دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - 26 Jul 2021
 
۴
۳۷
نگاهی کوتاه به چند اقدام ضد ایرانی

BBC فارسی از عبدالمالک ریگی تا پادشاهان صفوی!/ درباره خبرنگاران ایرانی BBC فارسی چه می دانید؟

دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۷
کد مطلب: 633673
عمری بی‌بی‌سی فارسی علیه ایران فعالیت کرده؛ روزی که ما داغدار مرگ ۵۰۰ ایرانی در منا بودیم، تریبون بی‌بی‌سی در اختیار کارشناس سعودی بود تا از آل‌سعود دفاع کند. همین روز‌ها با ادعای بی‌طرفی مناظره راه می‌اندازند که یک طرف موافقان تحریم ایران باشند و طرف دیگر مخالفان تحریم و این مثلاً دعوت از دو طرف می‌شود ادای بی‌طرفی بی‌بی‌سی.
BBC فارسی از عبدالمالک ریگی تا پادشاهان صفوی!/ درباره خبرنگاران ایرانی BBC فارسی چه می دانید؟
گروه سیاسی جهان نيوز: عمری بی‌بی‌سی فارسی علیه ایران فعالیت کرده؛ روزی که ما داغدار مرگ ۵۰۰ ایرانی در منا بودیم، تریبون بی‌بی‌سی در اختیار کارشناس سعودی بود تا از آل‌سعود دفاع کند. همین روز‌ها با ادعای بی‌طرفی مناظره راه می‌اندازند که یک طرف موافقان تحریم ایران باشند و طرف دیگر مخالفان تحریم و این مثلاً دعوت از دو طرف می‌شود ادای بی‌طرفی بی‌بی‌سی. یک فعال مجازی اصلاح‌طلب، ساکن لندن، در توئیتی به خوبی نوشته بود که «فرض کنید BBC مهمان موافق و مخالف دعوت کند برای موضوعات زیر: آیا سوزاندن یهودیان باعث پاکسازی جامعه می‌شود؟ آیا تجاوز به زنان برای جامعه مفید است؟ آیا قرنطینه کردن سیاهان به کاهش آلودگی شهر منجر می‌شود؟ دعوت کارمند FDD برای دفاع از تحریم عین موارد بالاست. بی‌طرفی نیست، بی‌شرفی است.»
 
به گزارش جهان نيوز، در ادامه گزارش به نمونه کار‌های ضدایرانی بی‌بی‌سی اشاراتی شده است.
حمایت بی‌بی‌سی از عبدالمالک ریگی
روز‌هایی که مردم ایران داغدار جنایات گروهک ریگی در کشور بودند؛ روز‌هایی که حجم نفرت مردم از توحش دارودسته ریگی به اوج رسیده بود و فقط همان عاشورای تاسوکی کافی بود که کسی ننگ حمایت از ریگی را تاب نیاورد، تریبون بی‌بی‌سی فارسی در اختیار این گروهک تروریستی بود. در گزارش میزان آمده که «بی‌بی‌سی فارسی، در سال ۹۲ در گزارشی که کسری ناجی تهیه کرده بود، از اقدامات گروهک تروریستی جندالشیطان به سرکردگی عبدالمالک ریگی در به شهادت رساندن ۱۴ نفر از مرزبانان ایران [منطقه سراوان استان سیستان و بلوچستان]حمایت کرد. در این گزارش رپرتاژگونه، بی‌بی‌سی فارسی حتی از ذکر عنوان تروریست برای مهاجمان تروریست خودداری کرد و حمله این گروهک تروریستی به سربازان ایرانی را یک اقدام تلافی جویانه نامید!»

پس از دستگیری و اعدام عبدالمالک ریگی هم تریبون بی‌بی‌سی در اختیار یکی از حامیان او قرار گرفت تا او صراحتاً در بی‌بی‌سی بگوید که «اعدام عبدالمالک پایان گروهک جندالله نیست و او مظهر خواسته‌ها و مطالبات مردم بلوچستان و در بعضی مواقع مردم ایران بود و تا زمانی که این مطالبات عملی نشود، این جنبش ادامه خواهد داشت.» حال چرا بی‌بی‌سی دلخور است که این اقدامات او بیان شده است؟ از عبدالمالک ریگی که یک تروریست شناخته شده بود، حمایت کرده‌اند و بعد ناراحت می‌شوند که چرا گفته شده بی‌بی‌سی علیه ایران عمل می‌کند!

