شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 20 Apr 2019
 
۰

نخست وزیر سابق مالزی به ۳ مورد پولشویی متهم شد

چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۷
نخست وزیر سابق مالزی به سه مورد پولشویی و فساد مالی متهم شده است.
نخست وزیر سابق مالزی به ۳ مورد پولشویی متهم شد
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم ، دادستانی مالزی اتهامات بیشتری را در ارتباط با تخلفات نجیب رزاق، نخست وزیر سابق مالزی علیه وی مطرح کرد.

نجیب رزاق به سه مورد پولشویی مرتبط با SRC International Sdn، یک بخش سابق از صندوق دولتی 1MDB متهم شد. در صورت اثبات این اتهامات رزاق به مجازاتی تا 15 سال زندان و جریمه ای معادل 5 برابر تخلف صورت گرفته محکوم خواهد شد.
با اینحال نخست وزیر سابق اتهامات وارده مبنی بر فساد و خیانت در امانت را نپذیرفت.

رزاق که متهم به فساد مالی گسترده است، پیش از آغاز محاکمه در دادگاه از سوی ماموران کمیسیون مقابله با فساد مالی مورد بازجویی قرار گرفته است.بر اساس این گزارش بازجویی از نجیب رزاق در ارتباط با پرونده رسوایی مالی صندوق مالی دولتی مالزی انجام شده است.

نجیب رزاق 65 ساله و خانواده اش از ماه می تاکنون یعنی پس از شکست تکان دهنده در انتخابات و به قدرت رسیدن ماهاتیر محمد 92 ساله، به شدت تحت نظر بوده اند.

ماهاتیر محمد تحقیقات قضایی گسترده ای را درباره این پرونده فساد مالی آغاز کرده و نجیب رزاق و همسرش را ممنوع الخروج کرده است.

ماه گذشته نجیب رزاق به اتهام سوء استفاده از قدرت و انتقال 42 میلیون رینگیت معادل 10.31 میلیون دلار به حساب شخصی اش ، دستگیر شد.
 
کد مطلب: 632798
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *