چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2 Dec 2020
 
۰

توصیه های جلیلی به فعالین اردوهای جهادی

مدل‌هایی طراحی کنید که دولت بتواند با آن مشکلات مناطق محروم را حل کند
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۶
کد مطلب: 633390
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به فعالان اردوهای جهادی گفت: مدل‌هایی طراحی کنید که دولت با کمترین هزینه و فقط با تغییر برخی سازوکارها و بهینه کردن آن بتواند خدمات بیشتر و موثرتری در منطقه‌ای که فعالیت می‌کنید انجام دهد.
توصیه های جلیلی به فعالین اردوهای جهادی
به گزارش جهان نيوز، جمعی از فعالان دانشجویی اردوهای جهادی دانشگاه تهران با حضور در دفتر سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو شورای‌عالی امنیت ملّی با وی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این دیدار جلیلی گفت: اینکه دانشجویان برای توانمندسازی یا خدمات‌رسانی در یک حرکت جهادی در روستاها حضور می یابند ارزشمند است، چرا که فراتر از یک کار عمرانی، دانشجویان می‌توانند بذری بکارند که تا همیشه پایدار باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه حدود ۶۰ هزار روستا در کشور وجود دارد، اگر الگوی موفقی که یک گروه جهادی به آن رسیده است در تمام روستاها تسری یابد، برکات بزرگی خواهد داشت.

وی ادامه داد: توانمندسازی مردم روستاها صرفاً سخت‌افزاری نیست و به شکل نرم‌افزاری نیز می‌تواند انجام شود مانند اینکه مردم با حقوق خود آشنا شوند. مثلاً یکی از حقوق مردم گرفتن تسهیلات بانکی است ولی تاکنون ۵۰ درصد مردم چنین تسهیلاتی نگرفته اند.

جلیلی تأکید کرد: مردم در صورت آشنا شدن با برخی حقوق، آنگاه می‌توانند خودشان نیز حقوقشان را پیگیری کنند. اگر مردم با وظایفی که دستگاه‌ها در خدمت رسانی به مردم به عهده دارند آشنا شوند آنگاه مشخص خواهد شد نهادها و دستگاه‌ها چه خدماتی در این روستاها ارائه نداده اند و باید آنها را پیگیری کرد و آثار این مطالبه برای همیشه در آن روستا وجود خواهد داشت. برای مثال اگر پیگیری شود برق به یک روستا برود مزایا و بهره‌برداری‌های دیگر آن برای اهالی روستا همیشه خواهد بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به دانشجویان گفت: سه دستور کار برای خود تعریف کنید؛ اول اینکه مردم با چه ابتکاراتی و چگونه می‌توانند توانمند شوند و بسیاری از کارها را خود آنها دنبال کنند. دومین کار که اهمیت بیشتری دارد این است که خودتان را در جایگاه دولت قرار دهید و ایراد ساز وکارها و دستگاه‌های اجرایی را در انجام وظایفشان مشخص کنید و سوم اینکه اردوهای جهادی با چه ساز و کاری می‌توانند نقایص دستگاه‌ها را تکمیل و یا تصحیح نمایند. بررسی کنید که ظرفیت نیروهای جهادی و بسیجی چگونه می‌تواند به کمک دولت بیاید؟

جلیلی در پایان گفت: مثلاً شما به عنوان گروه جهادی دانشگاه تهران که اکنون در منطقه سردشت مشغول فعالیت هستید مدلی طراحی کنید که دولت با کمترین هزینه و فقط با تغییر برخی سازوکارها و بهینه کردن آن و با این ابتکارات و کمک شما بتواند خدمات بیشتر و موثرتری در آن منطقه انجام دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *