پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ - 21 Mar 2019
 
۰

پنتاگون: به اجرای توافق منبج با ترکیه پایبندیم

چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳
تنش‌های اخیر میان ترکیه و آمریکا سوالاتی را در خصوص اجرای نقشه راه کلیدی در منبج سوریه برانگیخته است. به رغم تنش‌های سیاسی، پنتاگون همچون ترکیه تعهدش به اجرای این توافق را ابراز کرده است.
پنتاگون: به اجرای توافق منبج با ترکیه پایبندیم
به گزارش جهان نيوز به ایسنا، راب منینگ، سخنگوی پنتاگون اظهار کرد: ما به روابط ارتش با ارتش با ترکیه متعهد می‌مانیم.
وی افزود، دو طرف بر روی تکمیل نقشه راه منبج و راه‌های تسهیل روند اجرای آن کار کرده‌اند.

منینگ تاکید کرد، دیدار هفته گذشته میان ژنرال کورتس ام. اسکاپاروتی، رییس فرماندهی آمریکا در اروپا و ژنرال یاشار گولر، رییس ستاد مشترک ارتش ترکیه تاییدی بر این تعهد است.وی همچنین تاکید کرد، ترکیه متحدی نزدیک است و نگرانی‌های آن محترم شمرده می‌شود.

توافق منبج میان ترکیه و آمریکا بر خروج یگان‌های مدافع خلق از لاین شهر در شمال سوریه  و ایجاد ثبات در این منطقه متمرکز است. بر همین اساس دو طرف گشت‌زنی‌های مشترک و مستقلی را در این منطقه صورت می‌دهند و بر خروج این نیروها از منطقه نظارت خواهند داشت.

با اینکه روابط میان ترکیه و آمریکا به دنبال تصمیم این کشور برای اعمال تحریم‌هایی علیه نظام قضایی و وزارت کشور ترکیه بر سر بازداشت کشیش آمریکایی متهم به همکاری با تروریست‌ها از سوی آنکارا رو به وخامت گذاشته اما رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه اظهار کرده است که ترکیه پیش‌بینی‌می‌کند این توافق بدون آنکه از مشکلات یان دو کشور تاثیر بگیرد، اجرا شود.

سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا نیز این هفته اظهار کرد، نقشه راه منبج پس از مذاکرات میان دو کشور صورت گرفت اما از جزئیات زیادی برخوردار نیست و پیش از اجرای این توافق، جزئیات آن باید روشن شود.

این سخنگو همچنین گفت، باید در خصوص چگونگی عملکرد دو طرف تفاهماتی صورت گیرد و برنامه‌های آموزشی برای عملیات مشترک در نظر گرفته شده که طی چهار تا شش هفته آینده آغاز می‌شود.منینگ با اشاره به اهمیت ایجاد آمادگی برای نیروها گفت، با اقدام شتابزده و زودهنگام امنیت نیروها را در خطر قرار نمی‌دهیم.
 
کد مطلب: 632699
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *