چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 24 Apr 2019
 
۵
۳۸
علیخانی از نزدیکان هاشمی و حامیان انتخاباتی روحانی:

مذاکره با آمریکا به وقتش انجام می‌شود/ دولت با عملکردش فاتحه اصلاحات را خوانده/ روحانی به جای مشکلات از برجام و ترامپ سخن می گوید/ احمدی نژاد فرصت گفتگو با مردم را از دست نمی‌داد

پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
اگر رئیس‌جمهور با من مشورت می‌کرد می‌گفتم که اصلا نیازی به این صحبت‌ها و مصاحبه نبود چون آقای روحانی حرف جدیدی نداشت و بیشتر به اینکه مشکلات به چه زمانی باز می‌گردد، ترامپ و برجام صحبت کرد. از طرف دیگر چون رئیس‌جمهور گفته به زودی به مجلس می‌رود تا پاسخگوی سوالات نمایندگان باشد دیگر لزومی نداشت که در مصاحبه تلویزیونی شرکت کند.
مذاکره با آمریکا به وقتش انجام می‌شود/ دولت با عملکردش فاتحه اصلاحات را خوانده/ روحانی به جای مشکلات از برجام و ترامپ سخن می گوید/ احمدی نژاد فرصت گفتگو با مردم را از دست نمی‌داد
گروه سیاسی جهان نيوز: حجت الاسلام قدرت الله علیخانی از چهره های نزدیک به آیت الله هاشمی و از حامیان سرسخت روحانی در انتخابات ریاست جمهوری طی گفتگویی معتقد است: واقعیت‌ها با اطلاعاتی که به رئیس‌جمهور می‌دهند، فاصله دارد. آقای روحانی گفت که مردم مرتبا با وزرا و نهاد ریاست جمهوری تماس می‌گیرند، اما این سخنان با واقعیت‌های جامعه و مشکلات عدیده مردم سازگار نیست. انگار رئیس‌جمهور اطلاعات جای دیگری را بیان کرد چرا که اساسا اطلاعات او با آنچه که در جامعه رخ می‌دهد، منطبق نبود.

وی تاکید دارد که با عملکرد دولت فاتحه اصلاحات نیز خوانده شده و روحانی به مجلس هم که برود حرف جدیدی نخواهد زد و این خلاف سیاست احمدی نژاد بود که از این فرصت ها برای گفتگو با مردم استفاده می کرد!

به گزارش جهان نيوز، روزنامه آرمان گفت و گویی با قدرت الله علیخانی داشته است که در متن زیر می خوانید:
رئیس‌جمهور اخیرا در مصاحبه تلویزیونی در مورد مذاکره با آمریکا اظهار داشت که اگر صداقت باشد ایران از مذاکره استقبال می‌کند، به نظر شما این مذاکرات در آینده شکل خواهد گرفت؟
بله؛ من معتقدم که مذاکرات میان ایران و آمریکا شکل خواهد گرفت، اما نه به این زودی‌ها. از طرف دیگر اصل مذاکره با آمریکا در اختیار رئیس‌جمهور نیست. گرچه این اتفاق در گذشته نیز اتفاق افتاده است. در مذاکرات هسته‌ای، در موضع افغانستان و در حوزه مسائل مربوط به عراق نیز رخ داده بود، لذا اینکه مذاکره دو جانبه‌ای بر سر مسائل فی‌مابین دو کشور انجام شود اجتناب ناپذیر خواهد بود. مذاکره اتفاق خواهد افتاد، اما شرایط و زمان فرق می‌کند و باید زمان مورد نظر برای مذاکره فرا برسد. در حال حاضر که آمریکایی‌ها از موضع بالا اظهار نظر و برخورد می‌کنند مذاکره با آنها به صلاح جمهوری اسلامی نیست. باید شرایط برابر ایجاد شود و همانطور که رئیس‌جمهور گفت، آمریکا چندقدم عقب بیاید و حقوق ملت ایران را محترم بشمارد و تحریم‌ها را بردارد تا ایران مذاکره را مورد بررسی قرار دهد. تا زمانی که ایران برای مذاکره دست بالا را نداشته باشد و منافعش در این مذاکره تامین نشود مطمئنا مذاکره‌ای در کار نخواهد بود. تا ببینیم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد و مسائل چگونه پیش خواهد رفت.
 
چرا با اینکه رئیس‌جمهور عنوان می‌کند که از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در سطح جامعه و فضای مجازی آگاهی دارد بازهم شاهد تغییری در راستای بهبود شرایط مردم نیستیم؟
من معتقدم واقعیت‌ها با اطلاعاتی که به رئیس‌جمهور می‌دهند، فاصله دارد. آقای روحانی گفت که مردم مرتبا با وزرا و نهاد ریاست جمهوری تماس می‌گیرند، اما این سخنان با واقعیت‌های جامعه و مشکلات عدیده مردم سازگار نیست. انگار رئیس‌جمهور اطلاعات جای دیگری را بیان کرد چرا که اساسا اطلاعات او با آنچه که در جامعه رخ می‌دهد، منطبق نبود. قرار بود کابینه ترمیم شود که نشد. رئیس‌جمهور دیر تصمیم می‌گیرد و این کندی عملکرد دولت به نحوی شده که دیگر صدای رئیس دولت اصلاحات نیز در آمده است. اگر دولت تا پایان دوره خود به همین روال بخواهد ادامه دهد و همین فرمان را پیش بگیرد من نسبت به آینده دولت خوشبین نیستم که به کجا خواهد رسید. مخالفان دولت که از هر کاهی کوه می‌سازند و از هر بهانه برای تخریب دولت استفاده می‌کنند شاهد انفعال دولت هستند و به همین دلیل به راحتی دست به این اعمال می‌زنند. ما در دوره آقای احمدی‌نژاد در مجلس بودیم، البته این درست که رقیب بودیم، اما واقعیت‌ها را می‌گفتیم، اما مخالفان دولت فعلی در مجلس به هر عنوان درصدند دولت را مورد هجمه قرار دهند. مثلا من شنیدم آقای بادامچیان و آقای محمدنبی حبیبی که عضو حزب موتلفه هستند و اگر همه آنها را جمع کنند، در یک فولکس واگن جا می‌گیرند، گفته‌اند که با توجه به شکست سیاست‌های اقتصادی و اینکه آقای جهانگیری فرماندهی اقتصادی دولت را در اختیار داشته وی باید استعفا دهد. اصلا این افراد در جریان نیستند و از بسیاری از مسائل خبر ندارند. فرض کنید آقای اسد‌ا... بادامچیان که بازاری محترمی است و رفیق ما نیز هست و همانطوری که من از اقتصاد سردر نمی‌آورم قطعا او نیز اقتصاددان نیست. یا آقای نبی حبیبی مثلا چقدر اطلاعات اقتصادی دارد و از سازوکاری‌های اقتصادی دولت مطلع است که می‌گوید آقای جهانگیری شکست خورده و باید کنار برود؟ اکنون شاهد هستیم که همه در حال زدن دولت هستند و مخالفان دولت از هر شیوه‌ای برای تخریب دولت استفاده می‌کنند. البته دولت نیز در این ماجرا بی‌تقصیر نیست و به مخالفان بهانه داده است. با وجود اینکه بارها و بارها گفته شده، اما توجهی از طرف دولت صورت نگرفته که دولت تیم رسانه‌ای قوی ندارد و همین مساله موجب می‌شود که نتوانند آنطور که باید و شاید به شایعات و تهمت‌ها پاسخ در خور بدهد. دفتر رئیس‌جمهور در این خصوص فعال نیست و روابط عمقی با گروه‌ها و شخصیت های تاثیر‌گذار ندارد. گرچه بسیاری معتقدند که تمام مسائل و مشکلات کشور اقتصادی است، اما من می‌گویم بخشی از مشکلات سیاسی است و اینها دست به دست هم داده و این شرایط را به‌وجود آورده است.
 
با این روند عملکردی دولت، تفاوت انتقادات مخالفان و حامیان دولت را در چه می‌بینید؟
بالاخره دولت در مجموعه خوب عمل نکرده و مقداری از این شرایط نیز تقصیر اعضای کابینه است. البته ما حامی دولت بودیم و همچنان نیز حامی هستم، اما بالاخره حامیان رئیس‌جمهور و آنهایی که در هر شرایطی پشت دولت بوده‌اند، حرف دارند. تفاوت اینجاست که ما نمی‌خواهیم این دولت با شکست مواجه یا تضعیف گردد، بلکه دوست داریم که دولت تا آخر قوی و قدرتمند در صحنه حضور داشته باشد. اما با این اوصاف عملکرد دولت به نحوی است که با خواسته‌ها و مطالبات مردم فاصله دارد. مثلا مجری از رئیس جمهور می‌پرسد که شما تغییر کردید؛ و او به ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا می‌پردازد در حالی که کسی با ترامپ کاری ندارد. وعده‌های آقای روحانی از دید مردم در داخل عملیاتی نشده است. من نیز به عنوان یک فعال سیاسی که دوست آقای روحانی هستم می‌گویم که به وعدهای خود حداقل در سیاست داخلی عمل نکرده است.
 
چندی پیش گفته بودید که گویا رئیس‌جمهور در تغییرات کابینه رودربایستی دارد، به نظر شما این مساله ناشی از چیست؟
خود رئیس‌جمهور وعده داد که کابینه را ترمیم خواهد کرد. آن‌طور که از ظواهر می‌گویند رئیس‌جمهور سکوت کرده است. گویا رئیس‌جمهور با آقای دکتر طیب نیا صحبت کرده بوده و آقای طیب نیا خواسته‌ای داشته و آقای روحانی خواسته دیگری داشته و به توافق نرسیده‌اند و رئیس‌جمهور فعلا تغییرات را کان لم یکن کرده است. خوب این‌طور که نمی‌شود کشورداری کرد، باید مسئولان بنشینند تصمیم‌گیری کنند. اکنون عده‌ای از وزرا پا در هوا هستند و تکلیفشان معلوم نیست. البته من نمی‌خواهم بگویم که وزرا افراد بدی هستند نه، اما عده‌ای از این وزرا به‌ درد شرایط امروز نمی‌خورند. برخی وزرا فعال، پاسخگو و همراه دولت نیستند. برخی از این وزرا در مجلس به نمایندگان باج می‌دهند. از قضا بیشتر هم به مخالفان دولت باج می‌دهند. این وزرا به‌درد کابینه نمی‌خورند. رئیس‌جمهور و سایر مسئولان دولتی باید نگاهی به نظر سنجی‌ها داشته باشند. نارضایتی‌ها زیاد است. من معتقدم آقای روحانی نباید از واقعیات جامعه فاصله بگیرید. ما آقای روحانی را را دوست داریم و می‌خواهیم نگاه مردم نسبت به دولت اصلاح شود، اما در جامعه حضور داریم و مشکلات جامعه را مشاهد می‌کنیم. من که مسئول نیستم و یک فرد معمولی محسوب می‌شوم، اما فکر نمی‌کنم الان که پستی وسمتی ندارم کسی به اندازه من به روستاها و مناطق محروم سر بزند و در میان مردم باشد. من هفته‌ای 2 روز در میان مردم هستم و مشکلاتشان را به چشم می‌بینم. با استان‌ها ارتباط دارم و در ایام انتخابات در استان‌ها سخنرانی کردم و مردم بنده را به عنوان یک عنصر سیاسی می‌شناسند. نماینده مردم در مجلس بودم و سخن گفته‌ام از این جهت مردم به من مراجعه می‌کنند و استان‌ها با من تماس می‌گیرند و می‌دانم که نارضایتی‌ها فوق‌العاده زیاد است.
 
به نظر شما سخن گفتن کلی اعتماد جامعه را نسبت به دولت کاهش نمی‌کند؟
اتفاقا همین طور است. اگر رئیس‌جمهور با من مشورت می‌کرد می‌گفتم که اصلا نیازی به این صحبت‌ها و مصاحبه نبود چون آقای روحانی حرف جدیدی نداشت و بیشتر به اینکه مشکلات به چه زمانی باز می‌گردد، ترامپ و برجام صحبت کرد. از طرف دیگر چون رئیس‌جمهور گفته به زودی به مجلس می‌رود تا پاسخگوی سوالات نمایندگان باشد دیگر لزومی نداشت که در مصاحبه تلویزیونی شرکت کند.
 
برخی معتقدند که در شرایط فعلی صلاح نبود که سوال از رئیس‌جمهور صورت بگیرد، با اینکه رئیس‌جمهور گفته به مجلس می‌رود آیا در خانه ملت حقایق را خواهد گفت؟
نه؛ من معتقدم آقای روحانی در مجلس مطلب جدیدی نخواهد گفت، اما این حق نمایندگان است که سوال کنند. من با اینکه به خیلی از عملکرد نمایندگان اشکال دارم و خیلی از آنها را نیز قبول ندارم، اما بالاخره مجلس حق دارد که سوال کند. رئیس‌جمهور نیز نباید از این قضیه واهمه‌ای داشته باشد و باید به مجلس برود و هرچه تشخیص می‌دهد را بیان کند. احمدی‌نژاد دنبال فرصت می‌گشت تا ببیند کی فرصت پیدا می‌کند که به مجلس برود و با مردم حرف بزند. مجلس بهترین جایی است که آقای روحانی می‌تواند بدون هیچ مشکلی و بی‌تکلف با مردم حرف بزند. حال برخی می‌گویند که پشت طرح سوال از رئیس‌جمهور پایداریچی‌ها قرار دارند، خوب با این فرض نیز آقای روحانی می‌تواند با حضور در مجلس و پاسخ‌های صریح و شفاف آنها را ناکام بگذارد و به نحوی صحبت کند که آنها پشیمان شوند.
 
چندی است شاهد اصطکاک میان مجلس و دولت هستیم؛ به نحوی که نمایندگان برخی وزرا را برای استیضاح به صف کرده‌اند، ارزیابی شما از این مساله چیست؟
بنده با اینکه کدام وزیر استیضاح شود کاری ندارم. نکته اینجاست که یا نباید نماینده‌ای طرح استیضاح را امضا کند یا اگر امضا کرد دیگر نباید امضای خود را پس بگیرد. بر اساس اینگونه مسائل و این روشی که گروهی از نمایندگان در طی چند سال گذشته در پیش گرفته‌اند مجلس وجهه خود را از دست داده است. به بهانه اینکه مشکل استان یا حوزه انتخابیه خود را حل کنند به راحتی امضای خود را پس می‌گیرند. بالاخره در مجلس، میان سیاسیون اعم از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان زدوبند وجود دارد. هیچ کس نمی‌تواند بگوید که من بی‌عیبم؛ اصلاح‌طلبان هم در مواردی چنان رفتار کرده‌اند که از عملکرد آنها به سختی می‌توان دفاع کرد.
 
بسیار مطرح می‌شود که رئیس‌جمهور نسبت به گذشته محافظه‌کارتر شده و به همین جهت سرمایه اجتماعی وی ریزش داشته؛ تحلیل شما چیست؟
من هم معتقدم که عملکرد دولت اول آقای روحانی با دولت دومش که اکنون یک سال از آن گذشته اصلا قابل مقایسه نیست. در دولت یازدهم مردم راضی‌تر بودند، اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که دولت دوازدهم در خیلی از چیزها رها شده است. بالاخره ممکن است که مشاوران مشاورت خوبی ندهند و اطلاع رسانی خوب نباشد و دفتر رئیس‌جمهور نیز نقش کافی و لارم را ایفا نکرده باشد. مردم نیز با کسی عقد اخوت نبسته‌اند. بالاخره آنها در انتخابات سال گذشته 24 میلیون به آقای روحانی رای دادند و از رئیس‌جمهورشان انتظاراتی دارند. ما دلمان نمی‌خواست که شرایط به نحوی رقم بخورد که رقبا بهانه به‌دست بیاورند و به مردم بابت انتخابشان بتازند، اما متاسفانه برخی اتفاقات افتاده و امیدواریم که ان‌شاءا... دولت زودتر این مسائل را جمع و جور کند. چند وقت است که گفته‌اند ارز بگیران دولتی را اعلام می‌کنند، اما هنوز به یکدیگر پاس می‌دهند. بانک مرکزی می‌گوید لیست را به وزیر اقتصاد داده و او می‌گوید به گمرک ارسال کرده‌ام، معلوم نیست مشکل چیست که این لیست‌ها اعلام نمی‌شود تا مردم در جریان قرار بگیرند. اگر 13 میلیارد 15 میلیارد یا هر رقمی رفته معلوم شود که کجا رفته و چه افرادی این پول را دریافت کردند. با اینکه مخالفان این سخن را می‌گویند اما حرف حقی است و وزرا باید نسبت به این امور شفاف سازی کنند. باید مشخص شود که چه کسانی این پول‌ها را گرفته‌اند. امید می‌رود قوه قضائیه به نحوی با این مساله برخورد کند که برای همه درس عبرت شود.
 
اخیرا رئیس دولت اصلاحات راهکارهای15 گانه‌ای را برای خروج کشور از شرایط فعلی ارائه داده، به نظر شما رئیس‌جمهور نباید بیش از گذشته به اصلاح‌طلبان بها دهد؟
من بر این باورم که دولت با این نحو عملکرد خود فاتحه اصلاحات را می‌خواند.
 
راهکار خروج از شرایط فعلی چیست؟
رئیس‌جمهور و مجموعه دولت اگر بخواهند بلدند که چطور از این شرایط خارج شویم. من در حدی نیستم که برای دولت تعیین و تکلیف کنم.
 
اخیرا رئیس‌جمهور به لزوم استفاده از اصل 59 قانون اساسی و همه‌پرسی تاکید داشته، چه میزان می‌توان از قانون اساسی برای پیشبرد امور استفاده کرد؟
من معتقدم با اینکه رئیس‌جمهور از مراجعه به قانون اساسی سخن گفته اختیار چندانی در این موضوع ندارد و رجوع به قانون اساسی صرفا در اختیارات وی نیست.
کد مطلب: 632932
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
شما این اقا را نمی شناسید...!!!!!!!!!!!!
United States
همه صحبتهای ایشان کاملا در فضای حاضر کشور درست میباشد
Iran, Islamic Republic of
بعد از هسته ای چه چیزی را می خواهید تقدیم دشمن کنید ؟!
Iran, Islamic Republic of
امام خمینی:آنهایی که خواب امریکا را می‏ بینند خدا بیدارشان کند.
بعد از هسته ای چه چیزی را می خواهید تقدیم دشمن کنید ؟!
Iran, Islamic Republic of
بحث موشکی بحث امنیت ملی ماست و قابل مذاکره و معامله نیست .
Iran, Islamic Republic of
امام خمینی:آنهایی که خواب امریکا را می‏ بینند خدا بیدارشان کند.
United States
جناب علیخانی مثل اینکه با مرده ها در تماسی و داری پیغام مذاکره با امریکای ایشون را تلگراف میزنی. یه خورده کوتاه بیا و حرمت رفتگان را داشته باش و مسئله را با اسم کثیف امذاکره با آمریکا لوث نکن.
Iran, Islamic Republic of
برجام بی فرجام اثبات کرد که مذاکره با شیطان بزرگ مصداق آب در هاون کوبیدن است و بجز ضرر و خسران چیزی در پی ندارد.
اقبال
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ضمن عرض پوزش از تاخير، روز خبرنگار را خدمت عزيزان جهان نيوز كه با سعه صدر مثال زدني نظرات مختلف را منعكس و همه اهانت ها و ناسپاسي هاي كاربران را تحمل ميكنند، تبريك عرض مي كنم.

خداوند اجرتان بدهد و بر توان و صبرتان بيفزايد.
Iran, Islamic Republic of
به والله قسم سانسور کردن هم ناسپاسی است آن هم اگر مطلب عین حق و حقیقت و برگرفته از قران و اسلام و منطق باشد ولی به خاطر دفاع از حقوق شخصی و حزبی و باندی سانسور شود عین بی صداقتی و نفاق و دنیا زدگی است و از کید های شیطان
Iran, Islamic Republic of
وقتي شما سر نظر شخصي خود كه ممكن است اشتباه باشد حاضريد به والله قسم بخوريد، يعني از انصاف كافي برخوردار نيستيد.
شما پيامتان را مي فرستيد و مسئوليت ديگري نداريد اما سايت بايد براي كلمه به كلمه آنچه منتشر مي كند پاسخگو باشد.
شخصا اين سايت را با ساير سايت ها كه مقايسه ميكنم به مراتب سعه صدر بيشتري دارد و من از اين بابت سپاسگزارم.
Iran, Islamic Republic of
آقا یا خانم 1309 ، به نظرم شما نظراتی هماهنگ با سایت منتشر می کنید که دولت فعلی را چندان تخریب نمی کند، از این رو نظرات شما نیاز به سعه ی صدر زیادی ندارند، چاپ می شوند، و شما هم سپاسگزارید.
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا گاهي فكر مي كنم سختگيري جهان نيوز عزيز نسبت به كامنت هاي بنده كمي بيشتر از كامنت هاي اشخاص نوعا هتاك است. اما راضي هستم و سپاسگزار.

ناسپاسي يا سپاسگزاري بيش از آنكه به رفتار طرف مقابل ربط داشته باشد از نهاد خود فرد نشات مي گيرد.
Iran, Islamic Republic of
جناب، من در سايت نظرات زيادي مي بينم كه تحمل و انتشار آنها به سعه صدر زيادي نياز دارد. اما صاحبان آن نظرات نه تنها سپاسگزار نيستند بلكه طلبكار و هتاك هم هستند. بابت تحمل آنها بود كه تشكر كردم.
Iran, Islamic Republic of
وقتي شما سر نظر شخصي خود كه ممكن است اشتباه باشد حاضريد به والله قسم بخوريد، يعني از انصاف كافي برخوردار نيستيد.
شما پيامتان را مي فرستيد و مسئوليت ديگري نداريد اما سايت بايد براي كلمه به كلمه آنچه منتشر مي كند پاسخگو باشد.
شخصا اين سايت را با ساير سايت ها كه مقايسه ميكنم به مراتب سعه صدر بيشتري دارد و من از اين بابت سپاسگزارم.
Iran, Islamic Republic of
...تو از كجا فهميدى دوست معترض انصاف نداره ؟! چون به سانسور جهان نيوز معترضه ؟ از اين استدلال مسخره تر و سخيف تر سراغ دارى ؟! .... دست ميبره توى نوشته ها ، اونجا كه عشقش ميكشه حذف ميكنه، تحريف ميكنه،وجملات را هموجابجا ميكنه ! اين كجاش انصاف و مروت و جوانمردى و حرفه اى گريه ؟!
به والله اين كارها شرم آوره، سانسور ميخواد بكنه كل مطلب رو حذف كنه نه دست ببره توى نوشته مردم، اينها رذالت و نامرديه
Iran, Islamic Republic of
اين پاسخ براي كساني است كه ادعاهاي كذب چنين هتاكانه اي را باور مي كنند:

اولا سه نقطه گذاشتن به جاي قسمت هاي غيرقابل انتشار كامنت، اتفاقا نشانه امانتداري است. چرا كه كل نظر را حذف نميكند و قسمتهاي قابل انتشار را منتشر مي كند. كلا سه نقطه هم يعني اطلاع به كاربر كه پيام شما رسيد ولي منتظر انتشار آن نباشيد.
ثانيا اين كذب بزرگ كه سايت كلمات را تغيير مي دهد، نشان مي دهد اين هتاكان از دروغ و تهمت هم هيچ ابايي ندارند. اگر واقعا اينطور بود هرگز اين طرف ها پيدايشان نمي شد. مگر در فضاي مجازي مكان براي نظرگذاري كم است؟ هتاكان ناسپاس در هر صورت بهانه براي بدترين فحاشي ها به گردانندگان سايت پيدا مي كنند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم .
اِلهى‏ عَظُمَ الْبَلاءُ، وَبَرِحَ الْخَفآءُ، وَانْکشَفَ الْغِطآءُ، وَانْقَطَعَ الرَّجآءُ، وَضاقَتِ الْأَرْضُ وَمُنِعَتِ السَّمآءُ، واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَيک‏ الْمُشْتَکى‏، وَعَلَيک الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخآءِ، اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ، اُولِى الْأَمْرِ الَّذينَ فَرَضْتَ عَلَينا طاعَتَهُمْ، وَعَرَّفْتَنا بِذلِک مَنْزِلَتَهُمْ، فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ، فَرَجاً عاجِلاً قَريباً کلَمْحِ‏ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ، يا مُحَمَّدُ يا عَلِىُّ، يا عَلِىُّ يا مُحَمَّدُ، اِکفِيانى‏ فَاِنَّکما کافِيانِ، وَانْصُرانى‏ فَاِنَّکما ناصِرانِ، يا مَوْلانا يا صاحِبَ‏الزَّمانِ، الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ، اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏، السَّاعَةَالسَّاعَةَ السَّاعَةَ، الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ، يا اَرْحَمَ الرَّاحِمينَ، بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطَّاهِرينَ.
ج
Iran, Islamic Republic of
آقا قدرت من هنوز موندم رو چه حسابی به احمد مصطفوی(پسر حسن مصطفوی) اقتدا کردی...؟!!!
Iran, Islamic Republic of
جناب اصلاج طلب! مدعیان اصلاح و اعتدال ابتدا مسئولیت ناکامی در مذاکره منتهی به برجام هسته ای نافرجام را بپذیرند و آنگاه به ملت بگویند مذاکره با امریکا چه دستاوردی خواهد داشت؟ چه تضمینی برای ادعایشان دارند؟ هزینه ای که ایران در مذاکره می پردازد چیست؟
Iran, Islamic Republic of
درد و بلای دکتر احمدی نژاد بخورد توی سر بد خواهانش .
United Arab Emirates
چه عجب این شیخ ماستمالی نکرد
Iran, Islamic Republic of
این شیخ به وقتش حمایت می کرد، حالا که می بینه باهاس حسابشو جدا کنه این طوری شده
Iran, Islamic Republic of
آره مذاکره می‌کنید و در این شکی نیست . فقط اون موقع دیر شده و باید با مردم خودتون مذاکره کنید و مطمین باشید مردم از سر تقصیراتون در مورد ویرانه کردن ایران نخواهند گذشت . !!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه اونقدر به مردم فشار می یاره و میندازه گردن نظام
تا مردم راضی به مذاکره بشن
Iran, Islamic Republic of
...
م ج
Iran, Islamic Republic of