ستایش درویش قاتلی که راننده اتوبوس مرگ بود!
اولین ساعاتی که خبر زیر گرفتن نیرو‌های ناجا توسط یکی از دراویش گنابادی آمد، بی‌بی‌سی از انتشار خبر خودداری کرد، سپس صرفاً به این خبر اکتفا کرد که اتوبوس به مردم حمله کرده است، بدون آنکه فاعل کار بیان شود. اتوبوس که حمله نمی‌کند! و در جریان دادگاهی این قاتل هم بی‌بی‌سی به حمایت از او پرداخت و در نهایت و پس از اعدام هم او را «شهید» نامید: «فرد به اصطلاح فعال حقوق بشر مهمان بی‌بی‌سی، در بخشی از صحبت‌های خود، با وقاحت تمام قاتلی که چندین مأمور نیروی انتظامی را در ملأ عام به شهادت رسانده بود و در دادگاه به جرم خود اقرار و اعتراف کرده بود شهید خطاب می‌کند و مجری بی‌بی‌سی هم که به نظر نمی‌رسد متعجب شده باشد، به این فرد اجازه ادامه صحبت هایش را داده و هیچ اعتراضی نمی‌کند.» در گزارشی که مدیران بی‌بی‌سی را عصبانی کرده، آمده که «در ماجرای قاتل خیابان پاسداران که داعش گونه مردم و تأمین‌کنندگان امنیت مردم را سوار بر اتوبوس زیر گرفته بود، بی‌بی‌سی فارسی تلاش مذبوحانه‌ای را به کار بست تا این عنصر جانی و تبهکار را مظلوم جلوه دهد.»
در مورد اعدام عوامل داعش که در حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام نقش داشتند هم بی‌بی‌سی آن‌ها را فقط «متهم» نامید و از به کار بردن عنوان تروریست برای آن‌ها خودداری کرد.(1)
 
شبیه‌سازی دروغ زوال صفویه با شرایط فعلی ایران
شبه‌رسانه بی‌بی‌سی فارسی پس از ناکامی چندباره در دامن زدن به اعتراضات معیشتی در ایران، ظاهراً برای حلال شدن پول‌هایی که از سعودی گرفته است، ناچار شد از کف خیابان به اعماق تاریخ سفر کند!

سربازان ایرانی ملکه انگلیس که بار‌ها مدیران ارشد خود را به روی آنتن آورده‌اند تا قسم حضرت عباس بخورند که «یک رسانه مستقل و بی‌طرف» هستند، این بار به سراغ شاه عباس صفوی رفتند تا دلایل زوال صفویه را بررسی کنند، اما به طور کاملاً اتفاقی و بی‌طرفانه (!) نتیجه گرفتند که زوال صفویه به علت خشکسالی طولانی! محاصره اقتصادی از سوی عثمانی! کمبود سکه! قیام افغان‌ها! کمبود پول برای سفر شاه! کمبود کالا! و درگیری در تنگه هرمز بوده است و البته این‌ها دلایلی است که سربازان ایرانی ملک و ملکه، هر شب به عنوان بخشی از شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نظام جمهوری اسلامی ایران تبلیغ می‌کنند!

با این حال کارشناسان تاریخ معتقدند که اصولاً علت سقوط صفویه نه آن چیز‌هایی است که «بی‌بی‌سی دروغگو» می‌گوید بلکه اتفاقاً صفویه به خاطر کمبود توپخانه و اسلحه و رواج تریاک و حشیش میان درباریان، سقوط کرد و صفویه در زمان زوال، حکومتی ثروتمند بود.

بی‌شک شبه رسانه بی‌بی‌سی فقط شبیه رسانه است و ماهیت اصلی آن از دیرباز، اتاق فکر و مرکز براندازی حکومت‌های مستقل و ضدامپریالیستی است و جز این هم از وزارت خارجه بریتانیا به عنوان هدایت‌کننده اصلی بی‌بی‌سی انتظار نمی‌رود. از زیرمجموعه‌های بی‌بی‌سی، یکی هم بی‌بی‌سی فارسی است که در این ماهیت، بسیار پرشورتر و هیجانی‌تر عمل می‌کند و آن هم به دلیل سربازان فارسی‌زبانی است که هر یک با عقده‌ای خاص از ایران به بریتانیا پیوسته‌اند.

اینکه بی‌بی‌سی فارسی، برنامه نخبگانی خود را با کارشناسان اجاره‌ای به دروغ‌پردازی وسیع از یک واقعه تاریخی اختصاص می‌دهد، نشان از ناامیدی آن‌ها نسبت به ادامه اعتراضات توده‌ها در ایران است و به نظر می‌رسد صرفاً برای ادای دین به فرآیند براندازی در ایران همسو با ترامپ و ملک سعود است.

البته سربازان ایرانی ملکه بسیار عار می‌دانند که نام آن‌ها در کنار ترامپ دیوانه و رهبریت داعش قرار گیرد، اما قضای روزگار کار را به آنجا رساند که حالا با این دو ملعون تاریخ، همسو و هم‌پیاله شوند. به هر حال عبور بی‌بی‌سی از کف خیابان به سوژه‌های تاریخی، به معنی گذر آنان از موضوعات آشکار به سوژه‌های مبهم برای امکان وارونه‌سازی سوژه‌ها و القای اهداف مورد نظر است که البته این دروغ‌سازی‌های تاریخی نیز از سوی یکی از شناخته‌شده‌ترین پژوهشگران تاریخ ایران رد می‌شود.

معتضد: برخلاف گفته بی‌بی‌سی صفویه بسیار ثروتمند بود!
خسرو معتضد، پژوهشگر تاریخ درباره دروغ‌پردازی‌های بی‌بی‌سی در برنامه پرگار می‌گوید: «این برنامه را تصادفاً دیدم، اما بسیاری از مطالبی که در آن گفته شد یا از سر بی‌سوادی کارشناسان برنامه بود یا مثل همیشه تلاش می‌شد با دروغ‌پردازی مسیر برنامه را طبق اهداف پلید خودشان پیش ببرند و این مسائل را در ذهن مخاطبان خود با مسائل امروز کشور منطبق کنند.»

معتضد با اشاره به این موضوع که در این برنامه تلاش می‌شد مشکلات اقتصادی را علت سقوط دولت صفویه بیان کنند، اظهار داشت: «بر خلاف آنچه که در بی‌بی‌سی گفته شد، صفویه بسیار ثروتمند بود، زیرا هم تجارت ابریشم داشت و هم تجار کشور‌هایی مانند فرانسه مرتب به ایران می‌آمدند و جواهرات‌شان را می‌فروختند!»

این تاریخ‌شناس می‌گوید: «سانسون، کشیش فرانسوی در سفر خود به ایران گفته بود که تمام غذا‌هایی که ایرانی‌ها برایمان آوردند در بشقاب‌های طلا بود. از سوی دیگر صفویه به قدری ثروت داشت که حتی زین اسب‌هایش را هم از طلا می‌ساخت. همچنین هدایایی که این دولت برای پادشاهان کشور‌های همسایه می‌فرستاد، ازعالی‌ترین پارچه‌ها و سکه‌های طلا بود. با تمام این تفاسیر چطور می‌توان گفت که دولت صفویه فقیر بوده است؟!»

معتضد ادامه می‌دهد: «در تاریخ آمده که به قدری شهرت ایران در دنیا پیچیده بود که پادشاه هلند به پادشاه ایران نامه می‌نویسد و می‌گوید که نیروی دریایی خودتان را به هلند بفرستید تا با کمک شما با برمه بجنگیم و این نشان می‌دهد که قدرت و ثروت صفویه تا چه اندازه‌ای شهرت یافته بود.»

دلیل اصلی سقوط صفویه خوشگذران شدن پادشاهان بود
معتضد راجع به دلایل سقوط صفویه می‌گوید: «از شاه عباس به بعد پادشاهان ایران خوشگذرانی می‌کردند، حتی از این دوران به بعد پادشاهان درگیر مواد مخدری، چون حشیش و تریاک شدند که از هندوستان به ایران می‌آمد. در قرن هفدهم این پادشاهان به کشیدن مواد و خوردن تریاک مبتلا شدند؛ بنابراین باید گفت که اصلی‌ترین دلیل سقوط صفویه، ثروت و خوشگذرانی زیاد پادشاهان بوده، وگرنه ایران پر از طلا بود، کشتی‌هایش مدام در حال تجارت بودند و تجار بزرگی داشت. همچنین آمار صادرات ایران به روسیه شگفت انگیز بود تا جایی که حتی مربای ایران نیز به این کشور صادر می‌شد.»

این تاریخ‌شناس می‌گوید: «بی‌بی‌سی و برنامه‌هایی که می‌سازد، حقایق را به مردم نمی‌گویند. به طور حتم این بحث در برنامه بی‌بی‌سی فارسی نیز بی‌دلیل نبوده و هدفی داشته، به خصوص آنکه تلاش می‌کرد مشکلات اقتصادی را برای سقوط صفویه پررنگ جلوه دهد، در صورتی که اصلی‌ترین دلیل سقوط دولت صفویه نبود اسلحه و توپخانه بود.»(2)

آشنایی با خبرنگاران بی‌بی‌سی
گزارش مذکور در ادامه به معرفی تعدادی از کارمندان بی‌بی‌سی می‌پردازد. اولین نفر رزیتا لطفی است که در مورد او می‌نویسد: «پس از هفت سال مدیریت صادق صبا در «بی‌بی‌سی فارسی» در بهمن ۹۴، رزیتا لطفی جایگزین وی شد. نامبرده علاوه بر نزدیکی به محافل منتسب به فرقه ضاله بهائیت، ارادت ویژه‌ای به خاندان فاسد پهلوی دارد، به طوری که در دوران مدیریت وی در «بی‌بی‌سی فارسی»، اخبار مرتبط با ربع پهلوی برجستگی ویژه‌ای پیدا کرده است. در دی ماه سال گذشته که گردانندگان بی‌بی‌سی از آشوب آفرینی پیاده نظام اربابان خود در ایران ذوق‌مرگ شده بودند، تریبون خود را در اختیار ربع پهلوی قرار دادند و البته این عنصر فاسد ته مانده پهلوی‌ها، گاف‌های خنده‌داری داد که تا مدت‌ها مایه سرگرمی کاربران فضای مجازی بود.»

نفر بعدی مسعود بهنود است که در مورد او آمده است: «مسعود بهنود را باید عنصر پیشکسوت دستگاه تبلیغاتی- امنیتی بی‌بی‌سی فارسی دانست. او به واسطه اینکه دروازه ورودِ خبرنگاران اصلاح‌طلب به رسانه‌های بیگانه است، لقب پدرخوانده بی‌بی‌سی فارسی را یدک می‌کشد. بهنود در دوران رژیم ستمشاهی به عنوان خبرنگار وابسته به ساواک شناخته می‌شد. او در آن ایام، انحصار مصاحبه با پرویز ثابتی، مرد مخوف دستگاه امنیتی اطلاعاتی رژیم پهلوی را داشت.»

در ادامه گزارش توضیحاتی در مورد حسین باستانی می‌خوانیم: «حسین باستانی در دوران دوم خرداد، به واسطه بولتن‌نویسی برای رئیس دولت اصلاحات، از زمره روزنامه نگارانی بود که از رانت ویژه اطلاعاتی دولت بهره داشت. همین رانت اطلاعاتی باعث شد تا نامبرده به سهولت جذب شبکه رسانه‌ای اپوزیسیون ضدایرانی شود. وی طی سال‌های حضورش در خارج از کشور و فعالیت برای رسانه‌های ضدانقلاب و معاند همچون مسعود بهنود به جذب خبرنگاران فراری مبادرت ورزید. همکاری با بنیاد صهیونیستی هیفوس و عضویت در شورای سردبیر روزآنلاین و تحلیلگری و برنامه‌سازی برای بی‌بی‌سی فارسی از جمله سوابق کاری باستانی در خارج از کشور می‌باشد.»

در گزارش مذکور در مورد کامبیز فتاحی آمده که «فتاحی نیز از جمله کارکنان دستگاه تبلیغاتی‌-امنیتی بی‌بی‌سی فارسی است که با صهیونیست‌ها رابطه حسنه‌ای دارد و حتی در مهر ۱۳۹۲ نیز مسئول مصاحبه با قاتل کودکان فلسطینی یعنی «بنیامین نتانیاهو» بود؛ مصاحبه‌ای که در آن، مطالب سخیفی علیه مردم ایران بر زبان نخست وزیر رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی جاری شد.» سپس در مورد کسری ناجی می‌خوانیم که «کسری ناجی عضو فرقه ضاله بهائیت است. مردم ایران خاطره خوبی از گزارش‌های کسری ناجی ندارند، یک بار در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ گزارشی از ناو هواپیمابر یواس‌اس آبراهام لینکلن هنگام خروج از تنگه هرمز تهیه کرد که سعی کرد قدرت توان امریکا هنگام خروج از تنگه هرمز را برجسته کند تا مردم ایران را بترساند!» گزارش او در حمایت از گروهک ریگی هم که ذکرش در ابتدای مطلب آمد.

ژیار گل دیگر خبرنگار بی‌بی‌سی است: «ژیار گل از دیگر خبرنگاران بی‌بی‌سی فارسی است که تمرکز عمده‌اش پوشش اخبار و مطالبی با ماهیت تفرقه‌افکنانه در ارتباط با منطقه کردستان است، البته تولید گزارش‌های مغرضانه با اهداف تجزیه‌طلبانه توسط ژیار گل فقط مربوط به استان کردستان ایران نمی‌شود بلکه نامبرده در مدت زمان حضور در ترکیه نیز این قبیل گزارشات را با محوریت منطقه کردستان ترکیه تدوین کرد که موجب اخراجش از این کشور شد.»

و در نهایت در مورد سیاوش اردلان می‌خوانیم که «اردلان از رادیو فردا به بی‌بی‌سی پیوسته است. او در اسفند ۱۳۹۶ که عناصر فرقه انگلیسی شیرازی اقدام به حمله به سفارت ایران در لندن کردند، طی گزارشی سعی در موجه جلوه دادن اقدام تجاوزکارانه این فرقه منحرف کرد. اردلان همچنین از آن دسته از گزارشگران بی‌بی‌سی فارسی است که مجوز تردد در پایگاه‌های نظامی صهیونیست‌ها در اراضی اشغالی را دارد و حتی در زمان تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه در سال ۲۰۱۴ در شرایطی که کودکان و زنان فلسطینی در زیر بمباران‌های وحشیانه صهیونیست‌ها جان می‌دادند، با حضور در بین نظامیان اسرائیلی به تعریف و تمجید از ادوات و تجهیزات متجاوزان صهیونیست پرداخت.»پی نوشت:
1)http://www.javanonline.ir/fa/news/921188
2)http://www.javanonline.ir/fa/news/921463
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
من هنوز هروقت اسم بی بی سی میاد یاد فانتزی «ورود سپاه به شهر ایذه از راه دریا» میفتم. ینی شبکه نسیم این همه سال برنامه ساخت به اندازه ی این خبر خنده دار نبود.
United States
سیاست انگلیس که تفرقه بینداز و حکومت کن را به عینه میشود در این شبکه دید
سید
Germany
اتفاقا من اصلاح طلبا رو میبینم یاد دریای ایذه و دروغگو بودنشون میفتم
seyed hosein
Iran, Islamic Republic of
"خاطره امپراتوری بزرگ صفوی، پشت روباه پیر و وهابیتشان را میلرزاند"
انگلیس خبیث که جزء بازیگران آن دوره تاریخی بوده، بسیار دقیق نقاط قوت و ضعف ایران را در آن دوره میداند. نیک میداند که اگر ایران راه عزت را به درستی بپیماید میتواند امپراتوری صفوی را که سالها کابوسی برای دشمنان این کشور بود را زنده کند اما اینبار با داشتن تجربه لازم برای تفوق بر دشمنیها و خیانتهای داخلی و خارجی.
اینکه به صورت سازمان یافته علیه دوران درخشان صفوی از جانب انگلیس و وهابیت اقدام میشود اتفاقا ناشی از ترس اینان از الگوگیری از عوامل قدرت و عوامل انحطاط آن دوره است.
بسیار بسیار شایسته است که نقاط قوت آن دوره درخشان به صورت هنری به تصویر کشیده شود تا طعم عزت ایران در اذهان مردم حس شود و یادآوری شود که هر وقت حاکمان کشور به دور از لذت پرستی و مال اندوزی، همراه با مردم و تحت لوای فرهنگ اصیل اسلام علوی بوده اند، کشور از همه نظر قدرتمند شده تا جایی که ویل دورانت تاریخ نویس مشهور, امپراتوری صفوی را به نقل از سفیر روباه پیر در آن دوران، متولد شدن امپراتوری ایران باستان میخواند....
لطفا جهان جان بدون سانسور منتشر کنید که حداقل زحمت نگارشمان هدر نرود...!!
Iran, Islamic Republic of
میشود بگویی در دوران کدام پادشاه صفوی انگلیسی ها پایشان به ایران باز شده است اقای سید عریز کمی تاریخ صفویه را مطالعه کن انوقت مطلب بنویس موفق و سلامت باشی
Iran, Islamic Republic of
شما خودت متنو درست بخوان بعد نظر بده.
seyed hosein
Iran, Islamic Republic of
برادر عزیز شما حداقل جلد عصر ناپلئون تاریخ تمدن ویل دورانت را یک مطالعه کلی بفرمایید تا بنده را متهم به بی سند حرف زدن نکنید. واقع بینانه از امثال شما بزرگواران توقع ندارم تاریخ نویسهای طرفدار ایران را قبول داشته باشید اما غربیها را که دیگر ...
United States
بی بی سی فارسی را در زمان شاه فقط از طریق رادیو میشناختیم و فقط یادم هست که بیعانه های آقای خمینی را برای مردم. میخواند و گفتن اخبار کشورهای مرتبط و آما این بی بی سی تصویری را با همه خبرها و میز گردهایش میشناسیم کن البته فقط یکسویه است و جهت تخریب کردند مواضع آمریکا است حداقل از نظر من و واقعا بنظرم ارزش نگاه کردند و شنیدن ندارد مثل صدا و سیمای ما است اصلا ارزش دیدن ندارد.رسانه فقط کیهان و بس
...
Iran, Islamic Republic of
داداش بی بی سی فارسی سال ۸۸ تاسیس شده!
سید علی
Iran, Islamic Republic of
داداش بی بی سی فارسی زمان شاه هم بوده، اون من وتو است که سال 88 تاسیس شده
M.sh
Iran, Islamic Republic of
داداش بی بی سی 《فارسی》سال ۸۸ تاسیس شده. بی بی سی 《انگلیسی 》سالیان سال داره لجن پراکنی میکنه.
France
هاهاها سوتی را سال ۸۸ تازه باز شد . والله اقای مشایی که حکم دادگاهش زا دم سفارت انگلیس اتیش زد و گفت مسولین ما انگلیسین .!
Iran, Islamic Republic of
دوست خوبم من بی بی سی رادیو فارسی را گفتم که عمرش از سن من که نزدیک شصت ساله بیشتر حواست را جمع کن و کمی مطالعه و دقت کن ممنونم
هادی
Iran, Islamic Republic of
رسانه فقط کیهان و تحلیل های قوی و اسناد غیر قابل انکار...
Iran, Islamic Republic of
شما هم که فارسی نوشتنون مثل نوآموزهای موساده.
در ضمن یکی به نعل یکی به میخ می زنی!..... خودتی1!
Iran, Islamic Republic of
تمامي افساد طلبان در اين شبكه جمع شده اند و اروغ سياسي روي دلار ها و پوندهاي غارت شده ميزنند
Iran, Islamic Republic of
از بی بی سی انتظاری جز این نمی ره ولی گله من از مردمیه که پای اراجیف این وحوش می شینن و کسانی رو به مجلس می فرستن که هنوز بعد از 5 سال اسم 5 نفر از اونا را نمیدونن
هادی
Iran, Islamic Republic of
توصیه میکنی که مردم بشینن پای اراجیف صدا و سیما؟
نکنه که دوران اصولگراها مردم اسم نمایندشون رو حفظ بودن!
Iran, Islamic Republic of
بنظر شما خنده دار نیست که افرادی دور قبل تو شهر خودشون رای نیاورده بودن و این دور توی تهرون رای آوردن. می گی نه از کواکبیان بپرس!!
Iran, Islamic Republic of
آره خوب اصولگراها همچین تخریب و تاراجی به پا کردند که مردم حاضر بودند به هر کسی به جز اونا رای بدن
Iran, Islamic Republic of
احسنت، هزارتا لایک
United States
بسیار دیده ام که رسانه های داخلی چه اصلاح طلبان وچه اصولگرایان در مواضع خود ازگفته های وشنیده های این شبکه استفاده کرده اند و دلیل خود را پرداختن این شبکه به آن موضوع بیان کرده اند .هر دو طرف میگوید این شبکه معاند هست ولی هر دو طرف سخت محتاج مواضع این شبکه هستند
Iran, Islamic Republic of
محتاج نیستند پروفسور و آن را هیچ گاه تایید نمی کنند. بلکه می خواهند انحطاط یک رسانه خودفروخته به عرعرستان و جکومت غیرقانونی تل آویو را ثابت کنند و سند می آورند.
Iran, Islamic Republic of
بزرگوار ما دشمنی با سرزمین عربستان و حتی بعضی از مردمش نداریم
مشکل وهابی ها و ال سعود یهودی وهابی نماست
عباس گودرزی
سلام وقتی دشمن به راحتی به طرف ما شلیک کند و هیچ گلوله ای به سمتش شلیک نشود روز به روز گستاختر و نفوذش را بیشتر می کند . لذا کارشناسان رسانه ای باید برنامه ریزی دقیق داشته باشند و پاسخ شلیک های متفرقه آنها را بدهند . همچنین صدا و سیما شبکه ای به عنوان مردم و مسئولین و حوادث طراحی نماید که براحتی سخنان مردم به گوش مسئولین برسد و مسئولین حداکثر بعد از 72 ساعت پاسخ گو باشند . طبق برنامه هر مسئولی در شبکه ساعت معینی بصورت گردشی برایش تعریف شود و حتی خط تلفنی معرفی تا بدون واسط پاسخ گوی مردم باشند. صداقت ، سرعت ، تحلیل صحیح خبر ، مدیریت پخش و... می توانند از پارامترهای جذب بیننده و شنونده باشد و کاهش بیننده و شنوند بی بی سی را بدنبال داشته باشد
Iran, Islamic Republic of
کدام گلوله میدانی صدا وسیمای ما چند شبکه خارجی دارد از تعداد انگشتان یک گروهان در سر بازی بیشتر است چه میگویی انها یک بی بی سی و یک صدای امریکا و یک منو تو و ارو نیوز چند تا شبکه دیگه دارند اما ما بتنهایی بیش از 180 شبکه جهانی داریم که داریم اطلاع رسانی میکنیم که خرج ان از مالیات منو شما برداخت میشود
Iran, Islamic Republic of
ما چنتا شبکه رو ماهواره داریم؟ ؟
چنتا خبر به زبان انگلیسی؟
چنتاشون ۲۴ساعته کلیک کردن رو انگلیس؟????
Iran, Islamic Republic of
500 یا 5000؟
Iran, Islamic Republic of
بی بی سی کلاغ را بجای بلبل بمردم ایران میفروشد.استعمار پیر کارشو خوب بلده
سروش
Iran, Islamic Republic of
جناب جهان نیوز زندگی خرج دارد برج دارد، وقتی بی تخصص باشی این مشکل بیشتر خودشو نشون می ده.
Iran, Islamic Republic of
جای تاسف است که این بنگاه خبری بواسطه رادیوی فارسی خود در شامگاه ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ رمز کودتا علیه انقلاب مردم ایران و نهضت ملی شدن نفت را با عبارت ساعت "دقیقا "۱۲ شب صادر کرد اکنون شده پای ثابت مصاحبه با مسوولین ما و ان جماعتی اندکی که به این سرویس فاسد و غیر بهداشتی اعتماد می کنند
Iran, Islamic Republic of
از انقلاب 57 یادت رفت بنویسی
Iran, Islamic Republic of
همین طوره در انقلاب 57 هم با هماهنگی موساد خبر پحش می کرد و به دروغ مستقل نمایی می کرد.
مگر می شود نوچه فراماسونری تحت امر ملکه خبیث انگلیس باشی و دستت تا مرفق در خون مسلمانان باشد و آنگاه ادعای روشنفکری داشته باشی.
مشکل بی بی سی این است که مردم دنیا را مثل کارشناسان بخمه و بهایی زاده اش یابو فرض می کند!
United States
بخاطر همین است که سفارتش در ایران همیشه دایر است و بسیار هم پر تلاش است
Iran, Islamic Republic of
آینه چون نقش تو بنمود راست
خود شکن آیینه شکستن خطاست.
Iran, Islamic Republic of
امروزه جنگ، جنگ رسانه هاست و هر کس که در این نبرد دست بالا را داشته باشد. پیروز میدان است. و جمهوری اسلامی هم باید برای رسانه هایش فکری بکند والا این بازی را باخته زیرا با این صدا وسیما و روزنامه های مثل کیهان و.... نمی شود به جنگ بی بی سی و دیگر رسانه های حرفه ای رفت
skandary
Iran, Islamic Republic of
دقیقا درست می گویید. بنده مرام حقطلبی در عین بیطرفی را که فعلا در جهان نیوز می بینم خیلی تایید می کنم. بنده سابق مخاطب فارس بودم اما از سانسورها و خبر سازی های فارس بتنگ آمدم چندین بار پیام دادم که نکنید مخاطب اندک هم متواری می شود. تا اینکه دیدم بی فایده است. من الان یک هفته بیشتر نیست با جهان نیوز آشنا شدم.
اما از اینکه جهان نیوز با امثال bbcو صدای امریکا و....... همنوا نمیشود و در کوبیدن ریس جمهور مردمی و دولت مردمی نهم و دهم با صدای اسراییل و امریکا و بی بی سی هماهنگ و همنوا نمیشود خیلی خوشحالم.
خدا شاهد است وقتی احمدی نژاد حرکتی میگرد می دیدم هم bbcو هم فارس و هم مشرق نیوز و هم صدای امریکا و اسراییل با هم و همنوا و هملانند هم علیه ایشان و دولتهای نهم و دهم می تازند.. من در عجب بودم که گیریم بقایی مفسد اقتصادی اما همینکه bbcو... از او بدگویی می کنند یعنی او ضدیتش با استعمار و استکبار بر ابعاد دیگر بیشتر است. نکته جالب که فارس و بی بی سی همصدا و هماهنگ با هم از قوه قضا طرفداری می کردند و بقایی و احمدی نژادرا می کوبیدند. وقتی از فارس انتقاد می کردم که چرا با بی بی سی هماهنگید فولرا پیامم را سانسور و حذف می کردند.
من امیدوارمجهان نیوز اینگونه نباشد چون بنده معتقدم اگر دشمن همیشگی از ما در جایی تعریف کند باید در خودمان شک کنیم. و بدانیم کارمان غلط است. این را خمینی بزرگ رصوان الله..... بما یاد دادند. روحش شاد.