چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 24 Apr 2019
 
۰
پژمانفر:

فریضه وقف مختص به ساخت مساجد نیست

چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نقش تاثیرگذار رسانه در معرفی مراکز بهداشتی و درمانی موقوفه در کشور گفت: بسیاری از درمانگاه‌های واقع در سراسر کشور موقوفه هستند که به‌ صورت شبانه‌ روزی به مردم و مخصوصاً افراد کم‌بضاعت خدمت‌رسانی می‌کنند.
فریضه وقف مختص به ساخت مساجد نیست
به گزارش جهان نيوز، به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر با بیان اینکه نقش رسانه‌ها در معرفی و شناسایی آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه به جامعه نقشی مهم و اثرگذار است، اظهار کرد: در حقیقت سازمان صداوسیما به عنوان مرجع اصلی در رسانه، باید بیش از هر زمان دیگری نسبت به آگاه ساختن مردم از اماکن مقدس مذهبی و برنامه‌های ارزشمند فرهنگی در این محافل به جامعه اهتمام ورزد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به گستره بودن املاک و زمین‌های موقوفه در سراسر کشور و به‌ویژه در مشهد مقدس افزود: زمین‌های وقفی تنها مختص به ساخت و تاسیس مساجد و اماکن مذهبی نیستند؛ اینکه عده‌ای تا اسم وقف به‌میان می‌آید، ذهنشان معطوف به مساجد می‌شود، ریشه در کوتاهی رسانه‌ها در انجام وظایف محوله‌شان دارد؛ چراکه نتوانستند این فریضه را به طور واضح برای مردم شفاف‌سازی کنند.

پژمانفر با بیان اینکه بسیاری از مراکز درمانی در تهران و شهرستان‌ها موقوفی هستند، تصریح کرد: در مشهد و در حوزه انتخاباتی بنده بسیاری از درمانگاه‌ها موقوفه هستند که به‌صورت شبانه‌روزی به مردم و مخصوصاً افراد کم‌بضاعت خدمت‌رسانی می‌کنند که یقین دارم در سایر شهرستان‌های دیگر نیز این اقدام فرهنگی رواج دارد.

این نماینده خانه ملت با بیان اینکه باید مردم را نسبت به حضور و اقدامات خیرخواهانه این مراکز بهداشتی و درمانی آگاه ساخت، گفت: متاسفانه بسیاری از مردم نسبت به وجود چنین مراکزی که در حقیقت برای خدمت‌رسانی به آنها دایر شده است آگاهی ندارند که این مسئله باعث شده تا افراد نیازمند برای درمان خود با محدودیت مالی مواجه شوند.
کد مطلب: 632770
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *