سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - 15 Oct 2019
 
۰

مهلت ۱۵ روزه صدر برای پذیرش شروط ۴۰گانه

پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۳
رهبر جریان صدر در عراق پانزده روز به سیاستمداران عراقی برای پذیرش شروط ۴۰ گانه خود درباره دولت آینده مهلت داد.
مهلت ۱۵ روزه صدر برای پذیرش شروط ۴۰گانه
به گزارش جهان نيوز به نقل از سایت عربی 21، مقتدی صدر رهبر جریان صدر به نیروهای سیاسی عراق برای پاسخ مثبت به شروط 15 گانه خودش درخصوص انتخاب نخست وزیر دولت آینده عراق مهلت داد و تهدید کرد که اگر این شروط پاسخ مثبت نگیرد؛ در مسیر تشکیل اپوزیسون سیاسی حرکت خواهد کرد.

در بیانیه دفتر صدر آمده است که مقتدی صدر "در صورت عدم پاسخ به 40 شرط، مسیر اپوزیسیون سیاسی و مردمی را دنبال خواهد کرد".

رهبر جریان صدر در عین حال از فراکسیون هایی که به گفته او "همچنان دوستدار میهن هستند"، خواست تا به اپوزیسیونی که نام "فراکسیون نجات میهن" را یدک می کشد، ملحق شوند.

بر اساس این بیانیه، مقتدی صدر درباره تلاش "مفسدان برای ریشه دار کردن سیستم منفعت گرا و باقی نگه داشتن سازوکار سهمیه بندی و سهم خواهی" در عراق هشدار داد.

مقتدی صدر به طور تلویحی در پایان بیانیه ای خود به تحریم های آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت که آمریکا "ملت ها را به بهانه خصومت با دولت ها "مجازات" و زیر فشار اقتصادی قرار می دهد و اگر "آمریکا از تصمیماتش دست برندارد؛ ما دست بسته نخواهیم ماند ".

جریان حکمت: نامزدهای نخست وزیری برنامه بدهند
یک مسئول ارشد جریان الحکمه به ریاست عمار حکیم از همه نامزدهای تصدی پست نخست وزیری دولت آینده عراق خواست تا یک برنامه خدمات رسانی واضح و دقیق ارائه دهند.

عبدالله الزیدی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی السومریه نیوز گفت: چند اسم برای تصدی پست نخست وزیری معرفی خواهد شد که انتخاب بهترین و کاردان ترین فرد در اختیار نیروها و جریان های همپیمان خواهد بود.

وی گفت که جریان الحکمه از همه نامزدها خواهد خواست تا یک برنامه خدمات رسانی واضع و دقیق ارائه کنند.
الزیدی گفت: از بارزترین ویژگی های نخست وزیر آینده باید این باشد که یک فرد ریشه دار سیاسی بوده و در مدیریت کشور توانمند و خبره باشد.

وی افزود: درایت در تعامل با طبقه سیاسی از دیگر ویژگی های او باید باشد. مرحله آینده نیاز به فردی دارد که بتواند مسئولیت خدمات رسانی را برعهده بگیرد. برای ما اسامی و شخصیت ها مهم نیست بلکه توجه و تمرکز ما به کاردانی و تجربه است.

الزیدی گفت: ما از هر نامزد نخست وزیری خواهیم خواست تا یک برنامه آشکار و دقیق را ارایه کند که صرفا خط مشی های کلی در آن نباشد بلکه حاوی مشکلات و راهکار باشد. ما جزئیات و سازوکارهای اجرایی را بررسی خواهیم کرد و به وعده و تیترهای پر زرق و برق اکتفا نخواهیم کرد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 633057
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *