پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - 23 May 2019
 
۰
نماینده مجلس:

بازار خودرو در انحصار ۵ خانواده است

چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۸
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه افزایش ۵۰درصدی خودرو در بازار ناشی از عدم نظارت بر این بازار است، گفت:چرا بازار پرسود خودرو باید در دستان ۵ خانواده باشد.
بازار خودرو در انحصار ۵ خانواده است
به گزارش جهان نيوز، عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه افزایش ۵۰درصدی خودرو در بازار ناشی از عدم نظارت بر این بازار است، گفت:چرا بازار پرسود خودرو باید در دستان ۵ خانواده باشد.
 
امیر خجسته عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در واکنش به اضهار نظر برخی از مسئولین مبنی بر رضایت از وضعیت فعلی بازار خودرو، این اظهارات را ناشی از عمق بیخیالی مسئولین تلقی کرد و گفت: اینکه برخی از مسئولین صحبت از ثبات در بازار خودرو به میان آورند و به دنبال تلقین مدیریت این بازار پس از نوسانات اخیر به جامعه باشند نشان از عمق بیخیالی آن‌ها دارد.

وی افزود: در سال گذشته بار‌ها در مورد وجود تخلف در خصوص ثبت سفارشات خودرو‌ها و انباشت هزاران خودرو قاچاق در گمرکات کشور تذکر داده شد، اما مسئولین هر بار با تکذیب و یا توجیه در مورد این مسئئله به دنبال پاک کردن اذهان عمومی جامعه بودند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ضمن ابراز تاسف از اتفاقات اخیر بوجود آمده در وضعیت قیمت‌ها در بازار خودرو اضافه کرد: متاسفانه ظرف مدت کم‌تر از بیست روز انواع خودرو‌ها با افزایش پنجاه درصدی قیمت‌ها مواجه شده‌اند و این اتفاق شوک بزرگ اقتصادی به جامعه وارد کرده است و این مسئله صرفا ناشی از ضعف و سوء مدیریت مجموعه‌ی وزارت صنعت و معدن و حتی شخص وزیر است.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد:چرا باید بازار پرسود خودرو صرفاً در انحصار پنج خانواده باشد و نتیجه این امر نیز عدم کنترل بر قیمت‌ها یا تولید خودروی بی‌کیفیت باشد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 632629
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *