شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - 17 Apr 2021
 
۰

خبر ابتلای ۷۸ نفر به ایدز در یک روستا‌ تکذیب شد

سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۵
کد مطلب: 632579
رئیس اداره بهزیستی شهرستان چابهار گفت: مصاحبه‌ای انجام ندادم و آمار منتشر شده از ابتلا به ایدز در یکی از روستا‌های چابهار را تکذیب می‌کنم.
خبر ابتلای ۷۸ نفر به ایدز در یک روستا‌ تکذیب شد
به گزارش جهان نيوز، در پی انتشار خبری مبنی بر وجود ۷۸ نفر مبتلا به ایدز در یکی از روستا‌های چابهار که صبح امروز در خبرگزاری کار ایران ـ. ایلنا از سوی رئیس اداره بهزیستی چابهار منتشر شد، حسن تاوانه رئیس رئیس اداره بهزیستی چابهار در گفتگو با تسنیم چنین آماری را تکذیب کرد و گفت: تاکنون مصاحبه‌ای مبنی بر وجود مبتلایان به ایدز در چابهار با هیچ خبرگزاری انجام ندادم.

وی با بیان اینکه منبع ارائه آمار مبتلایان به ایدز وزارت بهداشت و نماینده‌اش شبکه بهداشت در شهرستان است، گفت: ما آماری مبنی بر وجود ۷۸ نفر مبتلا به ایدز آن‌هم در یک روستا نداریم، من اصلا خبر نداشتم که خبری به نقل از من مبنی بر وجود ۷۸ نفر ایدزی در یک روستا منتشر شده است؛ به‌شدت این موضوع را تکذیب می‌کنم.

تاوانه خاطرنشان کرد: آخرین باری که درباره ایدز در شهرستان چابهار بحث کردیم مربوط به آذرماه سال گذشته و سفر رئیس سازمان بهزیستی به شهرستان چابهار بود که آنجا درخواست کردیم باتوجه به توسعه سواحل مکران و مقدار بالای حاشیه‌نشینی در چابهار یک باشگاه مثبت در شهرستان چابهار برای ایدزی‌ها تشکیل شود.

وی گفت: در آن جلسه آماری مبنی بر تعداد ایدز در شهرستان چابهار ارائه نشد فقط از شبکه بهداشت درخواست شد تا برای ایدزی‌های چابهار برنامه‌ریزی کند و تعداد دقیق آن‌ها را برای درمان ارائه دهد.

تاوانه با تکذیب خبر وجود ۱۵۰۰ کارتون‌خواب در چابهار اظهار داشت: متاسفانه برخی رسانه‌ها در انتشار اخبار بی‌توجهی می‌کنند.

منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *