شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - 25 May 2019
 
۰

حمله دوباره کارگزارانی‌ها به معاون روحانی

شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۸
سخنگوی حزب کارگزاران با اشاره به نظرسنجی ارگان این حزب علیه نوبخت، معتقد است "داد همه وزرا از دست نوبخت بر هواست."
حمله دوباره کارگزارانی‌ها به معاون روحانی
به گزارش جهان نيوز، اصلاح‌طلبان در ماه‌های اخیر انتقادات تندی را متوجه عملکرد محمدباقر نوبخت در سازمان برنامه و بودجه کردند. فعالان اصلاح‌طلب، نوبخت را عامل اصلی ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت دانسته و معتقدند اگر رئیس‌جمهور می‌خواهد راهکار مناسبی برای برون رفت از وضعیت کنونی اقتصاد کشور پیدا کند، ابتدا باید عوامل به هم زننده نظم تیم اقتصادی خود را تغییر دهد.

در همین راستا حزب کارگزاران سازندگی اخیرا در یک نظرسنجی عمومی، نظر مخاطبانش را درباره عملکرد نوبخت و رفتن یا ماندن او از دولت جویا شده بود که این اقدام با واکنش برخی فعالان سیاسی حزب اعتدال و توسعه مواجه شده بود.

حسین مرعشی سخنگو و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در شماره امروز (شنبه) روزنامه سازندگی با بیان اینکه آقای نوبخت هیچ موافقی در پاسخ به انتقاد اعتدال و توسعه‌ای‌ها نسبت به آن نظرسنجی ندارد، گفته است "مسئله ایشان مسئله کارگزاران نیست و این موضوع از بی هنری حزب اعتدال و توسعه است که می‌خواهد مسئله آقای نوبخت را سیاسی کند. درحالی که مسئله آقای نوبخت سیاسی نیست، مدیریتی است. هرکس هم از آقای نوبخت در شرایط کنونی حمایت کند، آینده‌‌ای در سیاست ایران نخواهد داشت."

وی می‌افزاید "آقای نوبخت اساسا چیزی عرضه نکرده‌اند که بخواهد به سرمایه سیاسی اعتدال و توسعه بیفزاید. این یک خطای سیاسی است که فکر می‌کنند حالا که روزنامه سازندگی نظرسنجی را درباره رفتن یا ماندن آقای نوبخت منتشر کرده، پس دلیل آن رقابت‌های حزبی است. در حالی که سراغ هر وزیری بروید، دادش از دست آقای نوبخت بر هواست."

به گفته حسین مرعشی داد وزرای دولت از دست عملکرد نوبخت بر هواست.

انتقادات از عملکرد نوبخت به اینجا محدود نشده و مسبوق به سابقه است. محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در مصاحبه‌ای با انتقاد از عملکرد نوبخت گفته بود "برای موقعیت سازمان برنامه و بودجه، «اصلح» از آقای نوبخت وجود دارد اما چنین تغییری رخ نمی‌دهد و دلیل آن را باید از آقای رئیس‌جمهور پرسید. به نظر من، ریشه‌ این عدم تغییر در دلبستگی و روابط صمیمی تاریخی ایشان(رئیس جمهور) با آقای نوبخت است."

همچنین مرتضی حاجی عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان ، در پاسخ به این سوال که کدام یک از اعضای تیم اقتصادی دولت باید تغییر کند، گفته بود "رئیس سازمان برنامه و بودجه علی‌ القاعده جزو اولین گزینه‌هایی است که باید تغییر کند."

به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان برای فرار از پذیرش مسئولیت حمایت از دولت روحانی در تلاش‌اند تا حزب اعتدال و توسعه به دبیرکلی نوبخت را عامل اصلی تمامی مشکلات و کم‌کاری‌های دولت مورد حمایتشان معرفی کنند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 633424
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *