چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 24 Apr 2019
 
۰
۴

حواشی جلسه استیضاح تقصیر لاریجانی بود!

يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۰
عضو فراکسیون امید مجلس مطرح کرد: اتهاماتی که در جلسه استیضاح مطرح شد آنقدر گسترده بود که در فضای ملتهب جامعه فعلی می‌توان گفت استیضاح نظام بود، من همانطور که در روز استیضاح هم خطاب به رئیس مجلس با عصبانیت فریاد زدم این موضوع را ناشی از سوءمدیریت رئیس مجلس می‌دانم.
حواشی جلسه استیضاح تقصیر لاریجانی بود!
به گزارش جهان نيوز، غلامرضا حیدری، عضو فراکسیون امید در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص رفتارهای اخیر نمایندگان در جلسه استیضاح ربیعی و نقش سیاست‌های شورای نگهبان در احراز صلاحیت افراد در اینگونه رفتارها، اظهار داشت: آنچه در روز چهارشنبه در جلسه استیضاح رخ داد، عملا استیضاح دولت و مجلس و شاید هم نظام بود.

وی افزود: اتهاماتی که مطرح می‌شد آنقدر گسترده بود که در فضای ملتهب جامعه فعلی می‌توان گفت استیضاح نظام بود، من همانطور که در روز استیضاح هم خطاب به رئیس مجلس با عصبانیت فریاد زدم  و برای اولین بار در مجلس صدای خود را بلند کردم، گفتم این موضوع را ناشی از سومدیریت رئیس مجلس می‌دانم و اگر شما پشت صحنه این رفتارها هستید، چرا به برخی چندبار فرصت صحبت می‌دهید. در واقع رفتارهای این چنینی نمایندگان در خوش بینانه‌ترین حالت سوءمدیریت لاریجانی را می‌رساند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتارهای اخیر نمایندگان شبیه به رفتار احمدی‌نژاد در مجلس نهم بود، اضافه کرد: احمدی‌نژاد هم در جلسه استیضاح وزیر کار وقت با حرف‌های خود با اعتبار برادران لاریجانی بازی کرد، روز چهارشنبه هم با اتفاقاتی که رخ داد با حیثیت مجلس بازی شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر به لایه‌های عمیق‌تر بازگردیم این افراد و رفتارهایشان دست پخت رد صلاحیت‌های گسترده هستند.

حیدری با اشاره به اینکه مشکل رفتارهای نمایندگان عمومیت پیدا کرده و به موضوعات مختلف هم بسط پیدا می‌کند، اظهار کرد: به عنوان مثال برای شخص بنده سوال است که پشت سونامی فساد ارز ۴۲۰۰ تومانی چه کسانی ذی نفع بوده‌اند؟ چراکه به طور ناگهانی غارت شد و بعد از آن پیگیر شدند که چه کسی برده و چه کسی نه. اما حاصل آن بدبینی شدید و کاهش اعتماد عمومی به حاکمیت است.

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از شهرداری بابت فسادهایی که مکررا به آن ها اشاره می شود و عدم کسب رای این طرح در مجلس یادآور شد: تجربه نشان داده کسانی که بی محابا و به راحتی آب خوردن آبروی دیگران را می‌برند، افراد مساله‌داری هستند.

وی افزود: در جلسه استیضاح هم برخی بی محابا با آبروی افراد بازی کردند، رفتارهای نمایندگان بسیار ابهام دارد. من به عنوان نماینده مجلس شرمنده مردم هستم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: طرح تحقیق و تفحص را شورای شهر تصویب کرده اما مجلس قوت بیشتری دارد. در خصوص مجلس تنها کاری که برای جلوگیری از فساد و برخی رفتارها می‌توان کرد اتمام رد صلاحیت‌های گسترده است.

وی با بیان اینکه من از موافقان طرح تحقیق و تفحص از شهرداری بودم، خاطرنشان کرد: تا به امروز به طور مداوم با مسائل منفی رو به رو بودیم اما به هر حال باید امیدوار باشیم این مسائل رفع شوند.
کد مطلب: 633576
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جالبه! جناب نماينده تنها راه جلوگيري از فساد را برداشتن محدوديت تأييد صلاحيت داوطلبان ورود به مجلس اعلام فرموده اند!!
حال كه اينقدر مته به خشخاش گذاشته و تعداد زيادي از افراد فاقد صلاحيت را تأييد كرده اند ,وضع دولت و مجلس ما اينه ,واي به آن روزي كه اين يه ذره محدوديت هم برداشته بشه!!!!!!
سعید110
Iran, Islamic Republic of
رد صلاحیت؟! یعنی وکیل الدوله و شریک دزد می آمد درست می شد؟!
سرور
Iran, Islamic Republic of
خودش هم نفهمید چی گفت.
s
Iran, Islamic Republic of
می دانید اینها از هرچیزی از جمله این مسئله سوء استفاده می کنند حالا رد صلاحیت را گفت آخر اقای نماینده محترم اگر رد صلاحیت ها بر دارند که بدتراندر بدتر میشود مردم را گیر آوده اند می خواهند رد صلاحیت نباشد تا تیم خودشان را بامهندسی کامل روانی جامعه یکدست در مجلس باشند ودیکتاتوری کامل با پوشش دوکراسی ؟
حال خوب نگفت این بخاط حصر سردمدارن فتنه است فکرکنم یادش رفته ؟