حاج آقا شما می فرماید دولت بلده چکارکنه دولت فعلا در گل گیر کرده نه راه پس داره نه راه پیش؟؟؟
صفا
Iran, Islamic Republic of
درود بر احمدی نژاد که دشمنان قسم خورده اش هم چاره ای جز بیان مردمی بودنش ، ندارند.
Iran, Islamic Republic of
به عمل کار براید به سخنرانی نیست نقل وضع فعلی است.
Iran, Islamic Republic of
یک تار موی دکتراحمدی نژاد به کل این دولت فعلی می ارزه!!! .
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
((معلوم نیست مشکل چیست که این لیست‌ها اعلام نمی‌شود تا مردم در جریان قرار بگیرند))
آقای شیخ قدرت ، واقعه برای تو معلوم نیست ؟
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
یکی این بنده خدا رو از خواب بیدار کنه و بهش حالی کنه وضعیت از اونی که این آقا میفرماید خیلی وخیم تره «مخالفان دولت که از هر کاهی کوه می‌سازند»«مثلا من شنیدم آقای بادامچیان و آقای محمدنبی حبیبی که عضو حزب موتلفه هستند و اگر همه آنها را جمع کنند، در یک فولکس واگن جا می‌گیرند، گفته‌اند که با توجه به شکست سیاست‌های اقتصادی و اینکه آقای جهانگیری فرماندهی اقتصادی دولت را در اختیار داشته وی باید استعفا دهد. اصلا این افراد در جریان نیستند و از بسیاری از مسائل خبر ندارند. فرض کنید آقای اسد‌ا... بادامچیان که بازاری محترمی است و رفیق ما نیز هست و همانطوری که من از اقتصاد سردر نمی‌آورم قطعا او نیز اقتصاددان نیست. یا آقای نبی حبیبی مثلا چقدر اطلاعات اقتصادی دارد و از سازوکاری‌های اقتصادی دولت مطلع است که می‌گوید آقای جهانگیری شکست خورده و باید کنار برود؟ اکنون شاهد هستیم که همه در حال زدن دولت هستند و مخالفان دولت از هر شیوه‌ای برای تخریب دولت استفاده می‌کنند.» این جملات و جملاتی از این دست از افاضات رفیق شفیق و تند روی هاشمی است که حاکی خواب عمیق ایشان است و در بین مردم نیست که مشکلات را بفهمد
fajr47
Iran, Islamic Republic of
انچنان از رقبا حرف میزنه انگار دشمن خونی یکدیگر هستند . بابا به قول امام ملت ولی نعمت شما هستند و شما وظیفه دارید برای اعتلای وطن تلاش کنید چرا اینقدر دشمنی در شما نهادینه شده این پستها چی دارن که برای به دست اوردن ان انسانیت را فراموش میکنید شما سنگ حزب خودتان را به سینه میزنید نه مملکت را . برای همین هم بعد از 40 سال وضع مملکت اینجوریه . یه ذره به قیامت فکر کنید اگر هنوز اعتقاد دارید
مهسا
Denmark
جهان نیوز یه چیزی بگم یه کم بسوزی
درد و بلای دکتر احمدی نژاد بخوره تو سره هرچی خود عمار پنداره
Iran, Islamic Republic of
شرايط اقتصادي كشور با سياست هاي غلط دولت طوري شده است كه لازم نسيت كسي اقتصاد دان باشد تا نظر بدهد و كه وضع چگونه است .
وضع گراني كه كمر مردم را شكسته است بيكاري نيرو هاي تحصيل كرده وغيره..... را نمي بينيد آيا اگر دولت آمار الكي در باره تورم و نرخ بيكاري داد انسان عاقلي اين ها را مي پذيرد واقعيت آن است كه مردم لمس مي كنند نه اين آمارهاي دروغ و عوام فريب .
در ضمن در اين دولت دست قاچاقچي كالا و اختلاسگر و مفسد اقتصادي باز است و متاسفانه از آنها حمايت مي شود .
دختر مظلوم وزير را كه همه به ياد دارند و ذخاير انقلابو غيره...