جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 19 Apr 2019
 
۰
۴
احمد توکلی:

سوال از رئیس جمهور نباید حواشی داشته باشد

يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۰
سوال از رئیس جمهور مانند سوال از هر مسئول دیگری باید امر عادی تلقی شود و نباید آنقدر حواشی و سر و صدا داشته باشد.
سوال از رئیس جمهور نباید حواشی داشته باشد
به گزارش جهان نيوز، احمد توکلی با بیان اینکه عقیده دارم طرح سوال از رئیس جمهور در شرایط فعلی درست نبود، از رییس جمهور درخواست کرد همان موضوعاتی را مطرح کند که به سوال‌ نمایندگان مجلس مربوط است.

این نماینده پیشین مجلس درباره موضوع طرح سوال از رئیس جمهور توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: من عقیده دارم طرح سوال از رئیس جمهور در شرایط فعلی درست نبود. در واقع در حال حاضر وقت مناسبی برای طرح این مسئله نبود، اما بالاخره رئیس جمهور مسئول است و مسئول کشور هم در هر شرایطی باید پاسخ‌گو باشد.

وی ادامه داد: سوال از رئیس جمهور مانند سوال از هر مسئول دیگری باید امر عادی تلقی شود و نباید آنقدر حواشی و سر و صدا داشته باشد. مسئول یعنی کسی که مورد سوال قرار گرفته می شود؛ آنقدر مقامش مورد اهمیت است که می‌توان از او سوال کرد.

توکلی خاطرنشان کرد: البته من معتقد هستم مقطع فعلی، زمان مناسبی برای طرح سوال از رئیس جمهور نبود اما حالا که این اتفاق افتاده است چرا آن را عقب بیاندازیم و برایش حاشیه ایجاد کنیم . ممکن است در  همین سوال و جواب ها رئیس جمهور و نمایندگان متوجه اموراتی شوند که باعث بهبود شرایط فعلی شود.

وی گفت: وقتی مدعی مردم سالاری می‌شویم، یعنی سوال از رئیس جمهور را هم بپذیریم؛ وقتی خواهان شفافیت هستیم همه ما باید از سوال و جواب استقبال کنیم.

این فعال سیاسی تصریح کرد: بهتر است رئیس جمهور همان موضوعاتی را مطرح کنند که به سوال‌ها مربوط است. ایشان در نامه خود به رئیس مجلس موضوعی را مطرح کردند که زیبنده ایشان نبود؛ گفتند حقایقی را خواهند گفت. اگر وقت گفتنش رسیده پس باید بگویند؟ اما اگر وقتش از قبل رسیده بود و ایشان نمی گفتند که اشتباه می کردند؛ اگر وقتش هنوز هم نرسیده و فقط به خاطر پاسخ دادن سوال نمایندگان می خواهند مطرح کنند باز هم اشتباه است؛ می شود مثل دم فـرو بستن به وقت گفتـن و گفتــن به وقت خامــوشـی.

منبع:ایسنا
کد مطلب: 633541
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
رییس جمهور با استفاده از این فرصت باید حقایق را برملا کند
Iran, Islamic Republic of
بخشی از این حقایق را شما بگید ما هم بدونیم
Iran, Islamic Republic of
روحانی باید بدون حاشیه بره سر اصل مطلب و از این فرصت بخوبی بهره برداری کنه
رضا
Iran, Islamic Republic of
باز هم بگم بگم شروع شد
خدا کنه مرد باشه و بگه
و مثل خیلی از مسائل مردم نامحرم نباشند
از نامه ایشون به رئیس مجلس اینطور برداشت میشه که
یعنی مسائلی هست که از دید مردم پوشیده بوده و هست
خدا کنه حداقل بخاطر اختلافات بین خودشون هم که شده یه بار مردم درجریان واقعی امور قرار بگیرند
خدا رو چه دیدید