چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - 29 Jan 2020
 
۰
۱

آمریکا یک بحرینی ساکن ایران را تحریم کرد

دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۹
کد مطلب: 633923
وزارت خارجه آمریکا یک جوان بحرینی ساکن ایران را به فهرست «تروریست‌های بین‌المللی» خود افزود.
آمریکا یک بحرینی ساکن ایران را تحریم کرد
به گزارش جهان نيوز، وزارت خارجه آمریکا یک جوان بحرینی ساکن ایران را به فهرست «تروریست‌های بین‌المللی» خود افزود.

 وزارت خارجه آمریکا یک جوان ساکن ایران به نام «قاسم عبدالله علی احمد» را به بهانه اقدامات تروریستی و تلاش برای سرنگونی رژیم بحرین، تحریم کرد.

نام این جوان ۲۸ ساله بحرینی، حالا در فهرست «تروریست‌های جهانی» آمریکایی‌ها قرار گرفته است.

قاسم عبدالله علی احمد متهم به نیروگیری برای گروه مقاومت «سرایا الاشتر» (گردان‌های اشتر) و ارسال تسلیحات برای اعضای این گروه است؛ آمریکایی‌ها و رژیم بحرین می‌گویند که اعضای این گروه در سوء قصد به مقامات ارشد دولتی و حمله به خطوط انتقال نفت، دست داشته‌اند.

با تحریم امروز، این جوان انقلابی بحرینی از تعامل با سیستم مالی آمریکا منع می‌شود و نهاد‌های دولتی آمریکا، مبنایی قانونی برای اقدام علیه وی خواهند داشت.

آمریکایی‌ها اواسط تیر ماه سال جاری، سرایا الاشتر را گروهی تروریستی اعلام کرده بود؛ واشنگتن مدعی حمایت ایران از این گروه انقلابی بحرینی شده بود.

مردم بحرین در گرماگرم بهار عربی و از بهمن سال ۱۳۸۹، حرکت اعتراضی خود برای اصلاح فساد رژیم حاکم بر این کشور را آغاز کردند، ولی حرکات آن‌ها با مداخله نظامی مستقیم عربستان و حمایت‌های سیاسی غرب، هنوز به نتیجه دلخواهشان نرسیده است.

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جبهه یمن باید فعال شود.