پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - 23 May 2019
 
۰

ترخیص کالاهای ممنوعه به سه شرط مجاز است

يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۹
گمرک جمهوری اسلامی ایران شرایط جدید ترخیص کالاهای ممنوعه ثبت سفارش‌های قبل را ابلاغ کرد.
ترخیص کالاهای ممنوعه به سه شرط مجاز است
به گزارش جهان نيوز، شرایط جدید ترخیص ۱۳۳۹ قلم کالای ممنوعه وارداتی تعیین شد.

در نامه مدیرکل مرکز واردات و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک آمده است. پیرو بخشنامه سریال 369383/ 98  مورخ3/4/97  این مرکز در ارتباط ممنوعیت ورود کالاهای گروه چهارم و اعلام شرایط ترخیص کالاهای مشمول ممنوعیت ۱۳۳۹ قلم کالا ، به پیوست تصویر نامه شماره 22141/100/97 مورخ 15/5/97 سازمان توسعه و تجارت ایران ارسال و دستور فرمایید بر اساس مفاد نامه فوق اقدام نمایند. هم چنین دقت شود:

الف) در خصوص ترخیص کالای بدون انتقال ارز صرفا بر اساس بند دو مفاد نامه مذکور قابل اقدام بوده است. ضمن اینکه صدور قبض انبار آن بایستی قبل از 30/3/97 باشد.

ب) ترخیص کالای بند یک نامه فوق الذکر علاوه بر رعایت شروط مذکور در آن بند منوط به صدور قبض انبار آن قبل از 30/3/97 می باشد.

ج) در صورت دارا بودن شرایط ترخیص مطابق مفاد بندهای فوق ، مراتب جهت محاسبه مالیات درآمدهای ناشی از ممنوعیت و افزایش قیمت‌ها به سازمان امور مالیاتی اعلام شود.

خواهشمند است دستور فرمایید با رعایت کامل مقررات نسبت به اجرای آن اقدام فرمایند. مسئولیت اجرای صحیح این بخشنامه متوجه عالی ترین مقام اجرایی گمرکات خواهد بود.

کد مطلب: 633532
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *