سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 19 Feb 2019
 
۰

کشورهای CIS در پی توافق برای شنگن اوراسیایی

شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲
در اجلاس اخیر شورای گردشگری کشورهای مستقل مشترک المنافع در دوشنبه، این کشورها طرح پیشنهادی ویزای واحد «جاده ابریشم» را برای کشورهای آسیای مرکزی مطرح و از آن استقبال کردند.
کشورهای CIS در پی توافق برای شنگن اوراسیایی
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، شورای گردشگری مجمع کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) روز گذشته در دوشنبه پایتخت تاجیکستان، پیرامون ویزای مشترک کشورهای آسیای مرکزی برای گردشگران بحث و گفت‌وگو کردند.

ماینورا مورزامادیوا، رئیس کمیته گردشگری وزارت فرهنگ و ورزش قزاقستان در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی ایتارتاس گفته است: ما در حال کار بر روی ویزای مشترکی هستیم که نام آن را «ویزای جاده ابریشم» گذاشته‌ایم که نمونه‌ای مشابه ویزای شنگن است. برای شروع ما (قزاقستان) و ازبکستان از این ویزا استفاده می‌کنیم. گردشگری که ویزای جاده ابریشم را بگیرد، می‌تواند به راحتی به تمام کشورهای آسیای مرکزی سفر کند. در همین راستا، مقامات آستانه از این ایده حمایت کرده و تا پایان سال طرف قزاقستان در انتظار تایید طرف ازبکی خواهد بود.

به گفته نومان عبدالغفارزاده، رئیس کمیته توسعه گردشگری تاجیکستان، بنا بر توافق میان دوشنبه و کشورهای آسیای مرکزی، اداره مذکور در حال کار بر روی این مساله بوده و در حال آماده‌سازی طرح پیشنهادی برای دولت می‌باشد.

ایجاد رژیم واحد ویزا در جلسه بعدی شورای گردشگری کشورهای مستقل مشترک المنافع که در سال 2019 قرار است در شهر سمرقند ازبکستان برگزار شود، مورد بحث و بررسی بیشتر قرار خواهد گرفت.
کد مطلب: 633294
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *