دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ - 25 Mar 2019
 
۰
۲

هشدار وزیر صنعت درباره وخیم تر شدن حال گرانی

جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۸
وزیر صنعت با بیان اینکه وضعیت موجود جامعه به مثابه یک گلوله برف است که می‌توان آن را در همین حد نگه داشت یا آن را تبدیل به بهمنی مخرب کرد، گفت: گرانی ها گوشه ای از محصولات را درگیر خود کرده و اگر به هوش نباشیم کنترل کردن آن دشوار است.
به گزارش جهان نيوز، به نقل از تسنیم، محمد شریعتمداری در مراسمی به مناسبت روزخبرنگار، اظهار کرد: خروج یک جانبه آمریکا از برجام در نهایت منجر به گسترش انتظارات عقلایی منفی در سطح جامعه شد.

به گفته این مقام مسئول وضعیت موجود جامعه به مثابه یک گلوله برف است که می‌توان آن را در همین حد نگه داشت یا آن را تبدیل به بهمنی مخرب کرد. اکنون گرانی ها گوشه ای از محصولات را درگیر خود کرده و اگر به هوش نباشیم کنترل کردن آن به کار دشواری تبدیل خواهد شد.

شریعتمداری به وجود مشکلات ساختاری در سطح جامعه اشاره کرد و یادآور شد: به طور نمونه وجود هزار و600هزار میلیارد تومان نقدینگی در سطح جامعه که بخش بزرگی از آن به صورت پول و شبه پول در نظام بانکی وجود دارد به مشکل اساسی تبدیل شده است.

عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: در این شرایط باید تلاش همگان ایجاد آرامش خاطر برای آحاد جامعه باشد. این روزها باید در جهتی حرکت کنیم که سنجیده، با احتیاط  باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با اقدام های انجام شده، اکنون ذخایر قابل قبولی در حوزه کالاهای اساسی در کشور وجود دارد‌ اما در مورد منابع ارزی با احتیاط عمل می کنیم.
کد مطلب: 633082
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
رد گم نکن!
ابزار کنترل دست خودته و مدام به ضرر طبقه متوسط به پایین تغییر می دی!
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
اما در مورد منابع ارزی با احتیاط عمل می کنیم.!!!!!!!
عجب با احتياط عمل كرديد ؟؟؟...