخاب درست و...اینها مسایل پایه بودند که استاد مفصلا گفتند .....
United States
ببخشید آیشان هشدار داده بودند میشود بگوید هشدار به مردم داده بودند یا به مسولین آیشان که تریبون بزرگ در دانشگاه دارند چرا از همان کانال هشدارها را الان نمی فرمایند و هشدارهای ایشان را همه مردم کوچه و بازار میدانند
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
حضرت استاد ! جنابعالى هم كه جز يك مشت شعار و بد و بيراه به حوزه و … راه حلى ارائه نفرموديد ؟! ضعف ها را همه مى شناسند نيازى به اون همه نمايش و استاد استاد بازى نداره !
دلواپس:افلا یتدبرون
Iran, Islamic Republic of
باسلام
ایشان درسخنرانی های قبل ازاین تمام سوالات را. باراه حل بیان کرده بودند...گفته بودند که مابه نسخه ی اسلام عمل نمی کنیم وتوقع شفا داریم...درحیطه ی دانش عمیق خود از مرور نهج البلاغه تااسناد لانه ی جاسوسی وتذکر درشورای انقلاب فرهنگی و...هشدار داده بودند...منتهی مرور زمان باعث
شد که افراد کمی به خود بیایند...حالا هم اتفاقا باتوجه به شرایط ووظیفه نکات ونقاط حساس را مشخص کرده اند...
Iran, Islamic Republic of
بدو بیراه نیست عین واقعیته دود فراوان بر ایشان که بدون تعصب بی جا حقایق را برای ما مردم آشکار می نمایند .
Armenia
کاشکی حداقل مدیران و مسئولین رانتخوار و فاسد برای مردم کوچه خیابان کاری انجام میدادند.
صفا
Iran, Islamic Republic of
خوبی این کشور در آینه که همه از صدر تا ذیل منتقد هستند و هیچکس پاسخگوی مردم نیست.
همین آقا که دائم درحال سخنرانی است خودش در شورای عالی انقلاب فرهنگی است و دستش و کلامش به بسیاری از صاحبان مناصب میرسد.
ایشان فکر نمی کند حرف دیگر بس است و ابوذر وار حرکتی جهادی انجام دهد و در غیر اینصورت بیش از این مردم را سرکارنگذارد.
Iran, Islamic Republic of
وضعیت اقتصادی الان افتصاح است که دادمردم درامده که این همه ارز جلوی چشم مردم رفت هوا... مقصرناتوانی دولت است مقصر مردمی هستند که به آنها رای دادند یعنی 52 درصدمردم نه استاد ...
Iran, Islamic Republic of
اگر قانون از کجا آورده یی از اول انقلاب پیگیری می شد الان کسی نمی توانست مدعی ثروت باشد.....چطور سه نسل یه خانواده کارمندی جمع ثروتشان به 200 میلیون نمی رسد!چرا کسی ... از اون وزیرهزار میلیاردی توضیح نمی خواهد از کحا آوردی !!!؟
United States
اصلاا انقلاب شد که چنین قوانینی در کشور اجرا نشود چه میگویید شما دوست عزیز کمی دیر از خواب بیدار شدید خوردند و بردند و تازه شما از خواب بیدار شدی و نظر میگذاری باید. در کشور اصلاحات اساسی انجام شود و بسیاری از امور تغییر کند تا شهدا در آن دنیا نفسی راحت بکشند که خونشان پایمال نشده است
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد هم همین حرفها را می زنه به خاطر همین حرفها هم دشمنش هستن
دلواپس:ازما گفتن
Iran, Islamic Republic of
4سال اول خدمت کرد ولی جهت گیری او در4سال دوم به سمت لیبرالها بود خودسری وخویش قانون پنداری ورانت ویژه برای مشائی وبقائی و...من هم باید تکرار کنم ؟
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز!!!
اطلاعات شما کافی نیست و ناقص است. لطفا بیشتر تحقیق بفرمایید و بیشتر با کارشناسان فن مشورت نمایید!!
sina
Iran, Islamic Republic of
...
علی
United States
...
Iran, Islamic Republic of
آقای ازغدی استاد بزرگوار خداوند به تو وبه آقای شریعتمداری عمر طولانی بدهد که واقعیت هارا میگویید. آقای ازغدی توی این سخن رانی به اصل مادر تمام فسادها اشاره کرده است که متاسفانه دیگران یا میترسند ویا ملاحظه و یا مسامحه میکنند
Iran, Islamic Republic of
آقای ازغدی شما خودت جز مسببین این وضعی با حمایتهای بی منطق از احمدی نژاد و ....
سعید
Netherlands
اقای رحیم پور واقعا درست می گویید ولی کو گوش شنوا
علی
Canada
خودشان نام خودشان را اعلام کنند؟؟؟!!!! جوک میگویی؟؟!!
Germany
...
United Kingdom
...
Iran, Islamic Republic of
خیلی خیلی خیلی مهمه که قضات فاسد را علنی معرفی کنن چون اونا جمهوری اسلامی و عدالت این کشور اسلامی را مسخره و به بازی گرفتن
متعجب از آشفته بازار
Iran, Islamic Republic of
آهای مسئولی شماهایی که برادرانتان ، آقازاده هایتان و خویشاوندانشان در اختلاسها و بخورو بخورها و وضع آشفته امروز مملکت نقش اول این ماجرای تلخ وننگین دارند ، اگر شما پیرو بزرگ مرد عدالت حضرت علی هستید ایشان در مقابل زیاده خواهی عقیل برادرش چه واکنشی از خود نشان دادند؟؟؟؟ کمی به خودآئید وای اگر از پس امروز بود فردایی!!!!